Jump to content
Dogomania

zezwolenie na charta??


wiska

Recommended Posts

Jeśli chodzi o zezwolenia, to tu jest wszystko wyjaśnione:
[url]http://www.um.warszawa.pl/zalatw-sprawe-w-urzedzie/sprawa-w-urzedzie/wydanie-zezwolenia-na-hodowanie-lub-utrzymywanie-chartow-[/url]

Na podstawie jakiej ustawy zezwolenie jest wymagane, gdzie i jak je załatwić, jakie dokumenty złożyć, ile to kosztuje i gdzie w razie negatywnej decyzji się odwołać.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam male pytanko..Polowania z chartami poza Hiszpania i Wlk. Brytania sa zabronione,to juz wiem,ale czy trzymanie charta(dokladnie Whippeta) w Niemczech wymaga zezwolenia od Urzedu tak jak jest to w Polsce? Bo nigdzie w internecie nie moge znalesc odpowiedzi na to pytanie,a szukam juz od dobrego pol roku. Z gory dziekuje za (mam nadzieje) ze szybka odpowiedz! ;) Pozdrawiam, Pati.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

To prawda, na charty i ich mieszańce potrzebne jest zezwolenie. Na swojej stronie opisałam, jak zdobyliśmy swoje (Bydgoszcz) i umieściłam gotowe przykłady dokumentów, które wystarczy skopiować i wypełnić. Warto przeczytać - wszystko znajdziesz na [B]Dogarium.pl[/B] w linku na dole "Pozwolenie na posiadanie i hodowanie chartów - Bydgoszcz, wzór do pobrania" lub poście "Pozwolenie na posiadanie i hodowanie lub utrzymywanie chartów rasowych lub ich mieszańców - Bydgoszcz".
Pozdrawiamy serdecznie! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zezwolenie dostaje właściciel charta na utrzymanie/ hodowlę chartów w konkretnym miejscu zamieszkania, a nie na konkretnego psa (choć urzędy najczęściej wymagają, by podawać dane psa - co jest jedynie ich wymysłem). Trzymając się przepisów powinniśmy wystąpić o zezwolenie ZANIM nabędziemy charta.

Link to comment
Share on other sites

O 3/4/2013o00:23, patula013 napisał:

Mam male pytanko..Polowania z chartami poza Hiszpania i Wlk. Brytania sa zabronione,to juz wiem,ale czy trzymanie charta(dokladnie Whippeta) w Niemczech wymaga zezwolenia od Urzedu tak jak jest to w Polsce? Bo nigdzie w internecie nie moge znalesc odpowiedzi na to pytanie,a szukam juz od dobrego pol roku. Z gory dziekuje za (mam nadzieje) ze szybka odpowiedz! ;) Pozdrawiam, Pati.

Bardzo mozliwe, ze zezwolenie w Niemczech nie jest potrzebne. We Francji polowania z chartami sa zabronione, a mimo wszystko pozwolenia na charta miec nie trzeba. Wlasciciele hodowli, z ktorej bralismy naszego psa bardzo dziwili sie, gdy wspomnialam o tym polskim prawie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Odświeżę temat. Niebawem pojawi się u mnie whippet, jednak nie będzie trzymany w domu, a na stancji w mieście, w którym będę się uczyć. Jak będzie w takim przypadku ze zgodą? Mam załatwiać dwie - jedną dla domu (ostatecznie psisko będzie tam przebywało raz-dwa razy w miesiący, gdy wrócę na weekend oraz podczas dłuższych przerw w szkole), a drugą w mieście, w którym będę? Czy mogłabym nie dostać zgody ze względu na to, że mieszkam na wsi? Ogrodzenie jest, duże podwórko również. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...