Jump to content
Dogomania

Uczulenie na kurczaka. Jagniecina ale jaka?


Ewelina22

Recommended Posts

Prosze bardziej doswiadczonych o pomoc. Siedze 2 dni przed monitorem i coraz bardziej zagubiona jestem.
Pytanie jak w temacie. Jagniecina ale jaka, na dodatek dla szczeniaka;)
Mala ma 3 miesiace. Do tej pory jadla Acane, od ponad miesiaca. Drapie sie coraz bardziej. Wycofalismy smakolyki, przestalam dawac wywar z kurzych nozek (lapek), dalej sie drapie:(
Wet mowi, zeby przejsc na jagniecine. Ktora sucha radzicie? Oczywiscie dla szczeniakow, najlepiej duzych ras. Zeby miala male granulki to by bylo najlepiej. Zeby miala witaminy i dodatki na stawy i rozsadna cene. Ale mam wymagania!;)

Jesli temat byl, to prosze linka, ja nie znalazlam. Dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja swojej suni daje Purine Pro Plan Adult Digestion, to jest karma dla psów o wrazliwym przewodzie pokarmowym oraz kłopotach skórnych, jest z jagnięcina i produkowana jest tez jej wersja Puppy, chyba nawet 1 kilogramowa wiec mozesz sprobowac. Co prawda nie ma jej w wersji dla duzych ras ale jest Purina Pro Plan Puppy Large Breed Atlethic z jagnieciną. Karm z jagnieciną jest sporo, mozna też sprobowac wersji weterynaryjnej dla wrazliwych pieskow.
Smakołyki tez czasem mozna kupic w wersji light dla wrażliwcow.

Link to comment
Share on other sites

My mieliśmy podobną sytuację. Przeszliśmy z Eukanuby junior z kurczakiem na Hillsa dla juniorków z jagnięciną. Ale niestety było jeszcze gorzej. Teraz od niespełna 2 lat jesteśmy na weterynaryjnej ryby + ziemniaki.

Wszystko inne małą uczulało. Na tej karmie jest znośnie..

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za rady i cenniki;) na PW.
Wybieralam w sumie miedzy Eukanuba, Pro planem a nieznana mi (ale chwalona) Proformance.
A wybralam na poczatek Hill'sa :D Dla szczeniakow ale nie specjalnie dla duzych ras, nie ma takiego z jagniecina:(
Dodatkow na stawy jest w karmach tak znikoma ilosc, ze przestalam sie tym kierowac. Kupie Artro... cos tam;)
A w ogole szukajac zauwazylam, ze sie cos nazywa lamb&rice i ma 4% jagnieciny przykladowo:( Wybralam Hill'sa Science Plan bo ma 36%!!!!! jagnieciny:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

moj bulldog po diecie opartej o kurczaka w roznych wariantach+Orijenie z kurczakiem wykazywał objawy alergii (zaczerwieniona skora i przerzedzenia sierci) - zmieniłem mu karme na Brite Care Lambe and Rice Large Breed + surowa wołowina +preparaty mineralno/witaminowe i teraz jedynym problemem jest nadmiar energii sporego szczeniaka (6 m-cy 37 kg).

Link to comment
Share on other sites

Moja sznaucerka jest na weterynaryjnym Trovecie - jagnięcina + ziemniaki (LPD).
Karm z jagnięciną na rynku jest dużo - zwracaj jednak uwagę na skład na opakowaniu, bo czesto są dodawane jakieś dodatki z tłuszczu kurczaka i innego drobiu, albo skład jest niejasny i bardzo ogólnikowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wanilka']A nie przychodzi wam do głowy po prostu odczulić zwierzaka?W Warszawie można to zrobić bez problemu.Koszt testów to 100zł .Odczulenie jednego alergenu 50zł.Jak odczuliłam swojego psa i mam póki co spokój .Na jakiś czas powinno wystarczyć.Metoda biorezonansu.[/QUOTE]

Pod warunkiem, że zwierzak nie jest uczulony na 20 alergenów.. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']...
Karm z jagnięciną na rynku jest dużo - zwracaj jednak uwagę na skład na opakowaniu, bo czesto są dodawane jakieś dodatki z tłuszczu kurczaka i innego drobiu, albo skład jest niejasny i bardzo ogólnikowy.[/quote]

zgadzam sie, czesto tzw. jagniecina z ryzem prawie nie zawiera tej jagnieciny lub jakas minimalna ilosc.

Link to comment
Share on other sites

mojej buldożce wyszło uczulenie w uszach i bardzo się drapała. a reagowała tak na każde mięso, oprócz ryb. wet powiedział, że jest za mała na testy (ma prawie 4 miesiące) i doradził mi hillsa duck&rice do psów ze skłonnością do alergii i problemami żołądkowymi. mała od 2 dni przyzwyczaja sie do tej karmy i jak na razie uszka wporządku

Link to comment
Share on other sites

Uważajcie moi drodzy... U Ambry mojej jak była mała została stwierdzona alergia na kurczaka. Zmieniłam na karmy z jagnięciną. Była na Hills'ie, na Purinie Proplan. Ale przez rok karmienia karmami z jagnięciną Ambrze alergia się pogłębiała. Zrobiliśmy testy. Osocze krwi Ambry było wysłane do niemieckich laboratoriów na badania. I okazało się, że Ambra na jagnięcinę też jest uczulona. Obecnie Ambra jest na karmach z rybą - to daje jakieś efekty. Objawów alergicznych brak.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czytalam wasze posty odnosnie karmy z jagniecina poniewaz chcialam przejsc na taka karme, ale teraz mam dylemat czy przechodzic na nia czy nie.Do tej pory podawalam psu Royal Canin Sensitiviy Control( dodam ze po tej karmie wszystko bylo w najlepszym porzadku ze skora,wlosem,uszami i problemami zoladkowymi ktore meczyly moja sunie) -tylko ze sie jej znudzila ta karma i przestala ja jesc, przeszlam wiec na RC Hypoallergenic,niestety po tej karmie zaczely sie problemy skorne i lekarz kazal przejsc na Eukanube Dermatosis ale moja psina nie chce jej jesc. Dodam ze psina jest bardzo "ciezka" do jedzenia-czyli tzw. niejadek. Prosze was wiec o podanie nazw karm (najlepiej dla niejadkow) ktore wasze psy chetnie jedza, oczywiscie biorac pod uwage karmy ktore jadla do tej pory. Z gory bardzo dziekuje :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dobrze byłoby wiedziec na jakie składniki psina jest uczulona, bo tak w ciemno szukać karmy to ciężko.. szczególnie jeżeli chodzi o psa niejadka :roll:
Mój pies zje wszystko i każda karma jej smakuje - tylko nie każda służy, a i tak były przejścia z dobraniem odpowiedniej diety..
Polecam zrobic testy i na tej podstawie dobrać odpowiednią dietę. Myślę, że w tej chwili jest taki wybór karm dla alergików na rynku, że znajdzie się coś co sunia lubi - poproś weterynarza o próbki, zobacz czy psu smakuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Dobrze byłoby wiedziec na jakie składniki psina jest uczulona, bo tak w ciemno szukać karmy to ciężko.. szczególnie jeżeli chodzi o psa niejadka :roll:
Mój pies zje wszystko i każda karma jej smakuje - tylko nie każda służy, a i tak były przejścia z dobraniem odpowiedniej diety..
Polecam zrobic testy i na tej podstawie dobrać odpowiednią dietę. Myślę, że w tej chwili jest taki wybór karm dla alergików na rynku, że znajdzie się coś co sunia lubi - poproś weterynarza o próbki, zobacz czy psu smakuje.[/quote]



Jak miala robione testy to byla uczulona na kurczaka ktorego uwielbia. Ale zdziwila mnie ta jej reakcja skorna na RC Hyppoallgenica ,Dalam jej rano serek -taki smarowany do chrupek z Eukanuby zeby zjadla ale stwierdzam ze to nie byl za dobry pomysl bo w miejscach gdzie zniknelo zaczerwienienie, po serku pojawilo sie niestety nowe i bardziej czerwone:placz:

Link to comment
Share on other sites

No to byc może uczulona jest też na laktozę..

Rzadko kiedy jest tak, że pies uczulony jest tylko na jeden czynnik, zazwyczaj jest ich więcej i dużo z nich niestety znajduję sie w karmach dla psów.
Pozostaje albo samemu gotować - i używać tylko produktów, co do których mamy pewność, że sa bezpieczne.
Albo dobrać karme odpowiednią nie tylko pod względem nazwy (bo to, że na jagnięcine nie jest uczulony, nie znaczy, że nie jest na inne składniki. czasem do karm z jagnięcina dodawany jest tłuszcz z drobiu - trzeba bardzo uważnie czytac etykiety).

No i przedewszystkim - nie radze eksperymentować na psie alergiku, bo zaczerwienienie to mały pikuś, gorzej jak obajwy sie nasilą.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

No właśnie z tymi karmami dla alergików to nie do końca jest tak że wszystkie można jeśc bez obawy, trzeba koniecznie sprawdzac skład bo niektóre zawierają składniki które mogą alergizowac.
Ja nie rozumiem producentów, skoro robią karmę dla alergików to powinna ona zawierac jak namniej alergenów a nie dodawac do nich np. jakiegoś tłuszczyku z kurczaka lub innego składnika który może uczulic...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela38']No właśnie z tymi karmami dla alergików to nie do końca jest tak że wszystkie można jeśc bez obawy, trzeba koniecznie sprawdzac skład bo niektóre zawierają składniki które mogą alergizowac.
Ja nie rozumiem producentów, skoro robią karmę dla alergików to powinna ona zawierac jak namniej alergenów a nie dodawac do nich np. jakiegoś tłuszczyku z kurczaka lub innego składnika który może uczulic...[/QUOTE]

Niemożliwością jest stworzenie karmy, która będzie dobra dla wszystkich alergików..
Trzeba tylko dokłądnie czytać to co jest na opakowaniu i wybierać takie karmy, które mają szczegółowo rozpisany skład ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela38']No właśnie z tymi karmami dla alergików to nie do końca jest tak że wszystkie można jeśc bez obawy, trzeba koniecznie sprawdzac skład .... np. bez jakiegoś tłuszczyku z kurczaka lub innego składnika który może uczulic...[/quote]

zgadzam sie ze czytanie skladu jest bardzo wazne. znam kilka karm ktore na opakowaniu maja opis "jagniecina z ryzem" a po przeczytaniu skladu mozna wnioskowac ze to raczej "wieprzowina z przenicą" z tłuszczem "pochodzenia zwiarzecego" czyli jakims łojem... :angryy:


ja unikam karm ze skladem zawierajacym jakiekolwiek produkty typu:
[LIST]
[*][B][COLOR=red]"hydrolizaty bialek zwiarzecych" , "produkty pochodzenia zwierzecego" "tłuszcze pochodzenia zwierzecego"[/COLOR][/B] czyli produkowane z nieoznaczonego rodzaju miesa
[*]konserwowane : z BHA jako szczegolnie niepozadanym
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...