Jump to content
Dogomania

Takie większe i mniejsze...


_dingo_

Recommended Posts

Ostatnio znajoma mnie zastrzeliła...

Gadamy o bokserach i ona mówi:

"- Bo wiesz... Teraz to są takie mniejsze i takie większe boksery... "

Żeby uściślić, bynajmniej nie chodziło jej o pieska i suczkę, ani o młode i starsze ...

Niby że są dwa "typy" bokserów...

A wy, co sądzicie o takich większych i mniejszych bokserach ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Może boksery i bostońsie teriery?

Może ... Chociaż jak ostatnio zacząłem się przyglądać boksiom to w zasadzie uległem podobnemu wrażeniu...

W spodku były naprawdę spore boksery, zwłaszcza samce...

A u mnie na osiedlu mieszka taki boksiu, który ma około 15 kilo...

A ma już siwy pyszczek... Chyba szczeniątko by tak nie miało ?

A to jest na 100% bokser, albo bokseropodobny :)

Link to comment
Share on other sites

To ja znam jeszcze lepszy "parkowy" podział bo na Węgierskie, Niemieckie i Angielskie.

Ale to nic, kiedyś byłem w jednej z lecznic, która specjalizuje się w leczeniu piesków i kiedy pani wet zapytała mnie - A ten bokserek to z jakich? Z niemieckich czy z angielskich?

Zmieniłem lecznicę.

Link to comment
Share on other sites

To ja znam jeszcze lepszy "parkowy" podział bo na Węgierskie, Niemieckie i Angielskie.

Ale to nic, kiedyś byłem w jednej z lecznic, która specjalizuje się w leczeniu piesków i kiedy pani wet zapytała mnie - A ten bokserek to z jakich? Z niemieckich czy z angielskich?

Zmieniłem lecznicę.

i tu baster sie myslisz bo istnieja boksery: angielskie, amerykańskie i europejsie (nie wiem czy sa jeszcze jakies). podzial taki wprowadza sie poniewaz roznia sie one budowa.

Link to comment
Share on other sites

IHAHAHA !!! :evilbat:

No to już widzę różnicę jak na dłoni !

Dzienx za linka Aireedhelien, to są dokładnie te różnice widoczne na ulicach... Takiego "amerykańskiego" widzę co chwila jak jadę do pracy - chyba mieszka razem z panem w pobliżu...

Czyli co - różne federacje mają inny wzorzec i na tym polega różnica ?

Mnie się ten "typ amerykański" wcale nie podoba ...

A europejski - bardzo ! :)

Link to comment
Share on other sites

Czyli co - różne federacje mają inny wzorzec i na tym polega różnica ?

Mnie się ten "typ amerykański" wcale nie podoba ...

A europejski - bardzo ! :)

Boksery amerykańskie,australijskie i częściowo angielskie(bo część jest w Anglii wg wzorca europejskiego) pomimo,że mają długie nochale-są rodowodowe :D

Ponad to wyróżnia je fenmenalny ruch i inny sposób prezentowania psa na ringu.

Europejskie to miśki-molosy z krwi i kości.

Ja też wolę nasze europejskie :D

Link to comment
Share on other sites

Doskonale wiem, że w USA obowiązuje inny wzorzec nawet organizacji kynologicznych jest kilka.

Ale poruszamy się w obrębie "parku", o którym wspomniałem i uzasadnienia właścicieli piesków dla czego jeden jest mniejszy a drugi większy.

Pomijając fakt czy ma tzw. "papiery" czy nie.

Oczywiście bez urazy dla psów bez papierów. Każdy jest kochany i to jest ważne.

Link to comment
Share on other sites

i tu baster sie myslisz bo istnieja boksery: angielskie, amerykańskie i europejsie (nie wiem czy sa jeszcze jakies). podzial taki wprowadza sie poniewaz roznia sie one budowa.

I tu się właśnie nie mylę bo jeżeli chcesz mówić o bokserach angielskich i amerykańskich to trzeba być precyzyjnym. Można mówić o hodowli angielskiej lub amerykańskiej (jeżeli chodzi o USA to początek był w latach 20 ubiegłego wieku). Ale cały czas to jedna rasa - bokser.

Link to comment
Share on other sites

Ale cały czas to jedna rasa - bokser.

rasa moze i jedna ale wyglad bardzo rozny.

wracajac do parkow. w takie dyskusje najlepiej sie nie wdawac bo zazwyczaj strona przeciwna (nieuswiadomiona) jest przekonana o swojej racji i nie da sie przemowic do rozsadki. wiem to z wlasnego doswiadczenia ;)

a jak komus trafil sie jakis maluch (chodzi mi tu o te bez papierow), a wlasciciel ma na tym punkcie kompleks i uwaza swojego psa za rasowego w 100% to bedzie opowiadal rozne bajki zeby dowiesc swojej slusznosci 8)

Link to comment
Share on other sites

w takie dyskusje najlepiej sie nie wdawac bo zazwyczaj strona przeciwna (nieuswiadomiona) jest przekonana o swojej racji i nie da sie przemowic do rozsadki.

Jasne, że jest tak jak mówisz ja się w takie dyskusje nie wdaję.

Tak w ogóle to ludzie - nie wszyscy oczywiście mają małą wiedzę co do ras psów ich wyglądu, charakteru itp. i nie chodzi tu tylko o boksery.

Link to comment
Share on other sites

To nie jest tak do końca :wink:

Kiedyś sędziowie przymykali oko na boksery "lekko przerośnięte" - były preferowane psy w "górnych granicach", Nestor, Nowa Hevelius. Jej córka - moja Chimera, która miała dokładnie górną granicę (ale psa :wink: :D ) miała pisane w ocenach "suka średniej wielkości..."

W 1999 roku na ATIBOKS'ie faktycznie było to widać w stawce wyróżniała się wzrostem - sędzia skomentował "pekna fena, ale welka fena" i nie "załapała się do pierwszej czwórki..., co przeżyła bardziej ode mnie :wink: .(gdzieś o tym już pisałam :wink: ).

Jej córki Faworytka i Fantazja "wzięły sobie wzorzec do serca" i mimo, że są po tym samym ojcu co miot na D (Diuk, nieodżałowana Dumka i niewystawiana Diuna) to trzymają się "średniej wzorcowej wzrostu" i też mają pisane "suka średniej wielkość"...

Ciekawe co będzie miała pisane Ja Pantera, która dla mnie jest mała (zwłaszcza jak idzie obok Diuka :wink: :D )....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...