Jump to content
Dogomania

Sawa niestety odeszła [*]


iwop

Recommended Posts

[quote name='Kamila_s']Dziewczyny co z tym tekstem dla bernardyna?????[/quote]
Jestem zwarta i gotowa. Wysłałam PW do Reno, a w nim nieskomplikowane pytania odnośnie suni, bo odpowiedzi na nie są dla mnie bazą pod tekst.
Dotąd nie dostałam odpowiedzi. Nie prześledzę wątku, bo jak napisałam strony ładują się w żółwim tempie i połączenie z netem rwie (jestem na wyjeździe, z cudzym kompem na kartę).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 759
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

OK. Tekst ułożyłam pod wskazówki KWLa, bo od niego je dostałam.
Piszcie, co Wam nie pasuje, bo tylko dziś jeszcze zdołam nanieść poprawki. Poza treścią, wyłapcie ewentualne byki, literówki etc.
Mała podpowiedź, oczywiście nic na siłę.
Uśmiechnijcie się, jeśli wszystko będzie już pasowało, o wyróżnione allegro do Isadory7, ona je robi mistrzowsko graficznie i rozkładówkowo. Wybaczcie, że i o tym napiszę ale jeśli Isadora w to wejdzie, wspomóżcie ją zwrotem kosztów za wystawkę, bo na ogół jest tak, że dziewczyna dopłaca do każdej aukcji. Sama jest za dumna i zbyt taktowna by o to się upomnieć (za ten wpis i tak mnie opierniczy ale z góry jej to daruję :evil_lol:).

[CENTER][B]Piękna bernardynka, z którą los obszedł się okrutnie. Pomocy![/B][/CENTER]

[CENTER]Wznosząc toast niejednokrotnie wołamy: "Zdrowie!", "Zdrówko!", "100 lat w zdrowiu!". Pod wpływem upojenia dawką procentów, dryfujących krwioobiegiem, nie do końca, nie w pełni świadomie, zdajemy sobie sprawę ileż to zdrowie znaczy, jak jest bezcenne.
Punkt widzenia zmienia się z chwilą jego utraty. Na swój sposób i tak jesteśmy w czepku urodzeni, my ludzie. Chorzy, cierpiący, w mniej lub bardziej udolny sposób, zostajemy otoczeni pomocą innych ludzi.
Ci starają się ulżyć naszym bolączkom, uwolnić od strachu
i dyktatu choroby.
[B]Takiego komfortu nie mają już zwierzęta, szumnie nazywane braćmi mniejszymi.[/B]
[B]Tak, tak...mamy ich za braci, jeśli są przydatni, choćby do konsumpcji (co jest szczególnym pojmowaniem określenia "braterstwo") lub gdy są zdrowi i cieszą oko swoich opiekunów.[/B]
[B]Kiedy bezlitosny zegar wybija godzinę o nazwie: "starość", "choroba", jak za machnięciem, złowrogiej acz czarodziejskiej różdżki, zapominamy o deklarowanych uczuciach do naszych pupili, zamykamy przed nimi serca, często dosłownie zamykamy też drzwi.[/B]
[B]Zostają same, ze swym bólem, niezrozumieniem, niedowierzaniem, wyrzucone poza nawias rodzin, którym dotąd wiernie służyły. [/B]
Chciałoby się rzec - [B]niegodziwość[/B] ale cóż...dodać
by należało - [B]powszechna[/B].
[B]W schronisku w Ostrowcu Świętokrzyskim jest ofiara takiej niegodziwości. Przepiękna, majestatyczna, 3 letnia sunia, będąca mixem bernardyna, o imieniu Sawa.[/B]
[B]Długo musiała błąkać się jako bezdomna. [/B]
[B]Głód na jej ciele wyrzeźbił wystarczające świadectwo, by nie[/B]
[B]mieć co do tego wątpliwości.[/B]
[B]Okazała się łagodnym wobec innych zwierząt stworzeniem.[/B]
[B]Człowiekowi pokazała inne oblicze, bynajmniej nie agresji. Przerażeniem napawa myśl, co musiała przeżyć i jakie wspomnienia wryły się w jej pamięć, skoro na wyciągnięcie ręki kuliła się, a w jej oczach czaiło się przerażenie[/B].
[B][SIZE=3]Spojrzenie Sawy wyrażało niemy krzyk: "Tylko nie bij!!!" [/SIZE][/B]
Sporo czasu minęło nim pojęła, że podniesiona dłoń nie oznacza
zapowiedzi serii razów. Skutecznie ktoś postarał się by do tego stopnia złamać jej psychikę. Sawa boi się smyczy więc i z nią musiała mieć przykre doświadczenia. [B]Strach zgadywać, co kryje się w zakamarkach jej zranionej, psiej duszyczki.[/B]
Nie ma jednak rzeczy nieodwracalnych. Sawa dzień po dniu nabiera zaufania do znanych sobie ludzi. Jest grzeczną, uległą sunią. [B]Doświadczony, cierpliwy, kierujący się zarówno rozumem jak i sercem człowiek, jest w stanie sprawić, że sunia rozkwitnie, stanie się wspaniałym towarzyszem, a kto wie, czy jeśli nie poczuje się pewnie, nawet doskonałym obrońcą. [/B]
Potrzebuje tylko tej jednej, jedynej szansy !!!
[B]Ludzie przychodzą do schroniska i opuszczają je z innymi psami. [/B]
[B]Tu kłania się kolejny przejaw znieczulicy, rodzaju wygodnictwa. [/B]
[B]Na wieść, że Sawa dostaje ataki padaczki, każdy mija ją jak [/B]
[B]trędowatą.[/B]
[B]Nikt nie pokusi się o dopytanie, jak często pojawiają się ataki, nikt nie chce wiedzieć, że nie ma ich, gdy Sawa regularnie dostaje leki.[/B]
[B][SIZE=3]Bo po co??? [/SIZE][/B]
[B]Po co "pchać się" w skrzywdzone zwierzę, do tego chore, choć ta przypadłość nie jest zaraźliwa, nie przesądza o jakości relacji z człowiekiem jak i zaradności samego zwierzęcia.[/B]
[B]Czy życie Sawy musi upłynąć pod znakiem krat, wąskiego kojca, sporadycznych spacerów i wiecznej tęsknoty za zapachem trawy [/B]
[B]i przejawem choćby minimalnej czułości?[/B]
Błagamy o pomoc, o dom dla tej przekochanej suni.
Darowaną jej miłość ta istota odda z nawiązką, bo tak jej podpowie wierne, psie serce.
[B]Marzymy, że gdy dopełnią się dni Sawy, tu na Ziemi, to ostatnią rzeczą, jaką zapamięta nie będą mury schroniska lecz łza rozpaczy jej Pana, którą to pożegna odchodzącą przyjaciółkę.[/B][/CENTER]


[LEFT][B]Osoby zainteresowane losem suni, rozważające jej adopcję, pragnące zasięgnąć dodatkowych informacji na temat Sawy, proszone są o kontakt z Panem Krzysztofem, dzwoniąc na numer 722-91-44-93 lub pisząc na adres mailowy [/B][EMAIL="[email protected]"][B][email protected][/B][/EMAIL][B] .[/B][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Majga,
ale Ty to umiesz pisac :crazyeye: Pieknie, dosadnie, rzeczowo z idealnym zagraniem na uczuciach. Dla mnie bomba po prostu. Musi na kims tez zrobic wrazenie, zeby Sawa znalazla dom.

Kto ma aktualnie Sawe na aukcji? Trzeba zmienic tresc. Trzymam kciuki za suczke :kciuki:

PS. Reno nie ma wyjechala. Bedzie w poniedzialek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulka18']Majga,
ale Ty to umiesz pisac :crazyeye: Pieknie, dosadnie, rzeczowo z idealnym zagraniem na uczuciach. Dla mnie bomba po prostu. (...).[/quote]
Dziękuję Ulu...:oops: Namawiam Was gorąco na Isadorę, chyba, że osoba, która obecnie wystawia sunię robi równie wyśmienitą grafikę. Aukcję koniecznie wyróżnijcie. Aha....Gdybyście nie korzystały z pomocy Isadory, to przy podmianie tekstu, podmieńcie również tytuł, bo stary, znany, się opatrza czytającym i przelatują aukcję rutynowo, nie klikają w nią. To jeden z podstawowych błędów wznowień aukcji, w moim oczywiście odczuciu.

Link to comment
Share on other sites

Majgo dziękujemy. Do was mam prośbę, zweryfikujcie to wszystko od strony faktów, czy nie znalazło się coś niezgodnego z tym co wiecie o Sawie. Pisałem opis suni dla Majgi troszkę wyciągając wnioski z tego co wiem, a więc nie do końca mogłem ze wszystkim trafić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANETTTA']pozwolilam sobie zmienic tesc allegro ....a jutro je odnowie


[URL]http://www.allegro.pl/item416155035_bernardyn_kaukaz_mix_poprostu_piekna_sunia.html[/URL][/quote]
Anettto, podmień też tak jak sugerowałam, tytuł np. na to zdanie, które zaczyna całość tekstu. Przykuje uwagę innością od poprzedniego tytułu, jeśli zostawiłaś ten sam. Zacznie się rzucać w oczy, jako coś nowego.

Link to comment
Share on other sites

Wieeelkie dzięki [B]majqa[/B] za ułożenie świetnego tekstu dla Sawy.
Przepraszam, ze nie odpisałam Ci na pytania, ale już po prostu nie zdążyłam przed wyjazdem.
Dziękuję [B]KWL[/B] za czuwanie nad Sawą a [B]ANETTTA[/B] za wystawienie allegro.
Jestescie super, ze pomagacie nam i Sawie.

Dzieki wielkie!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...