Jump to content
Dogomania

Czy to możliwe? Z jednej hodowli psy z metryką i bez?


wojciechmaroszek

Recommended Posts

Na portalu "alegratka" można znaleźć takie dwa ogłoszenia:
1. [URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/814422_golden_retrievery_szczenieta_rodowodowe.html[/URL]
2. [URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/848945_golden_retrievery_porodowodowe.html[/URL]

Dane wskazują na tego samego hodowcę. Czy to możliwe, żeby hodowca zarejestrowanej hodowli sprzedawał psy bez rodowodu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wojciechmaroszek']Na portalu "alegratka" można znaleźć takie dwa ogłoszenia:
1. [URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/814422_golden_retrievery_szczenieta_rodowodowe.html[/URL]
2. [URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/848945_golden_retrievery_porodowodowe.html[/URL]

Dane wskazują na tego samego hodowcę. Czy to możliwe, żeby hodowca zarejestrowanej hodowli sprzedawał psy bez rodowodu?[/quote]

O proszę, proszę... Nasza słynna hodowla "od adamczewskich" juz schodzi na psy bez metryk....:shake:. W polsce jest wszystko mozliwe i ja czesto spotykam że jeden hodowca oferuje szczenięta z rodkiem i bez:angryy:.
Tu morzes sobie poczytać o tej cudownej hodowli : [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=35584[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Akurat nie jestem stroną w sprawie, proszę jednak o dokładne czytanie ogłoszeń.
Tam nie ma ani jednego słowa, że szczenięta są bez rodowodu.
Podejrzewam, że hodowc sie zapedził z mnożeniem, a rynek zapchany i dlatego wypych po niższych cenach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EdiKris']Akurat nie jestem stroną w sprawie, proszę jednak o dokładne czytanie ogłoszeń.
Tam nie ma ani jednego słowa, że szczenięta są bez rodowodu.
Podejrzewam, że hodowc sie zapedził z mnożeniem, a rynek zapchany i dlatego wypych po niższych cenach.[/quote]

Jest wyraźnie napisane: GOLDEN RETRIEVERY PORODOWODOWE WIGILIJNA CENA
A tak na marginesie nie spotkałam się z ogłoszeniem gdzie hodowca sprzedaje szczeniaki tej rasy rodowodowe za 550zł.:razz:

Link to comment
Share on other sites

[B]Noblistka, Goldenka02, [/B]przecież każdy pretekst aby sie obonić nieważne czy jest on rzeczywisty czy zmyślony:mad: . I jakoś niewieże że [B]EdiKris [/B]niejest żadna stroną w tej sprawie. I dołącze się dowas, ja się niespotkałam aby jakieś szczenięta z rodowodem były sprzedawane w tej cenie, nawet takie rasy jak jamnik krótkowłosy, angielski cocker, którymi rynek jest przesycony:shake:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Melka94'] . I jakoś niewieże że [B]EdiKris [/B]niejest żadna stroną w tej sprawie.[/quote]

To radzę - uwierz.

Porodowodowe jest zwyczajnie ładnijsza nazwą "po rodowodowych rodzicach" - co zwyczajnie oznacza psy bez rodowodu, inaczej napisałoby się zwyczajnie "rodowodowe".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']To radzę - uwierz.

Porodowodowe jest zwyczajnie ładnijsza nazwą "po rodowodowych rodzicach" - co zwyczajnie oznacza psy bez rodowodu, inaczej napisałoby się zwyczajnie "rodowodowe".[/quote]

[B]Gazuś,[/B] ale ja otym doskonale wiem:lol:. W końcu wyznaję zasadę rasowy=rodowodowy. Pisząc to co zacytowałeś miałam na myśli to że niewierze EdiKris pisząc tak niema z tego rzadnego interesu, a dokładnie mam namyśli że pewnie sam hoduje takie szczenięta albo zna tą zacną hodowle/hodowce.

Link to comment
Share on other sites

Do ciebie było skierowane tylko "uwierz" i zdaje sobie sprawę do czego się odnosiło.
Mi chodzi o to, że nie wierzysz że "EdiKris pisząc tak niema z tego rzadnego interesu, a dokładnie mam namyśli że pewnie sam hoduje takie szczenięta albo zna tą zacną hodowle/hodowce. " - uwierz.
I niepowinno się tak z góry na kogoś napadać za to, że troche inaczej być może zinterpretował treść ogłoszenia.

Wyjaśnienie porodowodowych było skierowane do EdiKrisa. I ogólnie zresztą :-)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

W wielu hodowlach niestety zdrarzają sie takie kffiatki.wg regulaminu suka może być kryta raz w roku.Wtedy krycie i szczenieta są rejestrowane,dostają metryki.Niestety hodowcy nierzadko kryją suke drugi raz nie rejestrując krycia(na "lewo") i wtedy szczeniaki nie otrzymują metryk,bo z ZK jako miot po prostu nie isnieją.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Do ciebie było skierowane tylko "uwierz" i zdaje sobie sprawę do czego się odnosiło.
Mi chodzi o to, że nie wierzysz że "EdiKris pisząc tak niema z tego rzadnego interesu, a dokładnie mam namyśli że pewnie sam hoduje takie szczenięta albo zna tą zacną hodowle/hodowce. " - uwierz.
I niepowinno się tak z góry na kogoś napadać za to, że troche inaczej być może zinterpretował treść ogłoszenia.

Wyjaśnienie porodowodowych było skierowane do EdiKrisa. I ogólnie zresztą :-)

Pozdrawiam[/quote]

[B]Gazuś, [/B]bardzo ciebie przepraszam :Rose::B-fly:jeżeli zabrzmiało to jako napaść na ciebie, to nietak miało zabrzmieć;). I cieszę się że się zrozumiałyśmy:smile:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Nie ma mnie :) Na EdiKrisa, a tak się kłada że znam i to osoba naprawdę nie zamieszane w "takie" sprawy, a nie lubię jak ktoś bez podstaw kogoś oskarża na forum publicznym :-)

Wszystko ok.

Pozdrawiam
Kasia[/quote]

Aha noto ja już się całkiem zamotałam w tym wszystkim:cool1:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...