Jump to content
Dogomania

Afrykańskie ślimaki - młodzież szuka dobrych domków.


supergoga

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ciotka to podrzuć jeszcze ze 2 -3 dzieciaki do mnie, jak masz transport do Łodzi.

Znajomi się pytają o takiego glutka, bardzo im sie mój Teodor spodobał:loveu:.
Miałby własne duże (byłe) akwarium i własnych ludzióf na wyłączność:multi: .

U mnie miejsce na DT glutkowy jest, nawet dożywotni:evil_lol:. Teodorek powinien mięć więksiejszych kumpli.:loveu:

... tylko te jajca:placz:...

Link to comment
Share on other sites

Cudne te ślimaki. A skorupa rodzica przepiękna.

Mój slim ma nowego kolegę. Małego winniczka. Gabarytowo wygladają jak czołg T-34 i Fiat126p:lol: Maluszek jest szybkobieżny, a achatinek statecznie krązy po sćiankach terra.

Link to comment
Share on other sites

Cioteczki ratujcie...mam kłopot z jednym fuliczkiem- łuszczy mu się muszelka:-(, jest chropowata, wyblakła,miejscami biała i się łuszczy...ślimek wcina sepię na potęgę, ma dietę urozmaiconą wilgotność 80%, ciepełko, terra zacienione a skorupka nędzna...w przeciwieństwie do drugiego fulika i iredaleika-one jedzą to samo a mają śliczne, błyszczące chałupki:loveu:
Mój znajomy z polecenia weta smarował łuszczący się pancerz swego żółwika stepowego mieszanką rycyny z wit.A i mu to pomogło, ale jak to się ma do ślimolków...?Nie chciałabym mu jeszcze bardziej zaszkodzić-POMOCY:Help_2:

Link to comment
Share on other sites

Poślij zdjęcia, czy teraz mu się to zaczęło robić ze skorupą? Zastanawiam sie czy to od jedzenia, bo skoro reszta je to samo i nic im nie dolega :shake: Wit.A jest w marchewce, czy on chętnie je marchewkę? Może mieć zaburzenia w przyswajaniu wapna, jeśli zjada za dużo np.popatrz na tę litanię [url=http://www.achatina.lua.pl/index.php?strona=czym_nie_karmic]Achatina sp. - Ślimaki Afrykańskie[/url] czy zauważyłaś żeby dużo zjadał pietruszki albo botwinki? Mój winniczek też miał (zimą) problem ze skorupą, smarowałam wit. A+D3, a od wiosny, kiedy czyszczę terra, wynoszę na dwór, puszczam na trawę i przez 15-20 min.są na świeżym powietrzu, słońcu, teraz przyrost skorupy jest OK i jest b.ładna, jednak zimowe pomarszczenia zostały w jednym miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Ślimek wypiął się na marchewkę:shake:, za to wsuwa ogóry, cukinię, jabłka gruszki, avokado, koniczynę , mlecz,listki babki lekarskiej, no i sepię ...Inne ślimki jedzą to samo i super wyglądają tylko ten jeden taki borok jest...,botwinki je mało, pietruszki korzenia nie chce, spróbuję dać natkę. Na terrarium.pl ktoś też miał taki problem i dał swoim ślimkom zmielone skorupki jaj kurzych+ nacieranie muszelek olejem roślinnym -pomogło;), ale spróbuję z wit.A+D3.

Link to comment
Share on other sites

JEDNAK MIAŁAM RACJĘ ,ŻE MOJE FULICZKI PODEJRZANIE WOKÓŁ SIEBIE KRĄŻĄ...:cool3:
DZIŚ ZNALAZŁAM JAJCA I TO W TAKIEJ ILOŚCI ,ŻE SZCZENA MI OPADŁA:crazyeye:
RYBKI MOJEJ CIOTKI BĘDĄ MIAŁY SOLIDNY OBIAD:roll:
SZKODA MI TYCH JAJEK WYWALAĆ- NIECH RYBONKI SKORZYSTAJĄ:eating:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']dobry pomysl:lol:, ale jakoś tak...straszno realnie. [URL="http://img8.imageshack.us/my.php?image=smyleymisspeak.gif"][IMG]http://img8.imageshack.us/img8/1333/smyleymisspeak.gif[/IMG][/URL][/quote]
Charly, straszno realnie to jest w pseudohodowlach (także ślimaczych :lying::nerwy:) U Supergogi ślimów dużo więcej niż domków, adopcje się - nomen omen - ślimaczą, sama widzisz, trzeba dziewczynę jakoś rozreklamować. Ja sobie z jajcami nie muszę radzic, bo jeśli fuliki coś namodzą to winniczki cudze jajca zjadają:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...