Jump to content
Dogomania

Czerwone krostki na brzusiu ???


Mopsinka

Recommended Posts

Hej! u mojego psa pojawily sie czerwone plamki wygladajace jak "pryszcze" albo po ugryzeniu komara, pies sie tam czesto lize, na poczatku myslalam ze go cos pogryzlo albo ze to przez latanie po roslinnosci ale chyba wyglada to na alergie chyba ze dopadlo go stado komarow... ktos mial podobnie? a dodam ze prawie konczy opakowanie Hillsa 3kg jagniecina z ryzem

Link to comment
Share on other sites

od trawy może miec uczulenie z takimi objawami,jak bedzie czesto pracował przy tym brzuchu to wda się jeszcze inf.bakteryjna.jeśli miał kontakt w przeciagu miesiaca z innymi psami czy kotami zrobilabym z tego zeskrobinę bo tez taki objaw wystepuje przy swierzbie skórnym(zakazny od innych zwierzat i człowieka)

Link to comment
Share on other sites

To mogly byc tez ukaszenia roztoczy trawowych albo inaczej jesiennych. Te czorty wpijaja sie w miekkie powloki skorne na pare godzin, rozpuszczaja tkanke i wylaza do ponowenej transformacji. Pozostaje uklute miejsce, ktore niesamowicie swedzi i dlugo sie goi, bo do 2 tygodni. Ja tez mam problemy z tym jak i moje psy. Ostatnio po tych cieplych dniach cala trojka az plakala z powodu swiadu. Co robilam? Siebie jak i psiaki systematycznie przecieralam alkoholem( w tym wypadku byla Rakji), potem olejkiem z Drzewa Herbacianego. I tak przez trzy dni. One pojawiaja sie w trawach na poczatku lipca i sa do pazdziernika. Nie lubia mokrej trawy no i zimna. Kiedy przychodzi ten okres, moj papilion chowa sie jak glupi za szafa myslac, ze tam znajdzie spokoj przed roztoczami. Nie wolno duzo drapac, bo otworza sie rany, w ktore wpadna bakterie i wtedy dochodzi do opuchniec. Wszystko to przerabialam od 5 lat wraz z psami. W sumie nie ma lekow p.alergenowych na te czorty. Przeczekac ,a psy prowadzic ulicami miasta lub zwirkowanymi alejkami. A ja mam je w moim ogrodzie, gdzie psy stale wychodza i siusiaja. Jedyna rada, bardzo krotko trawe scinac.

Link to comment
Share on other sites

Po koszeniu trawa jest ostra (tym bardziej po tegorocznych suszach). Jeśli psa wysypało po koszeniu to nawet nie musi być alergiczna reakcja tylko zwykłe mechaniczne podrażnienie delikatnej skórki na brzuchu. Choć moment wysypania bardzo podejrzanie zbiegł się z koszeniem trawy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...