Jump to content
Dogomania

Pielęgnacja szaty pudla - wystawy


Anaa

Recommended Posts

  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='aga_21']nie wiemy
czy w ogole sie pokazemy
bo ja to zupelnie nie wiem co trzeba robic na ringu;([/quote]

ja 2 lata temu też nie wiedziałam :razz: wystarczy zapakować psa do samochodu i do hodowcy przed pierwsza wystawa i poprosić o pokazanie o co chodzi :lol: Jeśli Kochany i zależy mu na pokazywaniu się szczeniaków na pewno pomoże :) a Ewelina jest na forum więc pewnie sama się wypowie :)

Link to comment
Share on other sites

Aga_21 przeczytaj uważnie cały wątek, na większość pytań [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f715/pielegnacja-szaty-pudla-wystawy-83966/index15.html"]masz odpowiedzi [/URL], ceny kosmetyków masz podane w sklepach internetowych. Odżywek doustnych nie ma są witaminy;) Np.Efa Oil...

Link to comment
Share on other sites

niby tak
tylko, ze mamy do hodowcy prawie 300km....
wiec troszkę daleko....
a czy np takie kapsułki FLAWITOL OMEGA 6??

Te najdroższe śpecyfiki są jednak najlepsze?
Jak chce się mieć pięknego psa to trzeba zainwestowac?
Rozumiem, ze w grę nie wchodzą zadne szampony po 20 zł(mała butelka ok 333ml), tylko trzeba sięgać po te droższe....
I jak urośnie mu sierść to koniecznie zacząć papilotować??

Podziwiam ludzi którzy mają hodowle i tak dbają o te psy....
ja nie wiem czy o jednego będę potrafiła zadbać!

Link to comment
Share on other sites

Śliczny ten Twój Karacik - czy to jest miniatura czy toy? I chyba z tego co widzę na zdjęciach to redzik:loveu:
Z preparatów doustnych stosowanych w celu poprawy jakości włosa moja hodowczyni poleciła mi Efadrem Eurowetu - ona używa tego z powodzeniem u swoich morelek. Ja obecnie dodaję do karmy olej lniany i to wystarcza póki co.
Jeśli chodzi o szampony i odżywki to musisz po prostu popróbować, które będą się sprawdzać u Twojego psiaka - niektórzy stosują drogie psie preparaty a inni nawet na wystawy dzieciecy szampon bambino i ludzka odżywkę do włosów zniszczonych Pantine Pro V, także raczej jednoznacznej i prostej odpowiedzi tutaj nie otrzymasz;)
Co do papilotów to też wszystko zależy od włosa Twojego psa i fryzury - moja suka nie znosi gumek i papilotów więc my strzyżemy się na dosyć krótko. Z taką krótszą fryzurką też możesz chodzić na wystawy ale generalnie sędziowie wolą dłuższe włosy (choć jak możesz przeczytać w galerii Kajomady - nawet miniatura w federale moze zdobywać nagrody:cool3:
P.S. Z jakiej jesteście miejscowości?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję:)
Miniatura....
On gumeczkę nosi, nauczono go w hodowli!
Chociaz muszę mu poprawiać parę razy dziennie bo straszny z niego szaleniec.....
Taki zwykły olej lniany do jedzenia ma się rozumieć??
On coś wybredny jest, karmy suchej nie chce jesc, więc wpadłam na pomysł aby do gotowanego mięsa dorzucać podczas gotowania karmę wtedy ją zjada, tylko nie wiem czy wtedy nie są degradowane te substancje odżywcze z karmy....
Będę w takim razie podawać do mieska olej!
A ile tego oleju?
Łyżeczkę? Łyżkę?

p.s. jestesmy z Opaczy pod Warszawą

Link to comment
Share on other sites

Aga - olej lniany taki "zwykły ludzki", jaki można kupić w niektórych sklepach. Ja dla miniatrurki daje 1 łyżeczkę. Dodatkowo daję też na sierść surowe żółtko raz w tygodniu.
Skoro mieszkasz pod Warszawą to możnaby się kiedyś pudlowo spotkać! Też mam morelową miniaturkę :)

Link to comment
Share on other sites

Może i ja się do Was dołączę na spacerek, niech wiosna przyjdzie w końcu. Tylko ja mam trochę większy rozmiar i niemorelowy:roll:no ale może poudajemy:cool3:

[QUOTE]karmy suchej nie chce jesc, więc wpadłam na pomysł aby do gotowanego mięsa dorzucać podczas gotowania karmę wtedy ją zjada[/QUOTE]

Karmy nie gotuj bo wszystkie mikroelementy, witaminy i wartości odżywcze zostają "zabite", tworzy się jedynie zwykły zapychacz. Moje za suchym też nie przepadają, spróbuj ugotowane mięsko wygnieść z suchym, ewentualnie możesz wcześniej zalać wodą po gotowaniu mięsa, wtedy napęcznieje i przesiąknie zapchem i smakiem, tylko wywar musi być lekko ciepły.

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie z racji kierunku studiów tak myślalam, ze wszystko sie zdegraduje....;/
aż wstyd się przyznac, ze tak zrobiłam ale chciałąm go trochę przekonać!:)
teraz dałam mu drugi posiłek pyszne mięsko gotowane, z ryżem i trochę karmy.... zjadł może jedną łyżeczkę i nic wiecej!
Ale jabłka i banany to by chętnie pewnie zjadł...

o tak:) trzeba "popudlować"

Link to comment
Share on other sites

Witam nową forumowiczke :)
Własnie przeczytałam ze mamy w jednym wieku pudelki :loveu: koniecznie pochwal sie swoim maleństwem... :) pielegnacją nie ma sie co marwic bo nie jest taka trudna jak sie wszystko wydaje , chociaz nie nalezy do łatwych..na początku nalezy sie zaopatrzyc dobry szampon jaki uważasz , dobra odzywke :) oliwic i papilotowac nie koniecznie musisz...ja mojej 7 miesiecznej pudelki nie oliwie i nie papilotuje jak narazie :) mam tez starszą sunie dla ktorej olej jest bardzo konieczny bo włos [U]bez[/U] sie jej łamie :) ale moje dwa pudle to dwa inne gatunki włosa...jedną (starszą Zuzie) oliwie drugą (młodszą nie)
Myśle ze najwazniejszew pielegnacji to uczenie sie na własnych błędach przynajmniej u mnie tak było...i dalej sie ucze od doswiadczonych hodowców z forum .
Koniecznie prosimy fotki malca juz w nowym domu
pozdrawiam i życze powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

dziekujemy za miłę przywitanie:p

przeczytalam cały temat!
od a do z....

I jakie z tego wnioski....hmmmmm.....
Jeżeli wykąpie pieska, potem go nasmaruje lekko np biosilkiem z dodatkiem lanoliny i wysusze, to włos powinien sie lekko nawilżyć....
z resztą biosilku sama używam na moje loki na głowie;)

a jak mu urosną włosy to mogę mu co jakiś czas papilotować włosy z dodatkiem dużej ilości odżywek?
czy to się robi regularnie, bo nie dokońca rozumiem.....:(

poki co do posiłków mozna dodawać olej lniany, albo kupić jakies omega3/6
żółtko raz na tydzień??

Czy warto kupić jakiś preparat do mycia oczu?? Czy wystarczy codziennie przemywanie wodą? Jeżeli chodzi o uszy to wystarczy samo wyrywanie włosów czy rownież warto by było kupić jakis specyfik??
I po co smarować łapki linomagiem??
Jeżeli mam jakieś błedy w myśleniu to proszę korekte!

Czy wiecie może jakie są ceny strzyzenia wystawowego w Warszawie,
mam taka znajomą która strzyże jednak nigdy pudli do wystaw nie robiła, wprawdzie strzygła moją pudliczkę, która w zeszłym roku odeszła...
jednak Ona nie była pieskiem wystawowym i strzyglismy ja na krótko....

I jeszcze jedno....
zakup jakiej ringówki polecacie!
materiałowej? skórzaniej? czy jest jakiś określony kolor obowiązujący?
[url=http://www.allegro.pl/item531849178_show_tech_ringowka_show_lead_3mm_czarna.html]Show Tech - Ringówka Show Lead 3mm (czarna) (531849178) - Aukcje internetowe Allegro[/url]
[url=http://www.allegro.pl/item538936367_ringowka_skorzana.html]ringówka skórzana (538936367) - Aukcje internetowe Allegro[/url]
takie cos by było odpowiednie??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga_21']bardzo chętnie:)
To może mi pomożesz z wystawieniem mojego pupila;)[/quote]
Z wystawianiem to ja Ci nie pomogę bo sama jestem w tym noga - byłam dopiero na dwóch wystawach;) Ale zgarniemy na spotkanie Anię (forumowa .ania) i ona to już wszysko wie:razz:
[QUOTE]Czy warto kupić jakiś preparat do mycia oczu?? Czy wystarczy codziennie przemywanie wodą? Jeżeli chodzi o uszy to wystarczy samo wyrywanie włosów czy rownież warto by było kupić jakis specyfik??
I po co smarować łapki linomagiem??
Jeżeli mam jakieś błedy w myśleniu to proszę korekte![/QUOTE]
Woda wystarczy do przemywania oczu, jeśli chodzi o wyrywanie włosków to jest taki fajny preparat, który ułatwia to wyrywanie (znajdę w domu to Ci napiszę jakiej firmy. A łapy linomagiem to głównie ze względu na zimę w miescie i stosowane tu chemikalia - jeśli u Ciebie nie sypie się solą i łapy ma w porządku to nie trzeba smarować.
[QUOTE]Czy wiecie może jakie są ceny strzyzenia wystawowego w Warszawie[/QUOTE]
Z tym pytaniem zgłoś się do .ania - bardzo ją polecam:loveu:, strzyże moją sunię, sama ma wystawowego pudla więc wie co i jak. No i ma świetne podejście, co w wypadku mojej bestii jest bardzo ważne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='.ania']Może i ja się do Was dołączę na spacerek, niech wiosna przyjdzie w końcu. Tylko ja mam trochę większy rozmiar i niemorelowy:roll:no ale może poudajemy:cool3:


[/quote]

a my możemy sie dołączyć nie morela ale rozmiarem pasujemy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eustachy']A my pasujemy i rozmiarem i kolorem ;) i z chęcią się wybierzemy ![/QUOTE]

Ale fajnie szukuje sie wielkie pudlowe spotkanie czyli bedą

Aga-21 z morelka
equus z czarnuchem i morelka
.ania z czarnuchem
eustachy z morelka
i ja z czarnuchem :multi:

kto jeszcze??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...