Jump to content
Dogomania

pielęgnacja sierści - podsumowanie


leganka

Recommended Posts

Jeśli o mnie chodzi to ja zakładam mojej suczce papiloty co tydzień. Oczywiści zmieniam je częściej na kufie z wiadomych przyczyn. Co niedzielę kąpie psa suszę i natłuszczam olejkiem palmowym z ISB (nie stosuję norkowego ponieważ jest od zwierzęcy a ja nie uznaję takich produktów) zakładam papiloty i koszulkę na nie. Nieraz ale niezwykle rzadko zdarza się że chodzi bez papilotów ale zawsze papilotuję kufę aby zabezpieczyć włos na niej.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Aurunia']Jeśli o mnie chodzi to ja zakładam mojej suczce papiloty co tydzień. Oczywiści zmieniam je częściej na kufie z wiadomych przyczyn. Co niedzielę kąpie psa suszę i natłuszczam olejkiem palmowym z ISB (nie stosuję norkowego ponieważ jest od zwierzęcy a ja nie uznaję takich produktów) zakładam papiloty i koszulkę na nie. Nieraz ale niezwykle rzadko zdarza się że chodzi bez papilotów ale zawsze papilotuję kufę aby zabezpieczyć włos na niej.[/QUOTE]

dzięki za odpowiedz, medal ci za cierpliwosc :-o :multi:

ale ja znam jedną yorczkę, ktorej i bez papilotow swietnie rosnie wlos, ech zeby mojej suni tak... nie mam ja sily na papilotowanie i jakos wlos wszystko jedno koltuni się, bo pewnie za rzadko sprawdzam te papiloty :(

Link to comment
Share on other sites

Dzięki ale ja od lat marzłam o yorku którego będę wystawiać, a jak miło jest na wystawie (jak nawet pies nie zajmuje żadnego miejsca a ludzie odwiedzający wystawe mówią ci że masz pięknego psa i chcą zrobić zdjęcie) teraz myślę o drugim. Ja taż ma znajomych którzy nie papilotują ale moim zdaniem u takiego psa nigdy nie osiągnie się włosa na kufie do ziemi (takie jest moje zdanie). No i na pewno rośnie on dłużej niż u psa papilotowanego.
A przy okazji fotka za papilotowanej Auruni:

[IMG]http://img263.imageshack.us/img263/1416/aura041yl0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aurunia']
A przy okazji fotka za papilotowanej Auruni:



Boze jaka sliczna, podobna do mojej suni trochę :lol: a jakie są jej wymiary: w wysokosc i w dlugosc? mozesz do prywatu napisac, jak tu nie chcesz. Bardzo bym chciala porownac ze swoją :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aurunia']Aurunia jest dużą suczką ma ok. 3,3 kg i ma 27 cm w kłąbie i 35 cm długości.
A jakie wymiary ma twoja suczka i czy można ją będzie obejrzeć gdzieś na wystawie w Polsce.[/QUOTE]

podobnie jak moja :multi: nawet ze zdjęcia to zauwazylam. Moja jest 27,5 cm w wysokosc i 29 cm w dlugosc. Ale wiesz, ja swojej nie wystawiam, bo jakos mi się nie chcę, zeby ona mialaby dzieci :oops: ona u mnie taka jedynaczka wypieszczona, więc nie zawsze i slucha mnie :oops: byloby wstydu na wystawie :lol:
a tak to w moim podpisie jest jej album i filmikow mamy duzo, one są w temacie: Filmiki z naszymi yorkami, czy cos podobnego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aurunia']Ja taż ma znajomych którzy nie papilotują ale moim zdaniem u takiego psa nigdy nie osiągnie się włosa na kufie do ziemi (takie jest moje zdanie). No i na pewno rośnie on dłużej niż u psa papilotowanego. [/quote]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jak najbardziej się zgadzam w sprawie papilotów na kufie są one konieczne. Ja bardzo broniłam się od papilotów, ale teraz widzę ze to konieczności ponieważ nawet ciężko hodowany włos na pyszczku bardzo szybko się niszczy:razz:…o wiele łatwiej jest dbać o włos na tułowiu ale jeśli ma być dłuższy niż do ziemi to także konieczne są papiloty.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Powiem ze dla mnie to jest meczenia:placz::lol:, bo dopiero zaczynam i uczę się na własnych błędach, moja Eti lepiej to znosi:).[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=black][B]Aurunia[/B] twoja sunia jest śliczna[/COLOR][/FONT][/SIZE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Na razie udało mi się to....mam oczywiście nadzieje na więcej[/SIZE][/FONT]

[IMG]http://img240.imageshack.us/img240/7533/sg1l0992dw1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Mój tata też był przeciwny papilotom ale jak zobaczył jakie są efekty stał się zwolennikiem. Ja Aurunię papilotuję od 6 miesiąca życia i widziałam efekty już dawno. Niestety jednak mieliśmy jeden mały wypadek z papinotami. A mianowicie pod moją nieobecność Aurunia drapiąc się (tak oczywiście przypuszczam) porwała papilot i skróciła sobie z jednej strony włosy na kufie. Jak się przyjrzycie na zdjęciu tam gdzie się przedstawiam to można zobaczyć. Ale po za tym nie mam problemu. Aura raczej chętnie nosi papiloty. AmiX ty też masz śliczną dziewczynę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']pięknie :multi: to bez papilotow? czy z? mi by tyle wystarczaloby, ale my jeszcze tyle nie mamy :-( oj trudno nam dbac o wlosek :-([/quote]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dziękujemy :)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Tak to jeszcze bez papilotów tylko oliwienie ol. palmowym... niestety teraz papiloty są niezbędne ponieważ włosy osiągnęły taką długość że szybko się niszczą.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AmiX'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dziękujemy :)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Tak to jeszcze bez papilotów tylko oliwienie ol. palmowym... niestety teraz papiloty są niezbędne ponieważ włosy osiągnęły taką długość że szybko się niszczą.[/SIZE][/FONT][/quote]

Nie wiem czy mogłabym się przekonać do papilotów... Chociaż powinnam, bo myślę, że bieganie po krzakach i polach nie wpływa najlepiej na włos Didi.
Obecnie włos nie jest aż tak długi jak u Amix więc jeszcze dajemy radę.

Aniu, buziaki dla ciągle zachwycajacej mnie Eti :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Trzymam kciuki pokarz nam efekty waszej pracy. Już w niedzielę do galerii wstawię zdjęcia z nowej sesji zdjęciowej. No i będzie nas można zobaczyć w Bydgoszczy (Toruniu) na wystawie. A wszystkim zaczynającym i papilotującym swoje pociechy życzę wytrwałości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iberia']A my własnie po pierwszym papilotowaniu Ibi za chwilke foty w galerii[/quote]
Właśnie wróciłam ! :multi: Jessi juz tez zapapilotowana.. zrobiłam jej 11 papilotów na razie,ale juz dwa przy mordce widze, ze się rozlatują. Jutro powtórzymy zabieg i moze wyjdzie lepiej i więcej :evil_lol: Juz lecie zobaczyć jak Ibi wygląda :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaladan']Nie wiem czy mogłabym się przekonać do papilotów... Chociaż powinnam, bo myślę, że bieganie po krzakach i polach nie wpływa najlepiej na włos Didi.
Obecnie włos nie jest aż tak długi jak u Amix więc jeszcze dajemy radę.

Aniu, buziaki dla ciągle zachwycajacej mnie Eti :loveu:[/quote]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Mi tez było strasznie ciężko się przełamać ale niestety papiloty są konieczne…zobaczymy jak będzie nam szło na wystawach…jeśli nie będzie lokat to robimy ciach ciach i wszyscy będą zadowoleni:lol:[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na zdjęcia ślicznej Di :)[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AmiX'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Mi tez było strasznie ciężko się przełamać ale niestety papiloty są konieczne…zobaczymy jak będzie nam szło na wystawach…jeśli nie będzie lokat to robimy ciach ciach i wszyscy będą zadowoleni:lol:[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na zdjęcia ślicznej Di :)[/SIZE][/FONT][/quote]
Aniu Eti cały czas chodzi w papilotach ? Ja dziś podejmuje próbe nr 2 bo rano było już po papilotach :mad: Gumki popękały :angryy: Musze gdzieś kupić nowe ..

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Hej :)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jeśli chodzi o papiloty to założyłam dopiero trzeci raz ale te dwa pierwsze razy to tak jak u ciebie na drugi dzień ich nie było bo gumki popękały:angryy:. Ale wczoraj kupiłam mocne w Galerii Centrum takie normalne dla ludzi nie ze silikonu czy gumy….rano wstałam i papiloty na miejscu. Tylko piżamki nie mogę znaleźć i chodzi w siatce :angryy:[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

A ja polecam ubranka od P.Czechowicz. Jest bardzo miła też hoduje yorki i wie jakie są dobre pierwsze ubranko kupiłam za grube pieniądze na wystawie i po paru załażeniach się rozpruło i postanowiłam zamówić przez internet i się przekonałam ze są lepsze. Te które mam jest żekardowo-satynowe ale teraz P.Czechowicz poleciła mi inne więc zamówiłam. I czekam jak przyjdzie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...