Jump to content
Dogomania

Psy ładniejsze od suk?


Remstin

Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Rybka_39']U labradorów samce są chyba tylko bardziej masywne....[/quote]
I ja w żadnym wypadku nie mogę się zgodzić, że samce labradory są ładniejsze od suk. Kiedy patrzę na nie na wystawach, robi mi się przykro. Wielkie, zwaliste, tłuste cielska wleczone po ringach. Labrador to pies myśliwski, ma aportować, biegać, ruszać się, a te tłuściochy ledwo człapią. To są dopiero pasztety :roll:, bardziej podobne do molosów niż retrieverów. Ale takie wygrywają. Dlatego u labów zdecydowanie wolę suczki, bo jest szansa, że się trafi na jakiś lekki,sprawny fizycznie egzemplarz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SZPiLKA23']To czy suka czy pies jest ładniejszy to chyba zalezy od rasy i od tego po jakich jest rodzicach[/quote]

Hmm, ja bym nie mówiła o to co ładniejsze ;) ale popatrzcie chociażby na przykład na lwy. Lwice są super, zwinne, te kocie ruchy i oczy i w ogóle... ale to samiec ma efektowną grzywę :diabloti: Samce po prostu są bardziej efektowne, mają lepszą szatę zazwyczaj (zresztą ktoś już to pisał tutaj, hormony u nich tak nie szaleją ;))
Jednak każdemu podoba się co innego :) ja mam teraz psa, ale mój następny psiak to będzie na 100% suczka :) i to nie ze względu na wygląd ;) ale to jednak zazwyczaj inna psychika w obrębie rasy, zwyczaje itd.
Mi na pewno się podoba jak widzę parę psów jednej rasy i od razu można poznać, które z nich to samiec, a które samica :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Samce w swiecie zwierzat z regoly maja gestrza/ladniej ubarwiona siersc ,sa wiekrze a to dlaczego? bzdura jest ,ze dlatego ,ze samica jest obciazona ciazami itp-po prostu samiec jest jaki jest zeby podobac sie samiczce a najwiekrzego/najladniejszego wybierze ona na ojca swoich dzieci.
Dlatego tez u psow Z REGOLY samce sa ladniejsze(sa wiekrze,maja efektywniejsza siersc) od suczek,chociaz sa wyjatki.

Ale ja i tak wole suczki:eviltong::lol:;)

Link to comment
Share on other sites

Obciążona ciążami... Ciekawe stwierdzenie ;) Nie każda suka musi mieć szczeniaki, ale z kolei po sterylce suczki mają tendencje do tycia (kastrowane samce zresztą też ;) ) Kobiety też są w zasadzie stworzone do rodzenia dzieciaków, ale to one są nazywane potocznie "płcią piękną" :roll:
A, i proszę, uważaj na orty - "wiekrze", "gestrza"...

Ja wolę kotki :D

Link to comment
Share on other sites

Mnie generalnie to podobają się duże psy, nieważne czy to suka czy pies.
Ja mam akurat psa, ale to nie zmienia faktu że jak bym miał suke to też bym był zadowolony.
Choć przyznam że psy są bardziej łatwiejsze w wychowaniu, ponieważ suka jak ma cieczkę może sprawiać problemy, szczególnie duża suka...

Link to comment
Share on other sites

Jak miałam sukę (wyżła), większym problemem od jej cieczki były psy latające luzem, których właściciele mieli je... Wiadomo gdzie. Odpędzała się zębami i łapami, na nic.
Teraz mam psa, który od ganiania za suczkami woli aportowanie patyka, więc żadnego problemu nie ma ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zorlis']Jak miałam sukę (wyżła), większym problemem od jej cieczki były psy latające luzem, których właściciele mieli je... Wiadomo gdzie. Odpędzała się zębami i łapami, na nic.
Teraz mam psa, który od ganiania za suczkami woli aportowanie patyka, więc żadnego problemu nie ma ;)[/quote]

o tym właśnie mówię, kilka lat temu miałem Charta Polskiego i to była suka. Wabiła się Saba... Było ciężko kiedy miała cieczkę.
Teraz mam Rhodesiana wabi sie Makabo i właśnie On uwielbia zabawę.
Lubi biegać i szczekać, jest pełen radości. Nie twierdzę że suki są złe ale to psy które jednak wymagają więcej opieki..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='model11']o tym właśnie mówię, kilka lat temu miałem Charta Polskiego i to była suka. Wabiła się Saba... Było ciężko kiedy miała cieczkę.
[/quote]
Hm, myślałam, że piszesz o tym, iż to sama suka sprawiała problemy ;)
Jeszcze jedno pytanie - co z mitem, że suczki są jakoby wierniejsze (moim zdaniem tu płeć nie ma nic od rzeczy, conajwyżej tyle, że samiec przywołany przyjdzie dopiero wtedy, gdy obwącha wszystko dookoła ;) ) ?

Link to comment
Share on other sites

Jednym się bardziej podobają suki, inni wolą psy, kwestia gustu. Mi u psów, szczególnie jeśli chodzi o molosy, podobają się masywne i potężne głowy ;) Dlatego zgodzę się ze stwierdzeniem, że to jednak psy są bardziej efektowne, ale tak na prawdę nic nie jest regułą, tak więc to głównie kwestia indywidualna każdej rasy i każdego osobnika

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zorlis']Hm, myślałam, że piszesz o tym, iż to sama suka sprawiała problemy ;)
Jeszcze jedno pytanie - co z mitem, że suczki są jakoby wierniejsze (moim zdaniem tu płeć nie ma nic od rzeczy, conajwyżej tyle, że samiec przywołany przyjdzie dopiero wtedy, gdy obwącha wszystko dookoła ;) ) ?[/quote]
Ja się z tym nie spotakłem.... moje psy zawsze mnie lubiły i nie miałem problemu z wiernością żadnego psa...
Jedyny problem jaki teraz mam to mój witający mnie pies.... muszę się dobrze zaprzeć by sie nie przewrócić, ponieważ jak taki byczek ważący prawie 40 kilo rzuca się na mnie, wyma****ąc ogonem i skacząc wokół mnie (pewnie jak by sie dało to i po mnie) to faktycznie utrzymanie równowagi może stanowić problem.
To jedyna rzecz, która teraz rozróżnia psy od suk...
Suki są bardziej stonowane...

Link to comment
Share on other sites

Oj nie wiem, może to i od rasy i samego temperamentu psiaka zależy, ale suczki, które znam (charty przeważnie) na powitanie skaczą na wysokość twarzy - nie ważne, czy właścicel, czy tylko znajomy ;) Tak samo właśnie moja suczka poprzednia. Aris za to stoi przy drzwiach merdając ogonem, i dopiero jak zwrócę na niego uwagę to zaczyna się tulić do kolan - a też waży 40 kilo ;)
Z tą rzekomą wiernością to też zawsze uważałam, że to mit...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...