Jump to content
Dogomania

Konserwant BHA w Royal Canin


audeo

Recommended Posts

[COLOR=black]Witam, karmie Royal gigant Adult. Pies wyglada dobrze (duze krokiety pies gryzie nie lyka, qpy ok, gazy zero, siersc przestala sie sypac). Jest tylko jedno ale... konserwanty uzywane np BHA i inne nie sa szkodliwe dla psa. W internecie przeczytalam ze moga wywolywac raka... Zmieniac czy nie zmieniac? [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale z tego, co wiem to:

[quote]Zawarte w karmie takie składniki jak BHA, selen i witaminy A, E i C maja na celu ochronę komórkową organizmu przed np. nowotworami czy miażdżycą. Składniki te spełniają funkcję antyutleniaczy, blokując działanie wolnych rodników.[/quote]

To jest skopiowane ze strony jednej z karm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asti']Ale z tego, co wiem to:



To jest skopiowane ze strony jednej z karm.[/quote]

Wiadomo że producent karmy nie napisze, że ma własciwości rakotwórcze.

[quote][COLOR=DarkSlateBlue]Konserwant i antyoksydant stosowany w wielu produktach żywnościowych, nierozpuszczalny w wodzie, może wywierać toksyczny wpływ na nerki, wywoływać wysypkę, pokrzywkę, rzadko duszność. W wysokim stężeniu wywołuje nowotwory u zwierząt laboratoryjnych. Jednak z innych badań wynika, że może hamować działanie innych rakotwórczych związków. W wielu krajach jest niedozwolony w produktach dla dzieci.[/COLOR][/quote]

[quote][COLOR=DarkSlateBlue]BHA, butylo-hydroksy-anizol, Antracine 12, Embanox, Nipantiox 1-F
Syntetycznie produkowany przeciwutleniacz. W dużych dawkach powoduje zaburzenia pracy wątroby i powstawanie wrzodów dwunastnicy.
Przy przyjmowaniu dużych dawek możliwe jest odkładanie się w organizmie.
BHA podejrzewany jest o możliwość wywoływania alergii. Odradza się częste spożywanie.[/COLOR][/quote]

Odnośnie 2 cytatu. Wyobraź sobie, że podajesz RC przez 12 lat życia psa.

Link to comment
Share on other sites

z mojego doswiadczenia..
Dawałam koniowi witamine E+selen przez dłuższy okres treningów, bo wspomaga rozwój mięśni, ale UWAGA! Nie można podawać przez dłuższy czas, bo selen, który się odklada w organizmie jest bardzo szkodliwy.
Jednak wydaje mi sie, ze do karmy Royal, selen dodany jest w takiej ilości, by pomagać, nie szkodzić, przeciez sklad opracowywany jest przez specjalistów..

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Red][COLOR=Black]Zawarte w karmie takie składniki jak BHA, [COLOR=Red]selen [/COLOR]i witaminy A, E i C maja na celu ochronę komórkową organizmu przed np. nowotworami czy miażdżycą. Składniki te spełniają funkcję antyutleniaczy, blokując działanie wolnych rodników.

Odwoływałam sie do tego cytatu i chciałam się podziecić wiedzą na temat selenu, który również moze byc bardzo szkodliwy podawany przez długi ogres czasu. O BHA wiem niewiele
[/COLOR]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

O nie :-o Moja Abra dostaje RC Giant i nie mam zamiaru zmieniać, bo na żadnej karmie w tej cenie nie czuje się i nie wygląda tak dobrze! (ma problemy ze stawami).
Ale to jest chyba prawda, co piszecie, bo od kiedy nie ma zmian z inną karmą (kiedyś kupowałam jej 3 rodzaje karm na zmianę) urosly jej guzy bardzo i pojawiły się nowe.. Choć może też wiek i skłonności dziedziczne robią swoje...

Choć pozostałe psy nie jedzą RC i ne mają żadnych guzów :shake:

Link to comment
Share on other sites

Ludzie zastanówcie się co piszecie. Zapewniam was, że w każdej przemysłowej karmie,czy to suchej,czy mokrej znajdują się konserwanty.Nawet jeśli producent nie podaje ich w składzie na opakowaniu to najzwyczajniej mija się z prawdą. Konserwanty są zawsze dodawane albo do wyrobu finalnego albo do poszczególnych składników , z których produkuje sie wyrób finalny. W tym ostatnim przypadku producenci aby przyciągnąć klientów, często nie podają tego na opakowaniu,jako że sami fatycznie konserwantów nie dodali. Gdyby karmy nie zawierały konserwantów to nadawały by się do spożycia może przez kilka dni od daty producji. A co do szkodliwości konserwantów: w karmach renomowanych firm stosowane są tylko konserwanty dopuszczone do spożycia przez odpowiednie służby i w jak najmniejszych możliwie ilościach. Wierzcie mi ,że bardziej szkodliwa i rakotwórcza jest żywnośc nadpsuta(be z konserwantów) niż pełnowartościowa z konserwantami.
A karma Royal Canin jest jedną z najlepszych marek na świecie i na pewno musiała sobie zapracować na tę opinię . Sama karmię nią mojego psa i naprawdę widzę różnicę w trawieniu i przyswajaniu w stosunku do kilku innych karm,które wypróbowałam wcześniej . A jak ktoś nadal ma wątpliwości to zawsze może karmić tradycyjnie, tylko pytanie,jaką ma pewność , że mięso w sklepie nie zostało parokrotnie zamrożone i rozmrożone albo czymś potraktowane , żeby się nie psuło. Po za tym w końcu my ludzie też codziennie spożywamy konserwowaną żywność i jakoś żyjemy. W dzisiejszym świecie tego się po prostu nie da uniknąć.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aaanna']Ludzie zastanówcie się co piszecie. Zapewniam was, że w każdej przemysłowej karmie,czy to suchej,czy mokrej znajdują się konserwanty.Nawet jeśli producent nie podaje ich w składzie na opakowaniu to najzwyczajniej mija się z prawdą. [/quote]

Wątpię. Wyobraź sobie co by było gdyby okazało się, że karma zawiera konserwanty a nie było ich na liście składników. Taka firma poszłaby z torbami. Nikt nie chciałby kupować u nieczciwego producenta. A w krajach takich jak np. USA takie pratyki skończyłyby się procesem w sądzie. Dlatego wątpię aby firmy ukrywały czym konserwują swoje karmy.:razz::razz::razz:
[SIZE=1]
ps. coś za bardzo chwalisz rc, jeszcze pomyślę, że dla nich pracujesz[/SIZE].:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja karmiłam swoje psy RC ale już z niej zrezygnowaliśmy! Słyszałam że bardzo pogorszyła swoją jakość! Pozatym psy się zbuntowały i RC nie jedzą!
Ktoś tam wcześniej pisał o jakiś guzkach! Te guzki to np tłuszczaki czy kaszaki?
Jeżeli tak, to może od karmy? Moje psy jadły RC(już dłuższy czas) i oba miały kaszaki, tak wielkie że musiały mieć zabieg!:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='haker11']Ja karmiłam swoje psy RC ale już z niej zrezygnowaliśmy! Słyszałam że bardzo pogorszyła swoją jakość! Pozatym psy się zbuntowały i RC nie jedzą!
Ktoś tam wcześniej pisał o jakiś guzkach! Te guzki to np tłuszczaki czy kaszaki?
Jeżeli tak, to może od karmy? Moje psy jadły RC(już dłuższy czas) i oba miały kaszaki, tak wielkie że musiały mieć zabieg!:shake:[/quote]

W większości brodawczaki. Tłuszczak też jest oraz nadziąślaki...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Na zachodzie ze względu na takie kwiatki jak BHA Royala klasyfikują jako karmę marketową. Poza tym, robiony w Polsce, na jednej linii bo przejęty przez Masterfoods, to jakby Pedigree w innej torbie. Moja po nim ma krwawą biegunkę, a znam wiele psów które tak reagują na RC.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Na zachodzie ze względu na takie kwiatki jak BHA Royala klasyfikują jako karmę marketową. Poza tym, robiony w Polsce, na jednej linii bo przejęty przez Masterfoods, to jakby Pedigree w innej torbie. Moja po nim ma krwawą biegunkę, a znam wiele psów które tak reagują na RC.[/quote]

Wersję wet robią we Francji (sucha) i Austrii (mokra). Taką odpowiedź dostałam od Pani z RC.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja natomiast gdyby nie BHA myślałabym, że znalazłam najlepszą karmę na świecie. Naprawdę byłam z niej zadowolona pod każdym względem (mieliśmy RC Medium Mature z serii vet size). Tylko BHA skłoniło mnie do zmiany karmy. Od ok. 3 tygodni mamy Acanę Senior i jak na razie jest dobrze. Z tym, że to trochę za mało czasu, żeby powiedzieć coś więcej o jej wpływie na psa przy długotrwałym karmieniu.

Link to comment
Share on other sites

A ja już nie wiem... Karmiłam moją suczkę Gilpą Trinkets, potem spróbowałam Royal'a. I tak zjadła już trochę tej karmy, jestem z niej zadowolona, ale teraz czytam i zastanawiam się, czy nie wrócić do Gilpy, albo spróbować czegoś jeszcze innego...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...