Jump to content
Dogomania

Pielęgnacja szaty pudla - wystawy


Anaa

Recommended Posts

  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='aga_21']ON nie ka kołtunów!:)
czesze go często, a ona mówi żeby przetrymować to będzie ładna sierść;/;/
ale jakoś nie podoba mi się ta opcja dlatego pytam Was specjalistów![/quote]

tutaj raczej chodzi, że jak go dokładnie wyczeszesz i wyleci z niego sporo włosa starego to nic się nie stanie....

Link to comment
Share on other sites

Koleżanka jest delikatnie mówiąc nie doinformowana :shake:

Trymuje się teriery i szanucery !!!
Trymowanie to usuwanie STAREGO WŁOSA !
Zły groomer usunie niestety też żywy -(

Pudlowi nie odrasta "piękna" szata po trymowaniu, tak samo jak nie gęstnieje i "wzmacnia" sie po krótkim strzyżeniu - ilość włosa niezależnie od rasy na danym osobniku jest stała.
Co najwyżej dbamy o kondycję włosa - usuwamy stary włos (u pudla załatwia to czesanie szczotką drucianą), podcinamy delikatnie końcówki aby zniszczony włos od końcówek sie nie wyłamywał - to wszystko ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati']Moim zdaniem jak pies ma geneycznie zapisaną gęstą piękną sierść to taką bedzie miał a jak nie ma to nawet najlepsze witaminy, karma i specyfiki nic tu nie pomogą[/quote]

Dokładnie tak, na pewno dobra karma, witaminy i kosmetyki mogą wspomóc, ale nie poprawią.
Aga_21 Twój pies jest jeszcze młody, nie trzeba ścinać włosa, chyba że chcesz, bo to w niczym nie pomoże, około roku pies wymienia włos, trwa to różnie u jednego 3-4 tyg u drugiego 3-4 m-ce, ale po wymianie włos będzie zupełnie inny. Od szczeniaka nie ma co wymagać super włosa. Teraz włos zetniesz, akurat jak odrośnie pies będzie już po wymianie, więc faktycznie włos po ścięciu będzie lepszy:lol: Tyle że nie dzięki nożyczkom. Jeśli nie zamierzasz go wystawiać, śmiało możesz sciąć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneta']
Co najwyżej dbamy o kondycję włosa - usuwamy stary włos (u pudla załatwia to czesanie szczotką drucianą)[/quote]
Bardzo przepraszam, że się tak laicko i znienacka wetnę w wymianę zdań, ale tak czytam sobie i czytam i nagle coś mnie zafrapowało - ta druciana szczotka. Mój "pundel" nie znosi pudlówki. Właściwie na okrągło używam metalowego grzebienia z rzadszym i gęstszym rozstawem zębów. Trochę włosów na nim zostaje, ale niezbyt dużo. Czy to znaczy, że nie usuwam całego starego włosa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Bardzo przepraszam, że się tak laicko i znienacka wetnę w wymianę zdań, ale tak czytam sobie i czytam i nagle coś mnie zafrapowało - ta druciana szczotka. Mój "pundel" nie znosi pudlówki. Właściwie na okrągło używam metalowego grzebienia z rzadszym i gęstszym rozstawem zębów. Trochę włosów na nim zostaje, ale niezbyt dużo. Czy to znaczy, że nie usuwam całego starego włosa?[/quote]

A czemu nie znosi pudlówki? Może masz jakąś złą? która drapie czy kaleczy, pytam bo często ludzie kupują sobie w sklepie zoo szczotkę za 10zł z zagiętymi igłami, która tak na dobrą sprawę z pudlówką ma niewiele wspólnego i też potem skarżą się że pies się nie daje czesać.
Grzebieniem owszem można wyczesać, ale niepotrzebnie się męczysz, bo trwa to o wiele dłużej.
Spróbuj po tym czesaniu grzebieniem wyszczotkować jeszcze pudlówką, zobaczysz czy są na niej włosy czy nie. Jeśli są znaczy że sporo martwego zostało, jeśli nie jest ok.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym ze szczotek poleciła jeszcze Doggy Mana
[URL="http://groomer.com.pl/produkt.php?prod_id=5955"]GROOMER - SERWIS PIEL�GNACJI ZWIERZ�T. Kosmetyki i akcesoria groomerskie, wyposa�enie salon�w piel�gnacji zwierz�t , GROOMER - SERWIS PIEL�GNACJI ZWIERZ�T. Kosmetyki i akcesoria groomerskie, wyposa�enie salon�w piel�gnacji zwierz�t.[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Doggymana również polecam:loveu: Kupowalam szczotke z 1,5 roku temu i wygląda jak nowa, a spadła mi nie raz ;) Nie ma "wpadających" drucików, a guma bardzo miękka - gdybym miała drugi raz kupować pudlówkę to na pewno wziełabym doggymana :loveu:

Tak samo jak z grzebieniami, kupiłam na Litwie taki duży grzebień z Show Tech'a z niebieskim tym czymś co są w to zęby włożone i naprawde rewelacyjny :) Jedynym minusem jest jego wielkość, ale idzie sie przyzwyczaić :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...