Jump to content
Dogomania

Sunia tak tęski za kimś w domu, że sama się rani! :'(


Russellka

Recommended Posts

Moja sunia gdy wychodzimy z domu tak tęsni, że wygryza sobie sama małe ranki! Myślałam, że to tylko zranienie o np. kawałek drewna... Ale ona ma już coś takiego 3 raz i nie chce żeby sobie zrobiła krzywdę. W wakacje gdy ja i moja siostra byłyśmy w domu ona nigdy się tak nie zachowywała. Ale niestety teraz jest rok szkolny i wszyscy musimy wyjść! Ja i moja siostra do szkoły a rodzice do pracy... Sunia ma 6 miesięcy, może robi tak przez rozpoczęcie roku szkolnego, bo wtedy nagle została sama na hmm co najmniej 4 godziny! Moja siostra między wykładami przychodzi ale to jest dla niej za mało... Błagam pomóżcie!!! :placz: Co mam zrobić? :-(

Ps. nie chcę jej przyzwyczajać przez np zostawianie jej w pokoju na 2min. i potem coraz więcej. Przecież nie bede jej uczyć że przez 4 godziny ma zostać sama w pokoju!

Link to comment
Share on other sites

Russellko rad jest wiele lecz zawsze te same- przeszukaj forum :)
Wymecz psa zabawa i szkoleniem tak żeby spała jak Was nie ma, zostaw jej coś co ją zajmie- super zabawke, konga,kość, gryzak ze skóry itd żarcie po za tym że zajmuje łagodzi stres.
Jesteś pewna że to nie jest choroba skóry/pchełki?
Możesz użyćklatki jako azylu wktórym suka będzie bezpieczna i po prostu będzie spala.:)

Link to comment
Share on other sites

hmmmm postaram się ją rano wymęczyć ;) A klatki nie chcę bo ma swoje legowisko z poduszeczką. Pchełek nie ma na 100% bo zawsze ją przeglądamy, ona się gryzie z tęsknoty, ale faktycznie wymęczenie może pomóc :cool3: Postaram się jutro rano ją wymęczyć zeby sobie pospała! :razz: Dzięki za rady! :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Russellka']może robi tak przez rozpoczęcie roku szkolnego, bo wtedy nagle została sama na hmm co najmniej 4 godziny![/QUOTE]

Szkoda, że stopniowo nie przyzwyczailiście jej do pozostawania w samotności.
Tak jak już było pisane, najważniejsze, to zmęczyć sunię przed pozostawieniem w samotności - nie tylko wybiegać, ale i zmęczyć psychicznie. Naprawdę pomóc by mogło przyzwyczajenie do klatki - nie zrażaj się od razu, poszukaj więcej na forum - to naprawdę pomaga psom, które czują się niepewnie. Dla wybieganego, oswojonego z klatką psa to żadna męczarnia, zwłaszcza gdy dostanie np. zabawkę ;)
I nie musisz jej uczyć zostawania na aż 4 godziny - chodzi o to, żeby suczka załapała, że kiedy wychodzisz, zawsze wracasz, przynosisz pyszny smakołyk, i nie ma potrzeby się stresować :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sunia widać bardzo się do was przyiązała... Tak jak Eve-linka twierdzę, że powinnaś ją nauczyć zostawać samą przez cały dzień... :cool3: Moja suczka jak zostaje sama to (czasem) wyje, ale po chwili przestaje, bo stwierdza
(chyba), że to bez sensu... :lol: Dinka śpi przez cały dzień i nie ma z nią problemów...Nawet czasem nie wie, że przyszliśmy i na nas warczy:evil_lol:....
Daj jej smakołyk i jakieś zabawki....
Mam nadzieję, że przestanie histeryzować...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Kiedy nas nie ma ;):megagrin:Wygląda śmiesznie i jak coś mu się śni to to widać zaczynają się drgawki.:errrr:zaczyna ruszać łapami, to9 jest dopiero cyrk :scream_3:Jak zaczyna gryść to tata budzi go i pokazuje mu kapeć :mad: i jest spox wtedy się uspokaja i zasypia ponownie:p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Rusellka jak dokonałaś tego cudu? Moja Bufka robi to samo. Zaczęła od wygryzania "podeszwy" łap, a teraz dodatkowo gryzie udo. Byłam u weta. sunia dostała syrop Stresnal i w przyszłym tygodniu dzwonie do behawiorysty. Weterynarz stwierdził, że powinien przyjrzeć jej się specjalista.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justynka97']Kiedy nas nie ma ;):megagrin:Wygląda śmiesznie i jak coś mu się śni to to widać zaczynają się drgawki.:errrr:zaczyna ruszać łapami, to9 jest dopiero cyrk :scream_3:[B]Jak zaczyna gryść to tata budzi go i pokazuje mu kapeć[/B] :mad: i jest spox wtedy się uspokaja i zasypia ponownie:p[/quote]

Nic nie rozumiem z tego postu :shake: Pies przez sen gryzie, czy jak? :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...