Jump to content
Dogomania

doping na zawodach


AM

Recommended Posts

[quote name='BeataG']Sorry Kiara, teraz już przesadziłaś. Nie ma czegoś takiego, jak nieuczciwe motywowanie PRZED zawodami, [B]nieuczciwe może być jedynie motywowanie w trakcie zawodów[/B].[/QUOTE]


Oczywiscie ze[B] W TRAKCIE ZAWODOW[/B], walnelam sie, pewnie wszyscy z wyjatkiem Ciebie wiedza , ze dyskutujemy o [B]STARTACH Z MOTYWATORAMI[/B] , a nie o bawieniu sie nimi przed startem...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 451
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kiara']

AYSHE- ale to chyba normalne, ze niektore psy trzeba wyspakajac, inne pobudzac, dobry przewodnik wie, co ma zrobic by pies lepiej cwiczyl, ale samo wyspokajanie i tylko wyspokajanie nie wystarczy, przeciez nie cwiczysz TYLKO I WYLACZNIE wyspokajajac, bo nagrody stosujesz takze nie??? A nawet jesli nagroda jest sama mozliwosc wykonania cwiczenia to i tak jest to nagroda i tylko sie cieszyc ze wystarcza ona psu...

Tu chyba jednak chodzi o psy, ktore maja zbyt malo motywacji by wytrwac caly wystep i potrzebuja czegos wiecej niz zwyklego poglaskania... np czapeczki :D[/quote]Kiara-ja wiem ze trzeba niektore wyspakajac.oczywiscie ze stosuje nagrody-przeca pisalam ze rozprezam psa przed wyjsciem na plyte.:cool3:.potem mam moment wyciszenia ,taki oddech i dopiero wyjscie.
tez kumam PO CO ludzie uzywaja niedozwolonego dopingu w postaci np.tej "nieszczesnej"czapki.;).pies nie pojdzie bez tego czyli lezy motywacja.a jak motywowac psa to juz inny temat...rzeka :evil_lol:
tyle ze uwazam ze zakaz dopingu to zakaz dopingu i koniec.dopingiem niedozwolonym jest przedmiot-jakikolwiek ,sluzacy do nakrecania psa czy motywowania przed wejsciem na plyte.czyli jak na cos motywuje to tego nie mam przy sobie jak wchodze na plyte.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jfn']BeataG, Twój przykład z wypluwaniem pod nogi wskazuje na braki hm edukacyjne i niezrozumienie komendy, jeśli - jak zrozumiałam - gdy masz piłkę pies nie wykonuje karnościowego aportu.[/quote]

Nie, to znaczy, że pies ma świra na puncie piłki, a koziołek ma w dupie. Jeśli nie ma piłki, to... lepszy rydz niż nic. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Jeśli nie rozumie, to dlaczego robi dobrze, jak nie ma piłki? Pytanie retoryczne, sama sobie na nie odpowiem - bo jak nie ma piłki, to i tak jej nie dostanie, więc nie ma tego parcia "ja chcę piłkę już natychmiast". Po prostu jak jest piłka, to pies przestaje myśleć, jak piłki nie ma w zasięgu pyska, to zaczynają się włączać szare komórki, że może by jednak zrobić coś, żeby pani po tę piłkę do plecaka poszła. :cool3:[/QUOTE]


Mimo, ze niby retoryczne odpowiem :D

Twoj pies NIE ROZUMIE za co dostaje nagrode, a Ty NIE POTRAFISZ mu tego wytlumaczyc... Jasniej niz SaJo to zrobila na przykladzie pozoranta, chyba nie da sie tego wytlumaczyc...

I nie mow mi ze belg jest TAK NAKRECONY, ze sie wylacza, bo belgi to ,myslace psy, tylko tzreba je nauczyc myslec tak jak nam odpowiada ;)

Belg NIE BEDZIE wykonywal czegos, z czego nie ma korzysci i BEDZIE robil cos jak burza, gdy mu na tym zalezy, no chyba ze przewodnik nie jest w stanie wytlumaczyc mu o so chozi...... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Nie, to znaczy, że pies ma świra na puncie piłki, a koziołek ma w dupie. Jeśli nie ma piłki, to... lepszy rydz niż nic. :evil_lol:[/quote]
To znaczy, że nie rozumie związku piłki z ćwiczeniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Jeśli nie rozumie, to dlaczego robi dobrze, jak nie ma piłki? Pytanie retoryczne, sama sobie na nie odpowiem - bo jak nie ma piłki, to i tak jej nie dostanie, więc nie ma tego parcia "ja chcę piłkę już natychmiast". Po prostu jak jest piłka, to pies przestaje myśleć, jak piłki nie ma w zasięgu pyska, to zaczynają się włączać szare komórki, że może by jednak zrobić coś, żeby pani po tę piłkę do plecaka poszła. :cool3:[/quote]

Jesli pies rozumie cwiczenie calosciowo, wykona je w kazdej sytuacji. Gdyby rozumial cwiczenie, parcie do pilki przeksztalcone by zostalo w jak najszybszy siad z aportem przed Toba, bo tylko siedzenie z aportem przed Toba skutkuje nagroda (pilka). Byc moze walilby Cie tym aportem z mina: "zobacz, przecierz siedze, wiec dawaj pilke" Gnojek momentami wyje przy chodzeniu przy nodze, bo on juz, natychmiast chce chwyt, ale jednak patrzy na mnie, bo wlasnie patrzenie na mnie jest elementem, doprowadzajacym go do chwytu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']Kiara-ja wiem ze trzeba niektore wyspakajac.oczywiscie ze stosuje nagrody-przeca pisalam ze rozprezam psa przed wyjsciem na plyte.:cool3:.potem mam moment wyciszenia ,taki oddech i dopiero wyjscie.
tez kumam PO CO ludzie uzywaja niedozwolonego dopingu w postaci np.tej "nieszczesnej"czapki.;).pies nie pojdzie bez tego czyli lezy motywacja.a jak motywowac psa to juz inny temat...rzeka :evil_lol:

tyle ze uwazam ze [B]zakaz dopingu to zakaz dopingu i koniec.dopingiem niedozwolonym jest przedmiot-jakikolwiek ,sluzacy do nakrecania psa czy motywowania przed wejsciem na plyte.czyli jak na cos motywuje to tego nie mam przy sobie jak wchodze na plyte.[/B][/QUOTE]

Ja wiem, ze Ty wiesz, to bylo raczej dla czytajacych :D

I o to wlasnie mi chodzi!!!!! Dokladnie o to!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Bo piłka nie ma żadnego związku z ćwiczeniem. Nigdy mi nie dał szansy, żeby go tą piłką za to ćwiczenie nagrodzić. :cool3:[/quote]

Blad! To Ty nie potrafilas stworzyc sytuacji, w ktorej moglas nagrodzic go pilka za aport. Pies nie popelnia bledu, robi to, co mu sie oplaca!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Nie, to znaczy, że pies ma świra na puncie piłki, a koziołek ma w dupie. Jeśli nie ma piłki, to... lepszy rydz niż nic. :evil_lol:[/QUOTE]

Nie tzn, ze pies NIE ROZUMIE jak sie zdobywa nagrode, a Ty nie potrafisz mu tego wytlumaczyc, przez co cierpi na tym szybkosc wykonania :D

I znowu zgadzam sie z SaJo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Bo piłka nie ma żadnego związku z ćwiczeniem. Nigdy mi nie dał szansy, żeby go tą piłką za to ćwiczenie nagrodzić. :cool3:[/QUOTE]

ekh... jak to pies nie dal Ci szansy??? :/ Przeciez to Ty uczysz psa i pokazujesz mu jak moze zdobyc nagrode??? Moze warto sie pouczyc JAK zrobic by "dal Ci szanse" ;)

Link to comment
Share on other sites

mimo, ze nie powinnam sie wypowiadac to tez zgadzam sie z SaJo... nie mam bladego pojecia o skzoleniu,startach itp.. ale jelsi peis cos zle robi to ansza wina.. bo nie potrafimy mu przekazac i wytlumaczyc tego zcego od neigo oczekujemy.. moze maly off zrobie.. ale jak psa nauczyc aportowac koziolek? narazie pare razy nakrecilam psa na koziolka.. skakal do neigo , trzymal bez podgryzania, dawalam mu w dziub jak siedzial i odchdozilam po czym przywolywalam radosnie.. i po chwili chwytalam obiema rekami i kazalam puscic.. i nic wiecej nei zrobilam;p tak pare razy sie bawilismy.. na dworze pies potrafi biec po patyk zeby pozniej dostac pilke.. i nakreca sie tez na trawki, moja reke czy smycz czy nawet listek..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiara']Nie tzn, ze pies NIE ROZUMIE jak sie zdobywa nagrode, a Ty nie potrafisz mu tego wytlumaczyc, przez co cierpi na tym szybkosc wykonania :D

I znowu zgadzam sie z SaJo[/quote]

Kiara nie szybkość. Szybki to on jest do bólu, każdemu bym życzyła, żeby mu pies takim galopem leciał. On po prostu albo leci jak błyskawica, stwierdza, że to nie piłka tylko koziołek i w równie błyskawicznym tempie wraca bez, z miną "nie oszukuj, dawaj piłkę", albo w równie błyskawicznym tempie leci z koziołkiem i z odległości 2 metrów wali mi ten koziołek z wizgiem pod nogi z miną jak wyżej. :evil_lol: Jak piłki nie ma, to zdarza mu się pluć, jak już siedzi, bez czekania na komendę, ale jednak w większości przypadków wytrzymuje. Tu absolutnie nie chodzi o szybkość, z szybkością to mój pies ma problemy tylko przy komendach marszowych. :cool3:

[B] EDIT:[/B] Aha i jeszcze jedno - ten problem jest tylko przy aportowaniu koziołka, nie ma go przy aportowaniu np. gryzaka czy piłki (no, przy piłce to jest problem innego kalibru - przyniesie, usiądzie, ale nie puści, w każdym razie nie zawsze puści, a siłę szczęk ma już taką, że o wyłuskaniu mu tej piłki nie ma mowy, jak się zatnie, to potrafi tak siedzieć, a ja stać kilkanaście minut, zanim w końcu raczy puścić). On po prostu ma koziołek gdzieś i tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Kiara nie szybkość. Szybki to on jest do bólu, każdemu bym życzyła, żeby mu pies takim galopem leciał. On po prostu albo leci jak błyskawica, stwierdza, że to nie piłka tylko koziołek i w równie błyskawicznym tempie wraca bez, z miną "nie oszukuj, dawaj piłkę", albo w równie błyskawicznym tempie leci z koziołkiem i z odległości 2 metrów wali mi ten koziołek z wizgiem pod nogi z miną jak wyżej. :evil_lol: Jak piłki nie ma, to zdarza mu się pluć, jak już siedzi, bez czekania na komendę, ale jednak w większości przypadków wytrzymuje. Tu absolutnie nie chodzi o szybkość, z szybkością to mój pies ma problemy tylko przy komendach marszowych. :cool3:[/QUOTE]

O szybkosci to sie wypowiem jak go zobacze, bo cos nie chce mi sie wierzyc, ze pies ktory uwaza, ze "lepszy rdz niz nic" i dlatego bierze koziolek jest szybki- oczywiscie belgowo szybki...

Ale pomijajac, bo i tak to wszystko co piszesz swiadczy o tym, ze pies NIE ROZUMIE, a nie ze ma za duze popedy ;) Jakos sie w koncu daje cwiczyc nawet z uzytkowymi malinami, mimo, ze popedy ich sa nieporownywalne ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiara']Ale pomijajac, bo i tak to wszystko co piszesz swiadczy o tym, ze pies NIE ROZUMIE, a nie ze ma za duze popedy ;) Jakos sie w koncu daje cwiczyc nawet z uzytkowymi malinami, mimo, ze popedy ich sa nieporownywalne ;)[/quote]

A czy ja gdziekolwiek twierdzę, że Wermut ma za duże popędy? :crazyeye::crazyeye::crazyeye: Przecież zawsze powtarzam, że ma popędy wręcz umiarkowane. To, że ma fioła na punkcie piłki, a ma w dupie koziołek, nie oznacza, że ma duże popędy. I rozumieć to on doskonale rozumie, skoro bez piłki robi to co najmniej poprawnie. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiara']O szybkosci to sie wypowiem jak go zobacze, bo cos nie chce mi sie wierzyc, ze pies ktory uwaza, ze "lepszy rdz niz nic" i dlatego bierze koziolek jest szybki- oczywiscie belgowo szybki...[/quote]

Hm, nie zrozumiałaś - leci jak błyskawica jak jest piłka, po czym albo równie błyskawicznie wraca bez koziołka albo tak samo szybko z koziołkiem, tylko ze sporej odległości ciska mi go pod nogi. Jak piłki nie ma, to leci "normalnym tempem", czyli jest to w dalszym ciągu już galop, a nie kłus, ale już nie tak "jak torpeda" (w końcu do czego się ma spieszyć, jak wie, że nie ma piłki :cool3:).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']w końcu do czego się ma spieszyć, jak wie, że nie ma piłki :cool3:[/quote]

Wlasnie o to chodzi, w calej motywacji psa sporcie, zeby pies nawet jak nie ma nagrody, robil szybko,bo pilka JEST,nawet jesli jej nie widac to JEST (a ze czasmi jej nie ma..to my mamy wiedziec, ze jej nie ma, pies ma byc przekonany, ze jest)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Hm, nie zrozumiałaś - leci jak błyskawica jak jest piłka, po czym albo równie błyskawicznie wraca bez koziołka albo tak samo szybko z koziołkiem, tylko ze sporej odległości ciska mi go pod nogi. Jak piłki nie ma, to leci "normalnym tempem", czyli jest to w dalszym ciągu już galop, a nie kłus, ale już nie tak "jak torpeda" (w końcu do czego się ma spieszyć, jak wie, że nie ma piłki :cool3:).[/quote]
To znaczy że NIE ROZUMIE, ZE DO NAGRODY DOPROWADZA GO POPRAWNE WYKONANIE ćWICZENIA. A nie, ze nie rozumie samego cwiczenia jako takiego... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Wlasnie o to chodzi, w calej motywacji psa sporcie, zeby pies nawet jak nie ma nagrody, robil szybko,bo pilka JEST,nawet jesli jej nie widac to JEST (a ze czasmi jej nie ma..to my mamy wiedziec, ze jej nie ma, pies ma byc przekonany, ze jest)[/quote]

saJo, ale ja już zdecydowanie wolę, żeby to robił tak, jak bez piłki, bo to nie jest jakieś ślamazarne tempo, ale żeby robił. :eviltong: Ja po prostu chciałabym:

a) mieć piłkę w kieszeni, jak mu rzucam koziołek (nie chce mi się dymać w tę wew tę do plecaka),
b) nie musieć zaczynać każdego treningu od aportu,
c) móc się z nim pobawić piłką przed treningiem.

Tylko tyle!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']No to słucham (a raczej czytam), co mogę zrobić, żebym miała szansę mu tę piłkę w nagrodę dać?[/quote]

Bierzesz dwie pilki, jedna sie bawisz, druga niezauwazenie chowasz do bluzy. Zabierasz pilke, chowasz do plecaka. Pies jest przekonany, ze pilki nie ma. Rzucaszkoziolek,pies aportuje prawidlowo (bo nie ma pilki) zabierasz aport i rzucasz pilke z kieszeni. Pies wykonal polecenie, dostal pilke w nagrode. Uczy sie, ze prawidlowy aport dostaje pilke. Potem coraz mniej chowasz sie z wkladaniem pilki do kieszeni, kroczek po kroczku dochodzisz do etapu, kiedy pies widzi pilke, ale aportuje prawidlowo.
Oczywscie to tylko takie ogoly, bo ja nie widzialam Waszego treningu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']A czy ja gdziekolwiek twierdzę, że Wermut ma za duże popędy? :crazyeye::crazyeye::crazyeye: Przecież zawsze powtarzam, że ma popędy wręcz umiarkowane. To, że ma fioła na punkcie piłki, a ma w dupie koziołek, nie oznacza, że ma duże popędy. I rozumieć to on doskonale rozumie, skoro bez piłki robi to co najmniej poprawnie. :cool3:[/QUOTE]


Skoro ma takiego fiola jak opisywalas, to wyobrazalam sobie, ze ma silne popedy, skoro uwazasz, ze ma umiarkowane popedy to jeszcze bardziej swiadczy o tym ze pies NIE ROZUMIE co od niego chcesz ;)

Tlumaczenie DLACZEGO nie rozumie, jak widac do Ciebie nie dociera, wiec nastepnym razem jak dasz mi ten sam argument, na to ze "doskonale" rozumie odpisze Ci bez tlumaczenie: NIE ROZUMIE

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...