Jump to content
Dogomania

SZNAUCEROWNIA czyli PIEPRZNA GALERYJA. Cóż za Ekstrawagancja!


weszka

-  

36 members have voted

  1. 1. -

    • -
      20
    • -
      7


Recommended Posts

Dzięki świetnej robocie Eli :loveu: (strasznika od Froda i Dumki) możemy obejrzeć Marzyciela w ringu - jest mniej więcej od min. 2:10 do końca :)

[video=youtube;ZjsL1syom_o]http://www.youtube.com/watch?v=ZjsL1syom_o&feature=youtu.be[/video]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='malawaszka']tam nie królują sznaucery w typie CTRów :lol:[/QUOTE]
Tu się mylisz. To wynik bardzo ostrego groomingu, przynajmniej kilka z tych psów znam osobiście (mówię o dużych czarnych), mają futra od ..., ale jak impreza tego wymaga, bo sędziowie nie lubią takich włochatych, to są stosownie przygotowane. Nie mówię, że wszystkie ale część na pewno ma obfity włos jak moja Honda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marako']Tu się mylisz. To wynik bardzo ostrego groomingu, przynajmniej kilka z tych psów znam osobiście (mówię o dużych czarnych), mają futra od ..., ale jak impreza tego wymaga, bo sędziowie nie lubią takich włochatych, to są stosownie przygotowane. Nie mówię, że wszystkie ale część na pewno ma obfity włos jak moja Honda.[/QUOTE]

no i z psuła hehehe

Link to comment
Share on other sites

Moja Grace ma włos jak drut, bo to sznaucer starego typu. I charakter też ma bardziej użytkowy, jest naprawdę fantastyczna. Honda - piękna, 5 championatów, ale to już nie do końca sznaucer jak dla mnie. I zacięcia do pracy nie ma takiego, jak jej mama. Chociaż jest mocno szalona (po prostu szajbus z niej), to polecenia wykonuje o wiele wolniej niż spokojna Grace, która polecenie wykonuje po wypowiedzianej pierwszej sylabie.
Ale wracają do mody znów stare sznaucery, dlatego ci z nowymi skubią je niemiłosiernie na okrągło, żeby upodobnić do starych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']a ten co jest widoczny jako pierwszy pieprzak zanim się film odpali to ma krzywe łapy przednie?? :mdleje: [/QUOTE]

Ujęcie jest niefortunne i pies stoi jak sierota ale faktem jest, że musi mieć miękkie nadgarstki i luźne łokcie skoro jest w stanie tak stanąć ;)

[quote name='marako']Moja Grace ma włos jak drut, bo to sznaucer starego typu. I charakter też ma bardziej użytkowy, jest naprawdę fantastyczna. Honda - piękna, 5 championatów, ale to już nie do końca sznaucer jak dla mnie. I zacięcia do pracy nie ma takiego, jak jej mama. Chociaż jest mocno szalona (po prostu szajbus z niej), to polecenia wykonuje o wiele wolniej niż spokojna Grace, która polecenie wykonuje po wypowiedzianej pierwszej sylabie.
Ale wracają do mody znów stare sznaucery, dlatego ci z nowymi skubią je niemiłosiernie na okrągło, żeby upodobnić do starych.[/QUOTE]

Otóż to marako. Te kudłate sznaucery wg mnie to również juz nie to. Nie miałam takiej świadomości dopóki nie pojawiła się u nas Furla. A nawet podobały mi sie na wystawach te efektowne wersje. Ona jest jak z innej bajki porównując ją do moich pieprzastych. Wygląd to raz ale dla mnie ważniejsze jest właśnie to coś w charakterze. Jest kochana oczywiście ale jej predyspozycje użytkowe są ujemne ;) Czasem mam wrażenie że cała para poszła w futro i na rozumek już nie starczyło :evil_lol: Częściowo jest w tym wina po stronie wychowania i warunków w jakich żyje jednak pewnych kwestii charakteru się nie przeskoczy. Prawda jest jednak taka, że gdyby taki sznaucer był moim pierwszym to na kolejnego już bym się nie zdecydowała. Całe szczęście wiem jakie moga być i mam takie :) Również mam nadzieję, że ludzie się opamiętają i wrócą do sznaucerów takich jak być powinny.

Link to comment
Share on other sites

Pobudliwość przede wszystkim, poza tym takie nastawienie na pracę z człowiekiem, no i uciążliwa kwestia pielęgnacji i znoszenia na futrze syfu do domu. Furla jest co tu dużo mówić niezbyt wychowana bo moja siostra się do tego nie nadaje, a ze mną spędza za mało czasu żebym coś mogła z nią robić. Poza tym na początku próbowałam owszem jak z każdym psem u nas ale nie może być tak, że ja poświęcam jej powiedzmy 3 popołudnia na szkolenie, a przez pozostały czas ktoś nie robi nic żeby to utrwalić albo robi wręcz odwrotnie. Było trochę kłótni o to i ostatecznie stanęło na tym, że to nie jest mój pies i jeśli komuś z takim psem dobrze to nie moja sprawa. Jak do mnie przychodzi cenne są dla mnie 2 cechy - ma idealne przywołanie i dogaduje się z obcymi psami ;) a to pozwala mi z nimi spokojnie chodzić w trójkę na spacery.

Link to comment
Share on other sites

a ja nawet nie wiem jak jest, siedzę cały czas w domu i tylko Felkowe łapki wycieram z małych kuleczek
trochę śniegu widzę na podwóreczku, ale to też wynik wczorajszego zrzucania go z dachu w wyniku czego niewiele brakowało a straciłabym szyby w oknie kuchennym :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...