Jump to content
Dogomania

pomocy! moja sunia się gryzie..


Suzi_psiaksiezniczka

Recommended Posts

Witajcie, Specjalnie zarejestrowalam się u was,aby zasięgnąć Waszych porad. Moja sunia która ma prawie 5 latek, od dłuższego czasu się gryzie w zad i drapie łapami gdzie tylko sięgnie. Pchel nie ma,bo sprawdzałam. Byłam z nią u weta a on,że ma zapalenie gruczołów i chodziliśmy na zastrzyki z antybiotykiem. Pomogło ale tylko na parę dni. Znowu się gryzie jak.opetana. Nawet już pomyślałam, że dostała może alergii na.karmę i kupiłam jej dzisiaj lepszą jaką tylko mogłam dostać w molochu. Czyli chappy i mokrą puche butcher'sa. Nie.wiem jak jej jeszcze mogę pomóc. Macie jakieś pomysły?... :( Ps.a i kupiłam jej dzisiaj tez ucho środkowe białe z wołowiny.

Link to comment
Share on other sites

A jakaś stronę mógłbyś podać? Z tą karmą.

 

 

ja zamawiam na roznych, jak juz jakas wybierzesz to sobie ceny porownaj.

 

najczesciej zamawiam na keko, zooplus albo po prostu na allegro

 

 

aha i co bardzo wazne- cofam slowa o wyrzuceniu karmy tak od razu. generalnie poleca sie stopniowe wprowadzanie nowej karmy, bo nagla zmiana moze skutkowac biegunka. jesli pies drapie sie jednak bardzo mocno to bym wywalila karme ktora dostaje teraz i nie bawila sie w stopniowe wprowadzanie nowej karmy tylko od razu zaczela ja podawac

Link to comment
Share on other sites

10 kg waży. Gdy chodzi o zdrowie mojej suni to pieniądze nie grają roli ;) mogę ja glodowac byleby ona była zdrowa i najedzona. Wiec myślicie jak ja, że ma alergie na aktualną karmę?

 

 

no najbardziej prawdopodobne :) najczestsza przyczyna wygryzania sobie siersci i drapania sie to albo uczulenie albo pasozyty. jesli wykluczyliscie pasozyty to czas ustalic czy to nie jest alergia. jak dalej sie bedzie drapac mimo zmiany karmy (tak ze 2-3 tygodnie jej daj na przyzwyczajenie sie do nowego zarcia) to bedziemy myslec dalej :)

Link to comment
Share on other sites

Butchers nie jest tragiczny, ale chappi... Najważniejsze przy wyborze karmy jest czytanie składu. W diecie psa głównym składnikiem powinno być mięso, a często wrażliwcy źle znoszą kurczaka, dlatego najlepiej jak będzie to np. ryba, jagnięcina czy dziczyzna. Najlepsze są karmy bezzbożowe, bo pies nie kura, kukurydza czy inna pszenica mu nie służy, a jest to tani zapychacz.

 

Popatrz na skład chappiego: Zboża, produkty pochodzenia roślinnego, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym 4% drobiu), oleje i tłuszcze, substancje mineralne.

 

I wybierz może jeden sposób karmienia - czy chcesz podawać suche, czy puszki, czy może psu gotować, bo mieszanie suchego z mokrym też może powodować problemy, bo te karmy pies zupełnie inaczej trawi.

Link to comment
Share on other sites

W większości daje jej suchą karmę ale czytałam gdzieś, że nie można non stop karmić suchą karmą. Wiec raz miesiącu robie jej dni z mokrą karmą. No w molochu nie było nic lepszego niż te chappy.. Ale właśnie rozglądam się za tą karmą online co poprzednicy wyżej mi polecili ;)

 

 

ja mojej suce ktora jest alergiczka daje Britt Care z jagniecina i jest OK :) dostawala tez Orijen, Acane, Taste of the Wild czy jakos tak ale srednio jej podpasowaly

 

moje psy dostaja non stop sucha karme i nie ma zadnego problemu, ale wiem ze zdania na ten temat sa rozne. na pewno jednak nie warto robic naglych przeskokow czyli np karmisz jedna karma miesiac potem kupujesz nowa i ja dajesz potem znowu inna itd. to moze doprowadzic do problemow gastrycznych  

Link to comment
Share on other sites

Dobrych karm jest naprawdę dużo np. Taste of the wild, Acana, Alkee, Markus-Muhle, Nutro choice, Purizon, Simpsons Premium, Optimanova, Lukullus, Gosbi, Enova, 1st choice, Marp, Fish4dogs, Canagan, Wolfsblut... Zależy kto jak bardzo ma wypchany portfel ;)

 

No i to, co jednemu psu służy, nie musi innemu. Najlepiej kupić na początek mniejsze opakowanie, nie od razu 15 kg i sprawdzić na swoim psie jak reaguje.

Link to comment
Share on other sites

 

 

No i to, co jednemu psu służy, nie musi innemu. Najlepiej kupić na początek mniejsze opakowanie, nie od razu 15 kg i sprawdzić na swoim psie jak reaguje.

 

 

to jest bardzo istotne, zwlaszcza ze masz malego psa

 

szukaj sklepow w ktorych maja worki 1 kg, w sam raz na sprobowanie

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies jedt faktycznie alergikiem, to dość często sprawdzają się karmy rybne. Jak wyżej już pisano, wystrzegaj się zbóż, ostatnio coraz częściej uczula gluten. I dwa pytanie. Zastrzyki pomogły, ale czy to był wyłącznie antybiotyk czy antybiotyk w połączeniu ze sterydem? I drugie pytanie - czy pies w trakcie pierwszego epizodu drapania brzydko pachniał (coś jak ropa lub psująca się ryba, albo po prostu brzydki, intensywny zapach)? I jeśli tak, to czy ten zapach wrócił?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...