Jump to content
Dogomania

Jak rozgżać psa przed długim biegiem???


Alusia

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Nie jestem zwolennikiem trzymania psa na stake'u do samego startu. Dobrą rozrzewką jest wzięcie psa na 1h może troszkę później na krótki spacer połączony z rozbieganiem na smyczy. Po odrobinie ruchu pies szybciej załatwi swoje fizjologiczne potrzeby (kupa) dzięki czemu unikni się postojów w czasie biegania, zawodów itp. U mnie ten spacer trwa ok 10 min i wstarczy do rozgrzania. Ale może niech się wpowiedzą bardziej doświadczeni. Serdecznie pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='ha_dwa_o'](kupa)[/quote]

haha:evil_lol: , sorry jakoś mnie to rozśmieszylo, w ogóle dzisiaj mam głupawkę :oops:...

no dzisiaj przed krótkim treningiem, rozgrzewałyśmy się z Hercią, nie maiłam nawet jak zobaczyć różnicy, bo jak już mówiłam, to był to krótki trening, w sobotę jadę na dłuuugaśny trening do lasu - gmina miękinia (Kryniczno) :cool3: - tam ćwiczymy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']Albo oberwania w twarz, jakby sie zdecydowal zrobic w biegu... :cool3::cool3::cool3:[/QUOTE]A cos Ty, jakie w twarz...? ;-) Miałam okazję jechać na zawodach w D z dwoma kłapouchami (mixami) i suni, kiedy jej sie zachciało kolejnej kupy (bo przed biegiem oba zrobiły), nawet nie pomyślała o zjechaniu na bok (co, bywa, skutkuje poplątaniem linek), tylko ogon w górę i ogień w biegu. Fenomenalna sprawa ! :) Nie ma w ogóle zagrożenia, o jakim piszesz 8)
Szybkie psy, szczególnie trenowane w większej liczbie, często sie tego uczą mimochodem, bo reszta psów nie pozwala delikwentowi sie zatrzymać.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Albo oberwania w twarz, jakby sie zdecydowal zrobic w biegu... [/QUOTE]
BUAHAHAHA!!!!:diabloti: Nie moge! Posiklam sie jeno:cool3:

Kurcze, nigdy nie zastanawialam sie nad problemem kupy podczas wielogodzinnego marszu:diabloti: Szczerze...Chcialabym zobaczyc na zywo rozwiazanie tego problemu na 4. biegu:diabloti: To musi byc co najmniej...ciekawe:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 11 months later...

Ja mam sznaucera miniaturowego, może niekoniecznie to rasa zaprzęgowa ale lubimy sobie pojeździć tak, po prostu:razz: I wcale nie idzie mu tak źle, bo po 40 km biega, później się położy w domu na 5 min. i gotowy do akcji:lol: No i na gwiazdke dostał szorki ManMatu, się zdziwiłam, że też takie małe robią. Jutro i w niedzielę też zabieramy rowerek^^

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...