Jump to content
Dogomania

pielęgnacja sierści - podsumowanie


leganka

Recommended Posts

Tak myślałam... ja miałam ten sam problem z włosami Vikty po Herry(nawet w galerii pisałam , że ta kuleczka , to nie mały grubasek , a kudłacz taki).

W poście wyżej użyłam złego słowa - zamiast włos "lżejszy" bardziej pasowałoby "poddatny". Po IVB włoski są mieciutkie i wygładzone.

Spróbuj Samanto szamponu i odżywki zielone jabłuszko - warto! Cena zbliżona , a efekt o niebo lepszy :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 1 year later...

mam pytanko jaki olejek norkowy jest najlepszy..jakich używacie??bo zastanawialam sie nad firma 1 all systems ale nie znalazlam w ofercie ich olejku norkowego..czy sa jakies inne preparaty wlasnie tej firmy albo herry ktore moga zastapic olejek i czy sa lepsze..czy jednak olejek jest najabrdziej wskazany do pilegnacji yorkow??Pytam bo zaniedlugo zamierzam kupic psiaczkowi kosmetyki ... i nie wiem co wybrac.bo z tego co wiem nie kazdy uzywa olejku...

Link to comment
Share on other sites

Moja suczka ma dziewięć miesięcy i do tej pory kąpałam ją szamponami dla szczeniąt dr Seidla. Nie używam olejku a psa kąpię co 6-8 dni.
Teraz kupiłam szampon tej samej f-my dla psów długowłosych.
Pomiędzy kąpielami (tak mniej więcej dwa dni przed kąpielą aby ją nieco odświeżyć) spryskuję psa preparatem przeciw plątaniu sierści f-my Green Fields.
Lilu wyglada tak 4 dni pok kąpieli, jak widac włos błyszczy ładnie i nie jest wełniasty. Codziennie jest czesana.
[IMG]http://img311.imageshack.us/img311/1534/aaaaaaa1jq.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nadia86']mam pytanko jaki olejek norkowy jest najlepszy..jakich używacie??bo zastanawialam sie nad firma 1 all systems ale nie znalazlam w ofercie ich olejku norkowego..czy sa jakies inne preparaty wlasnie tej firmy albo herry ktore moga zastapic olejek i czy sa lepsze..czy jednak olejek jest najabrdziej wskazany do pilegnacji yorkow??Pytam bo zaniedlugo zamierzam kupic psiaczkowi kosmetyki ... i nie wiem co wybrac.bo z tego co wiem nie kazdy uzywa olejku...[/QUOTE]

Jeśli myslisz o 1allsystems, to proponujuje HEMECTANT MOISTURIZING OIL To jest olej, ale można go rozcieńczyć w podanych na ulotce proporcjach. Ja stosowałem to po rozcieńczeniu jako spray do rozczesywania a przy okazji odzywiana. Olej jest bardzo fajny, tylko ma dosć mocny zapach, wiec dla naszego psa pod papiloty odpada, ale do pryskania rozcieńczonym preparatem jest bardzo dobry, no i firma też bardzo dobra ;) polecam
pozdrawiam
Maciek

Link to comment
Share on other sites

a czy Hemectant Moisturizing oil to nie jest odzywka do kapieli?? ..a czy z firmy Jean Pierre Hery preparat Demelant Eclat mozna stosowac jako olejek czy lepiej Huille Reparatrice....ja sie zdecydowałam na firme Iv SanBernard na poczatek bo maja przyzwote ceny ew jak psiakowi nie beda odpowiadac(dostanie lupiez) to zmienie..ale nie wiem czy kupowac olejek tez tej firmy czy moze innej jakis preparat (np te wymienione wyzej hery)??Poprostu jest tych psich kosmetykow strasznie duzo..i nie wiem co wybrac jak dobrac zeby bylo dobrze....Dlatego pytam bo macie juz jakies obeznanie z nimi a ja jeszcze mojego psiaka jeszcze nawet nie kapalam:)

Link to comment
Share on other sites

Nie Hemectant Oil, nie jest typową odzywką do kąpieli :) Stosuje się ją owszem rpzed kapielą, ale ona nie zastępuje zwykłej odżywki.
Co do kosmetyków Hery - ja ich nigdy nie stosowałem, róże są opinie na temat tej formy, więc nie bede sie wypowiadał, skoro nie wiem.
Wiem, ze jest duużo tych firm, ale mnie sie wydaje, ze do zwykłej pielęgnacji psa JSB, 1allsystems czy JP Hery są najlepsze
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam,
mam pytanie odnośnie papilotów, jak często trzeba je robić, kiedy zacząć i czy piesek ma chodzić w tym cały czas??? Jeszcze nigdy nie robiłam papilotów a wydaje mi sie że już powinnam zacząć, bardzo proszę o info na temat papilotów, jak sie robi, skręca itd....
Dziękuje i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie
Na stronie hodowli Cud Natury, której właścicielką jest nasza MAriola, (która to zagląda tu na forum) jest bardzo fajnie opisane to, jak papilotować psa. Link zamieszczam poniżej

[url]http://www.cudnatury.pl/pielegnacja.html[/url]

pozdrawiam
Maciek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yoko Ono']Witam, bardzo dziękuję za info, już bylam na stronie cud natury i faktycznie super jest opisane, no cóz trzeba zacząć zawijać papilotki :)[/QUOTE]

Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć powodzenia ;)
pozdrawiam
M

Link to comment
Share on other sites

a ja mam jeszcze pyatnko co do tych preparatow znaczy olejkow..kupilam serie zielone jabluszko Iv san Bernard ale nie kupilam olejku norkowego ii nie wiem czy kupic olejek tej firmy czy moze Jean Pierre HeryDemelant Eclat co jest wedlug was lepsze??

Link to comment
Share on other sites

ja po wizycie u fryzjera mam metlik w głowie. Pani fryzjerka poleciła mi do kąpieli szampon amerykańskiej firmy (bardzo tani i już przeze mnie sprawdzony, jest ok) oraz nakładanie yoreczkowi swojej odżywki po urzednim przeprowadzeniu 48 godzinnego testu na uczulenie. Powiedziała równiez, że olejek jest niekonieczny w przypadku psów które na wystawe sie nie wybierają. I co o tym myślicie??? Przy czym muszę zaznaczyć że pani naprawde była rozeznana w yorkowych sprawach!!!

Link to comment
Share on other sites

Bo taka jest prawda, olej jest stosowany głównie pod papiloty dla psów wystawowych
Aczkolwiek też używa sie go dla psiaków niewystawowych, zeby odżywić siersć, lub pomóc sobie przy rozczesywaniu włosa ;) Wydaje mi sie, że jesli pies ma dobry stan włosa to dobra odzywka i szampon załatwia sprawę
pozdrawiam
Maciek

Link to comment
Share on other sites

Witam ;)
Celowo podałem 3 firmy ( JSB, Bio Groom i 1allsystems) ponieważ wszystkie te firmy mają dobre kosmetyki , wiec musicie wybrać.. ja osobiście teraz uzywam Bio Groom i jestem zadowlolony, chociaż po 1 allsystems efekt też był bardzo dobry. Póki co testuje co będzie najlepsze ;)
pozdrawiam
M

Link to comment
Share on other sites

[quote name='duszek01']Własnie zastanawiam sie nad All System:roll: Bio Groom też ma fajne kosmetyki,ale słyszałam ,ze uczulają:roll:
Pozdrawiam[/QUOTE]
A ja słyszałem wręcz odwrotnie :lol: :lol: , że to 1allsystems ma doskonałe kosmetyki, ale czesto uczulają :evil_lol: :evil_lol: Co hodowca, to inna opinia:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...