Jump to content
Dogomania

Kleszcz!!!!!!!!


melma

Recommended Posts

Muszę się poskarżyć :( Byłam dzisiaj w Kakadu: Frontline kosztuje 38 zł dawka jednorazowa do 30 kg :roll: obroża PREVENTIC - 41 zł, obroża KILTIX - 66 zeta... :roll: :-?

:o :o :o

Chyba lekko przegięli, a poza tym też pierwszy raz spotykam się z Frontline'm w sklepie. U weta na pewno będzie taniej (w lecznicy na Schroegera ceny są konkurencyjne).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z kleszczami walcze podobnie jak Wy i na szczescie jeszcze ani razu nie znalazlam kleszcza ani na siersci psa, ani wbitego w skore. Musze przyznac, ze nie unikamy miejsc zagrozonych (dzisiaj to juz chyba wszystkie sa zagrozone) i przynajmniej jeden dluuugasny spcerek zaliczamy w lesie na Kabatach.

Zabezpieczam psa regularnie co 4 tygodnie Frontline i obrozka Kiltix. Ostatnio niestety wbrez zaleconiem z ulotki, musze ta obroze zdejmowac miedzy spacerami, poniewaz dostalam od niej okropnego uczulenia. Wszystko mnie swedzi: spojowki, skora, gardlo, blony sluzowe doslownie wszystko. Nie mowica juz o tym, ze oczy i skora maja zabarwienie krwisto-czerwone :(

Najwazniejsze jednak, ze poki co moj pies nie przywlokl zadnego ssacego potfffora ;)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio niestety wbrez zaleconiem z ulotki, musze ta obroze zdejmowac miedzy spacerami, poniewaz dostalam od niej okropnego uczulenia. Wszystko mnie swedzi: spojowki, skora, gardlo, blony sluzowe doslownie wszystko. Nie mowica juz o tym, ze oczy i skora maja zabarwienie krwisto-czerwone :(

,

ło matko :o

Link to comment
Share on other sites

Wspomniany sklep zoologiczny w centrum handlowym Carrefour na Starych Bielanach ( nie wiem dokładnie może to już inna część Wawki, nie znam tych okolic :wink: ) posiada bogaty asortyment :roll:

Myślałam, że skoro duży sklep to i ceny konkurencyjne, o wiele niższe niż u wetów z racji zamawianych ilości specyfików :roll: A tu psikus :-?

Gdzie można zakupić za rozsądne pieniądze obrożę PREVENTIC oraz FRONTLINE w kroplach, proszę o namiary :D

Czy Frontline działa jedynie na kleszcze czy może przy okazji zabezpiecza przed małymi szachrajkami?

Link to comment
Share on other sites

:o Leni idź do weta. Ja w granicach 40 zł placę za Fontline dla 60 kg psa :roll:

A Frontline to można w sklepach sprzedawać? :roll: To nie jest podciagnięte pod "lek weterynaryjny" do sprzedaży tylko w gabinetach lek. ? :roll: Mnie w ubiegłym roku tak w hurtowni zoologicznej powiedzieli to samo było z KIltix-em, ale może w tym roku cos sie zmieniło :niewiem:

Dobrze Ci powiedzieli w hurtowni, nie wolno sprzedawać w sklepach zoologocznych leków i Frontline. No chyba że sprzedawca jest weterynarzem i ma do tego uprawnienia, być moze właśnie w tym sklepie tak jest! W sklepach można mieć niektóre witaminy, kołnierze ochronne, specyfiki do higieny i preparaty ziołowe-reszty nie!

Pracuje w sklepie zoologicznym i próbowałam wprowadzić Frontline, bo wszyscy wiemy jak działają zoologiczne obróżki, kropelki itp., ale mój wet pracujący w hurtowni weterynaryjnej powiedział mi że nie da rady!

Link to comment
Share on other sites

Ja bym dała te 250 zł bez mrugnięcia okiem, tylko żeby działało... Frontline poległ w moim przypadku (tzn. w przypadku mojego psa) w walce z kleszczami :( Wczoraj wyciągnęłam 3 wielkie opite potwory :evil: :evil: :evil:

Link to comment
Share on other sites

NIKODEM_FROSTY: poczytaj troche na tym topicu o preparatach. Chyba o wszystkich bylo cos tam napisane. Sa dotepne pbroze, prparaty w kroplach spot-on, spraye. Jest tez kilka firm wypuszczajacych rozne preparaty, Niestety nie zawsze ten preparat, ktory jest dobry dla psa twojej znajomej bedzie dobry i dla twojego. Ja uzywalam Advantixu (dla psa o masie do kg na 4 tyg. koszt to 15zl), ale niestety nie sprawdzil sie, teraz przerzucam sie na Frontline. To jest taka metoda prob i bledow!

Link to comment
Share on other sites

:

Kup Preventic- 7 miesięcy, 36 złotych.

Gosia

Co to za cena :o

U nas kostuje 26zł!

Warszawa chyba szybciej do tej Uni weszła...

U nas frontlaine dał ciała a Preventic jest Oki, znajoma labradoka ma kleszcze przy frontline, frontline spray 1 w tyg i Preventicu!!!! :o

Link to comment
Share on other sites

Wytajcie moi mili !!!!

Dziękuje wam bardzo za te wszystkie pomoce jesteście naprawde kochani tyle rzeczy i tak dokładne opisy ;] ja jednak wybrałem Frontline:D. A co do pani Agnieszki Ostaszewskiej to przyznaje jej w 100% racje ponieważ wybieranie środków dla naszych kochanych pupili to metoda prób i błędów :) raz pomoże raz nie ja już powoli zaczynam przygotowania na Leszno czyli Fryzjer i Ostre czesanko choć robie to codzięnnie :lol: Do zobaczonka

Pozdrawiam wszystkich Welshomaniaków jak i Dogomaniaków BUZIAKI!!!!!!!!!!!!

I jeszcze raz wielkie DZĘKI

Link to comment
Share on other sites

nikodem_frosty :D

-----------zdecydowanie dla naszych pieskow - welshów - doradzam Frontline. Fafik jest dość spory, więc zakrapiam go z pipety dla psów od 10do20 kg. Przed pchłami ma bronić ok. 2 miesięcy a przed kleszczami tylko miesiac. Cena 28 zł.

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie mój wet powiedział że Frontline wycofują z rynku bo jest za drogi i mało ludzi go kupuje, polecił obrożę za 50 zł ktora działa na około pół roku tyle że nie znam nazwy bo to tata był tam i zapomniał :) ale chyba się zdecyduję bo to raczej chodziło jej o PREVENTIC

Link to comment
Share on other sites

Nikaa nie pomoge CI bo nie stosowałam ani nie slyszlaam zadnych opinii o Preventicu. ale KILTIX jest niezawodny i polecam bo jak założysz w kwietniu to zdejmiesz we wrzesniu bez nieprzyjaciol... sama jednak wiesz ze to zalezy tez od psa...;/ dlatego tyle tu opinii ze "u mojego psa to to , ale u mojego nie " i tak dalej

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie mój wet powiedział że Frontline wycofują z rynku bo jest za drogi i mało ludzi go kupuje, polecił obrożę za 50 zł ktora działa na około pół roku tyle że nie znam nazwy bo to tata był tam i zapomniał :) ale chyba się zdecyduję bo to raczej chodziło jej o PREVENTIC

Mój wet niczego takiego nie mówił a pracuje w hurtowni weterynaryjnej, a ta obroza za droga na Preventic, chodziło pewnie o bayerowską

Link to comment
Share on other sites

Mój wet niczego takiego nie mówił a pracuje w hurtowni weterynaryjnej, a ta obroza za droga na Preventic, chodziło pewnie o bayerowską

Nie wiem, ja tylko mówie to co wet powiedział.

A ta bayerowska to dobra jest?

Link to comment
Share on other sites

Z 'nowości' można dostać u weta. 'Duowin contact'.

Działanie podobne jak Frontline.

Do 15 października producent - Virbac - ma promocję, np. za całe, 4 fiolkowe opakowanie płaci się tyle co za 3 fiolki.

No i cena :)

Około 50% tego co za Frontline.

:hand:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...