Jump to content
Dogomania

Pies, który nie umie kłusować


Ascaia

Recommended Posts

[quote name='Amber'] Nie wiem jak u pseudo-jamników, ale [B]prawdziwe[/B] jamniki kłusują bez problemów...[/quote]
dla jasnośći- mowimy o prawdziwych jamnikach :diabloti:
niewiem moze nasz i by klusowal ale od zawsze ma smycz flexi a na wystawie nigdy nie był ale pewnie jakby wymusic na nim taki bieg to i by klusowal ale faktem jest ze [U]sam z siebie[/U] tego nie robi zbyt czesto :eviltong:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Moje też na co dzień chodzą na smyczach flexi, a kłusują ;). Myślę, że to zależy od psa, jednak nie chciałabym mieć takiego niekłusującego wystawowego jamnika :eviltong:. Jeżeli jednak pies nie bierze udziału w wystawach to niech sobie chodzi jak chce, bo w sumie co to za różnica? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Skoro koniarze tu zaglądają, to pozwolę sobie wstawić link - zapraszam!
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=77597[/URL]

Zainteresował mnie ten problem niekłusowania. Ja może nie mam zbyt dużo kontaktu z jamnikami, ale te które widuję, raczej nie galopują. Albo wleką się rozmemłane (niestety dotyczy to głównie tych z nadwagą), albo kłusują i to zazwyczaj bardzo wydajnie (spokojnie dotrzymując tempa większym psom). To tyle z moich osiedlowych obserwacji ;)

Ascaia, konsultowałaś niekłusowanie jamniczki z weterynarzem - ortopedą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ascaia']Waży za dużo .[/quote]
No to wszystko jasne.
Wszystko powoli, daj jeść mniej (o 30%).To typowe ze po sterylce tyje, ale ona sama sie nie karmi, Ty musisz tego pilnować. Dużo spacerów, szkolenie a zobaczysz że psiak zrzuci pare kilo.
Najpierw zaczniesz od spaceków, a potem zobaczysz jak psinka przyspieszy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tunia_']a ma ktoś psa chodzącego inochodem?[/quote]
Ulubiony chód mojej psicy. Nawet kiedy mogła by spokojnie kłusować, idzie inochodem.
Z ciekawości który chód jest wydajniejszy - inochód czy kłus?

Btw. jak dla mnie paskudny chód do jazdy konnej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...