Jump to content
Dogomania

Z psem do Chorwacji


lin

Recommended Posts

Witam,

 

W tym roku zabieram swojego prawie 2 letniego psa na wakacje do Chorwacji. Nigdy nie przekraczałam z nim granicy i stąd kilka moich pytań. Poczytałam trochę ale może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z wyjazdami z psami i będzie mi w stanie cos podpowiedzieć. Otóż jedziemy trasą  Polska ->Czechy->Austria->Słowenia->Chorwacja i możliwe Włochy.

Czy oprócz Paszportu dla psa i książeczki zdrowia z aktualnymi szczepieniami i chipem i tatuażem potrzebuje coś jeszcze? Czy muszę psa odrobaczyć na 1 tydzień przed wyjażdem lub wcześniej (zaznacze, że pies odrobaczany co pół roku a nawet częściej bo to śmieciarz - beagle  :)). Co mam zabrać jeżeli chodzi o apteczke dla psa, jakies podpowiedzi? Będe wdzięczna za każdą podpowiedź. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Bylam dwa razy w Chorwacji - ta sama trasa z dwiema moimi sukami (duze psy, widac je w aucie).

 

 

Zero problebow: wazny paszport (szczepienie, odrobaczenie, pieczatka od veta, ze pies moze jechac) i to tyle.

Tego paszportu nikt nawet nie chcial ogladac, ale wiadomo - trzeba.

 

Jesli chodzi o puszki z psim zarciem, to sredni zaglebialam sie w ten temat. Za kazdym razem mialam zarcie suche i mokre w aucie. Przeciez do Chorwacji jedziesz przez kraje, gdzie nie ma granic. Kogo obchodzi, jakie psie zarcie wieziesz.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za opdoiwedź :)

Byłam wczoraj u Veta, wyrobiłam paszport, posprawdzał mi, że wymagane w tych krajach przez które jade jest szczepnie przeciw wściekliźnie i paszport + książeczka zdrowia.  W paszporcie mam tylko info że pies jest szczepiony, nie ma pieczątki w miejscu gdzie jest napisane że pies nadaje sie do transportu bo podbno nie trzeba...wiec mu chyba zaufam...

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za opdoiwedź :)

Byłam wczoraj u Veta, wyrobiłam paszport, posprawdzał mi, że wymagane w tych krajach przez które jade jest szczepnie przeciw wściekliźnie i paszport + książeczka zdrowia.  W paszporcie mam tylko info że pies jest szczepiony, nie ma pieczątki w miejscu gdzie jest napisane że pies nadaje sie do transportu bo podbno nie trzeba...wiec mu chyba zaufam...

 

a pies zostal zaszczepiony na wscieklizne wczoraj?

 

bo jesli nie, to paszport jest niewazny.

Link to comment
Share on other sites

a_niusia,

 

dlaczego?

 

Jeżeli w momencie szczepienia przeciwko wściekliźnie pies był zaczipowany, weterynarz - po dokonaniu identyfikacji - może przenieść wpis z książeczki zdrowia/zaświadczenia do paszportu.

 

 

lin,

 

wyjeżdżając z psem poza granice Polski warto rozszerzyć ubezpieczenie OC.

Link to comment
Share on other sites

To zależy czy w książeczce jest wpisana data czipowania i czy weterynarz wystawiający paszport jest w stanie zweryfikować czy dane zwierzę było zidentyfikowane w chwili szczepienia. Znam sytuację gdzie wet powiedział, że przepisuje szczepienie jeśli było u niego, bo skąd ma wiedzieć czy wet który szczepił psa w ogóle ma czytnik. Jeśli nie było u niego, wydawał paszport i odsyłał po wpis do tego kto szczepił a jak się właścicielowi nie chciało, to szczepił ponownie na miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Otóż tak, Vet przepisał date szczepenia(szczepienie było robione w maju)  bo akrutat wszytko robie w jednej klinice, w paszporcie mam wpisaną datę odczytu chipu bo to akurat robiłam u mojej znajomej jak tylko kupiłam psiaka :)

a_niusia, dzięki za podpowiedź z tym ubezpieczeniem, muszę się za tym zakręcić.

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy z naszym bąblem w ubiegłym roku w Chorwacji. Zero problemów, zastanawiam się czy w ogóle na jakiejkolwiek granicy ktoś go zauważył. Zwykle lezy na podłodze za fotelem kierowcy. Nie miałam okazji nawet, zeby wyciągnąć jego paszport. Jechaliśmy trochę inną trasa, bo przez Węgry. Niedługo powtarzamy podróż i mam nadzieję, że będzie podobnie. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...