Jump to content
Dogomania

Waga boksera !!!


a-38

Recommended Posts

  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='_Wataha_']Mam ksiazke o bokserach (i o innych psach) i tam pisza ze starsze psy (po 8 roku zycia) powinny dostawac karme raz dziennie, poniewaz wraz z wiekiem spowalnia sie przemiana materii. Wet tez tak mowil :roll: Poza tym starsze psy duza spią (moj przesypia prawie caly dzien) i nie są az tak aktywne, wiec nie potrzebuja tak duzo kalorii zeby prawidlowo funkcjonowac.[/quote]
hmmm to jedz raz dziennie i zobaczymy jak bedzie dzialac twoja przemiana materii;)
ja ni emowie ze masz dawac 3 razy dziennie wielkie porsje:razz: ale posilek zamiast raz dziennie mozna rozlozyc na 3 male:p

[quote name='BBeta']W ogóle boksery na psy stróżujące się raczej nie nadają[/quote]
ojj nadaja nadaja:diabloti:
moj tatko od malego mial doczynienia z boxerami .... (fakt faktem tata jest juz po 60) ale zawsze wspomina boxy qtore strozowaly u niego a rodzinie i wsrod znajomych :diabloti:
dziadka boxer z palcem w d.. potrafil rozlozyc owczarka:cool3:

moze poprostu kiedys boxy byly wlasnie wychowywane pod wzgledem strozowania a teraz raczej taki epieszczochy :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

"Bokser niemiecki zgodnie ze swoim pochodzeniem jest psem bojowym i uszlachetnioną wersją starego bulenbeisera, któremu zmieniono kształty i nieco złagodzono charakter, jak również przeznaczenie.
Psy te pierwotnie używane były do nagonki na grubego zwierza w tym niedźwiedzia i dzika. Gdy te stały się rzadkością i przestały być potrzebne podczas polowania, zaczęto wykorzystywać boksery do walki z bykami...."

"Obecnie bokser stał się psem uniwersalnym, dobrze sprawdzającym się w policji, pomocy osobom upośledzonym lub obrońcami domu i rodziny (...) Jest to pies zazwyczaj nieufny w stosunku do obcych, nieustraszony obrońca i stróż, pogodny i przyjazny dla swojej rodziny."

Link to comment
Share on other sites

Fakt, że bokser obszczekuje zza płotu niekoniecznie oznacza, że jest super stróżem ;) Mój Bazyl się tak zachowuje, a należy raczej do psów niepewnych siebie. :lol:

Bokser ma być psem pewnym siebie, który w obliczu zagrożenia np. właściciela stanie w jego obronie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Dokładnie, teraz to są psy kanapowe i do towarzystwa ;)[/quote]
no teraz box jest kanapowcem a bulle sa te zle ;) za kilkadziesiat lat bulle beda kanapowcami i nikt nie bedzie dostrzegac u nich tych złych cech ;) :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='drzalka']czy to tepat ow adze..bo tak patrze po postach i jakis maly off sie zrobil :roll: :eviltong: .. więc Lena coś mi ostatnio schudła ( bedzie sterylka moze cos przytyje).... ważyła 23, waży 20.7 kg - ma 12,5 miesiąca ( jest nierodowodowa)[/quote]


[B]Drzalka[/B] nie martw sie moja córcia tez ma 14 m-cy i wazy 21 kg, jest drobna i trochę widac jej zeberka, ale tez mam nadzieje ,że jeszcze przytyje,Ogólnie moja jest troche chorowita, od 6 m-ca ma problemy z nerkami, miała juz gronkowca na pyszczku,-teraz znów wrócil, ale go wypędzilismy:) ma tez alergie skórne, ropieja jej oczka.Wymaga opieki i pielęgnacji, ale jest cudna i kocham ja najbardziej na swiecie.Sonia jest bardzo podobna do twojej Lenki i tez nie jest rodowodowa.Za tydz bedzie sterylizowana, mozesz mi napisac jak u Ciebie przebiegła sterylka i czy długo dochodziła do siebie?

Link to comment
Share on other sites

Tygra aktualnie waży 27.5 kg i jest szkieletem, lekarz zlecił badania bo straciła 4,5 kg w ciągu 3-4 miesięcy, a była akurat. Teraz to szkielet ze skórą jak pergamin :(.
Od poniedziałkun badania - wet stwierdził ze stanowczo za chuda, wcześniej żeberka wyczuwalne i widoczne mięśnie zwłaszcza na tylnych łapach, teraz anoreksja i mięśni mniej, apetyt wilczy humor ok odrobaczona.Od jakiegoś czasu przy wyprużnianiu odrobina krwi... Pod koniec tygodnia okaże się co z panną pewnie. Kość ma średnią raczej i najlepiej wyglądała przy 30-31 kg a ma ok 60cm
Jeszcze ok miesiąc temu wazyła 29-30kg :( martwie się

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tygra']Tygra aktualnie waży 27.5 kg i jest szkieletem, lekarz zlecił badania bo straciła 4,5 kg w ciągu 3-4 miesięcy, a była akurat. Teraz to szkielet ze skórą jak pergamin :(.
Od poniedziałkun badania - wet stwierdził ze stanowczo za chuda, wcześniej żeberka wyczuwalne i widoczne mięśnie zwłaszcza na tylnych łapach, teraz anoreksja i mięśni mniej, apetyt wilczy humor ok odrobaczona.Od jakiegoś czasu przy wyprużnianiu odrobina krwi... Pod koniec tygodnia okaże się co z panną pewnie. Kość ma średnią raczej i najlepiej wyglądała przy 30-31 kg a ma ok 60cm
Jeszcze ok miesiąc temu wazyła 29-30kg :( martwie się[/quote]
O Mateńko! Oby Tygrze nic nie było złego:shake: Jak ze Spota zaczął robić się kościotrup to okazało się że to wątroba...ale Tygra za młoda na to... Trzymam kciukasy

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem nie ma jednej ustalonej wagi, wiadomo budowę odziedzicza się po rodzicach lub po przodkach, jak bokser jest lekkiej budowy to nie ma co na siłe go tuczyć. Ja tam nie porównuje wagi najważniejsze że zdrowy :) tym bardziej że mój bez papierów.

Waga bokserów wacha się

[B]Wielkość: [/B]mierzona w kłębie, wzdłuż łokci do podłoża: psy: 57-63 cm, suki: 53-59 cm
[B]Waga: [/B]psy: powyżej 30 kg (przy wysokości w kłębie ok. 60 cm), suki: ok. 25 kg (przy wysokości w kłębie ok. 56 cm).

W USA wogóle zauważyłam że tam preferują sylwetkę sportową
[IMG]http://www.boxerworld.com/forums/imgarticles/west1999.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...