Jump to content
Dogomania

Beaucerony


Aga:D

Recommended Posts

Porozmawiajmy równiez o krótkowłosej odmianie OF. Są one równie madre i cudowne. Jesli ktos chciałby sie podzielic doswiadczeniami w zyciu z tymi pieskami i dac jakies wskazówki jak sie przygotowac na przyjscie takiego mlucha na co zwrócic uwage przy wyborze to bardzo prosze pisac. Ja (mam nadzieje)bede mogła sie cieszyc w czerwcu....:) Mam cudowna hodowczynie lecz wiedza innych i doswiadzczenie tez jest cenne wiec...piszcie..
Aga

Link to comment
Share on other sites

Też zauważyłam, że malutko jest na dogo na ich temat. Chętnie z Wami porozmawiam, z tym że raczej jako strona zadająca pytanie niż dzieląca się doświadczeniami ;) Po studiach planuję kupić właśnie beaucerona. Wahałam się miedzy nim a malinką, ale padnie chyba raczej właśnie na bosego :loveu: Z tym, że mam jeszcze czas, jakieś 2-3 latka, ale lepiej zdobywać wiedzę zawczasu ;)

Link to comment
Share on other sites

Ada:D Moja pierwsza sunia pochodzi z Krakowa z hodowli Siedemnaście Mgnien Wiosny. Możesz ją zobaczyć tu: [URL]http://pl.youtube.com/watch?v=7w7jpgCjMCs[/URL] i tu [URL]http://pl.youtube.com/watch?v=qV6iXped7Z0[/URL]
Drugą dziewczynkę przywiozłam z Francji. Zaraz wkleję jakieś jej zdjęcie. To może chwilę potrwać ... bo nigdy tego nie robiłam :confused:
Czy mogę zapytać w jakiej hodowli zamierzasz kupić bosa?

Link to comment
Share on other sites

Pamietam moj pierwszy w realu kontakt z tymi psami.To byla zanim mialam briarda! Podchodze do takiego Panstwa ( fajnie, ze byli mili!) i mowie - jaki " dziwny doberman! I ze super , ze ma ...dlugi ogon!Taka siersc ma troszke dluga. A oni na to, ze powiedza mi, ze to beaucerony, zebym zapamietala i nie robila tego bledu juz nigdy! Oj jak mi wstyd bylo! Rase znalam, ale w realu nigdy nie wiedzialam! Dodatkowo mi jeszcze podwojne ostrogi pokazali. Mieli sunie - sliczna, no i byli mili, a na koniec wszyscy zesmy sie z tego smiali!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']
Włascicielka Astry jest też szkoleniowcem. Dla mnie to duuuży plus.[/QUOTE]

Zgadza się, też biorę to pod uwagę. Wspaniale by było, gdybym po zakupie szczeniaka mogła tam kontynuować szkolenie psiaka, ale nie wiem jak to wyjdzie, bo na razie mieszkam jakieś 100 km stamtąd :cool1: Ale to może się do tamtej pory zmienić ;)

W ogóle jest tu może osoba, która z praktyki zna charakter malinek i beauceronów? Bo przydałoby mi się porównanie z praktycznej strony ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja tez lubie malinki i wiesz wciaz jest mozliwosc rowniez malinois. Miałam okazje spotkac sie z OB lecz trewikami a malinki tylko przelotnie..nie wiedziałam beauceronów. lecz znawcy mowia ze beaucerony sa troche spokojniejsze roznia sie masa na pewno wielkoscia nie sa dobrze do IPO ale sa rownie kochane i cudowne..:)
Aga

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o beaucerona, mi IPO nie jest koniecznie do szczęścia potrzebne - bardziej bym się skupiała na szkoleniu na posłuszeństwo. Beauceron i tak ma w psychice potencjał jeśli chodzi o obronę i mi to wystarczy. Słyszałam, że beaucerony są spokojniejsze, mniej nerwowe, ale bardziej skłonne do dominacji, zwłaszcza samce. Z kolei wszystkie belgi mają bardzo delikatną psychikę, łatwo je zepsuć, momentalnie łapią urazy psychiczne - i to mnie trochę przeraża. Podobno potrzebują też więcej ruchu, są bardziej żywe i energiczne. Jednak to wszystko tylko teoria. Ile w tym prawdy, może wiedzieć chyba tylko osoba która miała albo przynajmniej szkoliła obie rasy.

Link to comment
Share on other sites

To co piszesz to prawda, sa one bardzo wrazliwe i delikatne. Szyko ucza sie złych nawyków i łatwo wyłąpuja bledy popełnione przez przewodnika. Beaucerony sa bardziej dominujace kazdy hodowca i własciciel zaznacza to i dobrze, gdyz ktos neiswiadomy moze sie porwac na boska i poźniej mimo checi nie podołac tej rasie..
Aga

Link to comment
Share on other sites

I właśnie ze względu na tę wrażliwość wyobrażam sobie, że lepiej poradzę sobie z beauceronem niż z malinois. Z dominacja kłopotów nie będzie, bo ja mam charakter apodyktyczny acz spokojny, i nawet rozwydrzone psy znajomych mają do mnie szacunek ;)

Co sądzicie o cięciu uszu o bosych? Lepiej z czy bez?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...