Jump to content
Dogomania

rejestracja szczeniaka


zakla

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Axusia']No a jak się ma te 16 lat i jest się członkiem to można zarezerwować sobie przydomek ? tak jakby ktoś chciał pozniej jak skonczy 18 rozkrecic hodowle??[/QUOTE]
Ciekawe pytanie :p W sumie ja bym sobie już chętnie zarejestrowała, żeby mi nikt nazwy nie zajął. Ludzie, czemu ja jestem z pazdziernika?! Chociaż, miałam niepełne 16 lat, jak się w sierpniu rejestrowałam w związku.. A urodziny mam dopeiro jutro :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam kilka pomysłów i doszłam do wniosku z mamą, że najlepiej będzie jak ona zostanie członkiem ZKwP i juz zarejestruje przydomek:multi:. Co prawda jeszcze z 2 lata nie bedziemy go uzywać no ale warto mieć:cool3:. A jak bd miała 18 na karku szybciutko przepisze Hodowle na mnie i bedzie juz cacy. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Wiedzmata - numer rejestracyjny otrzymuje się, gdy oddajesz metryczkę psa to znaczy, gdy rejestrujesz psa w swoim oddziale Związku Kynologicznego. Numer PKR to numer rodowodu, który poznasz jak otyrzymasz rodowód, który wyrabiany jest w Zarządzie Głównym w Warszawie.

Wniosek z tego jest taki, że mumer rejestracyjny i numer PKR rodowodu to dwie różne informacje.

Link to comment
Share on other sites

Tak, chodzi mi o nr rejestracyjny, o ktorym dowiedziałam sie z tego wątku. Pani nie bardzo chetna do rozmowy była, przeszkodziłam jej w śniadaniu... Zadałam kilka pytań, jako ze nie jestem w tym zorientowana, a ona tylko, ze trzeba czekać i oni powiadomią. Dała mi tylko pokwitowanie, ale tam nie ma nr.

Link to comment
Share on other sites

W oddziale katowickim też trzeba czekać około tygodnia na informacje o numerze rej. :shake: Z drugiej strony potrzebowalam kiedys ten numer "na juz" (ostatni termin zapisu na wystawe) i okropnie wzdychająca pani ze zwiazku była w stanie podać mi go na drugi dzień :roll:

Link to comment
Share on other sites

Acha, to juz widze, że jeszcze ciężka przeprawa mnie tym nr czeka...
A chodziło mi o to, że pani z ZK nie powiedziała mi nic o tym przy składaniu metryczki. Pytałam co z wystawami, ona ignorowała i miała wszystko w d...:mad:. Normalnie kolejny urząd, już mi sie ta cała zabawa nie podoba.
P.S. Oddział Wrocław...

Link to comment
Share on other sites

Jak ja bylam pierwszy raz w zwiazku to potraktowali mnie podobnie (16 lat mialam), zadnych informacji o wystawach itp, tak jakby woleli zebym juz sobie poszła... Jak zgłaszałam na wystawe to dłuuugo zastanawiałam się co to jest ten numer rejestracyjny (nawet numer z ksiazeczki oddzialowej chcialam wspisac :evil_lol:) Poratowała mnie oczywiście dogomania ;)
Dopiero jak przyjechalam z psem na sekcje i odbior rodowodu to nagle w związku wielce mną zainteresowani, powciskali katalogi itp :roll:

Link to comment
Share on other sites

Jak widać są oddziały przyjazne i mniej przyjazne.. W radomskim bardzo miła pani, sama bez proszenia mi skserowała, powiedziała który to numer rejestracyjny żeby się zgłosić na wystawę, nie robiła żadnych problemów :roll: Powodzenia w przeprawie z kobitkami, które myślą, że jak siedzą na stołku to są najmądrzejesze ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam zamiar kupić psa rodowodowego (będzie to mój pierwszy rasowiec) i mam kilka pytań:
- czy nr rejestracyjne jest wpisany na metryczce?
- czy jak dam oryginał metryczki do oddziału, czy zwrócą ją później?
- lepiej rejestrować w oddziale katowickim czy chorzowskim? słyszałam że w katowickim są jaja, a jak jest w chorzowskim?
- gdy będe mieć 15 lat można podciągnąć na 16? Czy ktoś to sprawdza?
- czy jak ma się szczeniaka bez uprawnień hod. można już zarejestrować hodowlę?

Narazie to wszystko, z góry dzięki za odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

[quote name='go|denk@!']Ja mam zamiar kupić psa rodowodowego (będzie to mój pierwszy rasowiec) i mam kilka pytań:
- czy nr rejestracyjne jest wpisany na metryczce?
- czy jak dam oryginał metryczki do oddziału, czy zwrócą ją później?
- lepiej rejestrować w oddziale katowickim czy chorzowskim? słyszałam że w katowickim są jaja, a jak jest w chorzowskim?
- gdy będe mieć 15 lat można podciągnąć na 16? Czy ktoś to sprawdza?
- czy jak ma się szczeniaka bez uprawnień hod. można już zarejestrować hodowlę?

Narazie to wszystko, z góry dzięki za odpowiedź[/quote]
-nie, zostanie nadany dopiero jak zarejestrujesz szczeniaka
-nie
-nie mam pojęcia
-samemu się wpisuje datę
-praktycznie tak (teoretycznie nie)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Muszę powiedzieć że widźmata mnie trochę wystraszyła:oops:. W najbliższych dniach miałam zamiar się rejestrować, wyrabiać rod itd. właśnie w oddziale wrocławskim bo mieszkam we wrocku. A czy lepiej było by się zarejstrować w legnicy albo w wałbrzychu jeśli oczywiście jest taka opcja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='go|denk@!']Ja mam zamiar kupić psa rodowodowego (będzie to mój pierwszy rasowiec) i mam kilka pytań:
- czy nr rejestracyjne jest wpisany na metryczce?
- czy jak dam oryginał metryczki do oddziału, czy zwrócą ją później?
- lepiej rejestrować w oddziale katowickim czy chorzowskim? słyszałam że w katowickim są jaja, a jak jest w chorzowskim?
- gdy będe mieć 15 lat można podciągnąć na 16? Czy ktoś to sprawdza?
- czy jak ma się szczeniaka bez uprawnień hod. można już zarejestrować hodowlę?

Narazie to wszystko, z góry dzięki za odpowiedź[/quote]

- numer rejestracyjny dostaniesz dopiero rejestrując szczeniaka w związku, to jest inaczej numer rejestracji oddziałowej, pod którym Twój piesek jest zapisany w danym oddziale
- w niektórych oddziałach skserują Ci metryczkę, możesz sobie wczesniej sama zrobić ksero (ja tak robiłam rejestrując drugiego psa) ale jak dostaniesz rodowód to metryczka Ci w zasadzie na nic (no może na pamiątkę)
- nie wiem jestem z Zakopanego :lol:
- to zależy chyba od oddziału
- możesz mieć przydomek nie mając wogóle psa a będąc tylko członkiem związku, ja teraz rejestrowałam przydomek chociaż suczka nie ma jeszcze uprawnień, przy rejestracji nie podaje się jakie się ma psy tylko 5 propozycji przydomka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mela&Reda']Muszę powiedzieć że widźmata mnie trochę wystraszyła:oops:. W najbliższych dniach miałam zamiar się rejestrować, wyrabiać rod itd. właśnie w oddziale wrocławskim bo mieszkam we wrocku. A czy lepiej było by się zarejstrować w legnicy albo w wałbrzychu jeśli oczywiście jest taka opcja.[/quote]

Ja już mam rodowód i nie było większych problemów. Ten nr rejestracyjny też dostałam od ręki - poszłam tam i pani od razu sprawdziła w komputerze - tylko tyle ze musiałam sie sama upomnieć. Najlepiej skserować sobie metryczkę i przy rejestracji poprosić o nr ( ja nie wiedziałam, że coś takiego jest i ze bedzie potrzebne ). A po 2-3 miesiącach trzeba dzwonić i pytać czy papier już jest.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...