Jump to content
Dogomania

Pazurek85

Members
 • Posts

  10
 • Joined

 • Last visited

About Pazurek85

 • Birthday 03/23/1996

Converted

 • Location
  Poznań
 • Interests
  Psy,konie

Pazurek85's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Widziałam na wystawie pokazy, byliście świetni:thumbs:
 2. Świetni byli. A ogólnie na wystawie było świetne;)
 3. O cześć:D Dawno tu się nie logowałam. Śliczny Rutek, śliczna Gudi:)

 4. Cześć dziewczyno ;) Wreszcie cię znalazłam. Śliczny ten twój Ex'ik :)

 5. A wie ktos czy będą tam zawody agility? W zeszłym roku były, mam nadzieję, że w tym tez i sie zastanawiam czy nie wystartowac:lol:
 6. [quote name='an1a']A to ciekawe.... :roll: Mojego psa z tym "starszym" ledwo dało się rozdzielić. Efekt - mnóstwo ran na pysku jednego, poszarpane uszy i gardło, drugi złamana łapa od siły ugryzienia, rany w okolicach pyska, prawie stracił oko. Zakończenie - psów nie dało się już zgrać, unikały siebie, nie było mowy o wspólnym spacerze i przebywaniu razem. To ja ustalam reguły i to nie pies ma decydować kogo rozstawiać po kątach i atakować. W wilczym stadzie alfa nie musi co chwilę wszystkim udowadniać, że jest przywódcą. Pies tak się zachowujący powinien być wyhamowany przez właściciela i wiedzieć, że nie może tak się zachowywać, bo Ty akceptujesz drugiego psa.[/quote] :crazyeye: Psy jakie znam nigdy czegoś takiego nie zrobiły, a szczeniak wiedział, że musi być podporządkowany starszemu. Raczej dorosły pies nie atakuje szczeniaka^^ Trzeba kontrolować sytuację, ale najlepiej żeby były bez smyczy na terenie, który do żadnego z nich "nie należy". Zazwyczaj psy chcąc uniknąć bójki się rozchodzą:roll: Czasami waro mieć przy sobie wąż ogrodowy:diabloti: Nad psem trzeba panować i tak jak napisałaś, pies ma akceptować tego, kogo my chcemy. Np. nad morzem mój pies nie lubi się z takim westem, ale jak poszliśmy razem na spacer po plaży i psy były bez smyczy, to się olewały, tak, jakby jeden drugiego nie widzał.
 7. Dawać najbardziej dominującemu psu jedzenie jako pierwszemu ze "stada" psiaków ale...pozwolić im dojść do porozumienia i nie wcinać się w ich sprawy. Dorosły pies prawie zawsze chce sobie podporządkować młodszego, to nic dziwnego. Pies w ustawianiu hierarchii drugiego nie zagryzie;) Same dojdą do porozumienia z nowym członkiem, bez ludzkiej pomocy, a nawet ta nasza "pomoc" może sytuację pogorszyć. Bo co by np. było w stadzie wilków bez hierarchii (tak się nawet nie da)? Każdy chciałby rządzić, i tak, i tak wygrałby najsilniejszy. I nie bój sie, że temu czy temu stanie się krzywda, same sobie dadzą radę.
 8. [URL="http://www.manmat.prv.pl"]www.manmat.prv.pl[/URL] [URL="http://www.karusek.com"]www.karusek.com[/URL] Tam mają linki ManMatu.
 9. Ja mam trymer firmy Salon, ktory ładnie wyciąga martwe włosy i podszerstek. Poleciła nam go pani mająca hodowlę sznaucerów, z której mam mojego, a jednocześnie prowadzi psi salon, gdzie od czasu do czasu chodzimy :Dog_run:
 10. Ja mam sznaucera miniaturowego, może niekoniecznie to rasa zaprzęgowa ale lubimy sobie pojeździć tak, po prostu:razz: I wcale nie idzie mu tak źle, bo po 40 km biega, później się położy w domu na 5 min. i gotowy do akcji:lol: No i na gwiazdke dostał szorki ManMatu, się zdziwiłam, że też takie małe robią. Jutro i w niedzielę też zabieramy rowerek^^
 11. Mój biega już bardzo dużo i długo. Jak jest ładna pogoda bierzemy rowerek i lecimy:lol: Przebiega 40km, po powrocie położy się na 5 min. i już ,,gotowy do akcji". Początki to było oprowadzanie kluski nie mającej roku przy rowerze, później jak podrósł to rundka dookoła domu, następnie po 1-2km, i po kolei coraz więcej. Teraz to jeden z naszych ulubionych sportów (poza tym agility,jak się czas znajdzie to bawimy się z latającym talerzykiem), mamy szory ManMatu i jeszcze linkę z amortyzatorem muszę kupić, bo mamy zwykłą. Raczej utrzymujemy równe tempo, co jakiś czas przystanek i piciu;)
 12. My czekamy na egzamin w Artefakcie. Może jakoś pójdzie;)
×
×
 • Create New...