Jump to content
Dogomania

jak oduczyc szczeniaka gryzienia?


PaiLuna

Recommended Posts

A niech się nabijają. Weź ze sobą też dzieci (ale pojedyńczo), bo to one zdaje się najczęściej przebywają z psem, a trzeba je nauczyć odpowiedniej zabawy. Zawsze lepiej jak fachowiec zobaczy jak wyglądają ich zabawy i co nakręca najbardziej psa do gryzienia.

Link to comment
Share on other sites

Przydałaby się może jedna wizyta trenerki w Waszym domu i ogrodzie. W nowym miejscu i szczeniak i dzieci mogą prezentować inne zachowania niż w domu, to raz, a dwa - pies uzależnia się od sytuacji/miejsca. Zachowania wyuczone na placu treningowym nie przenoszą się automatycznie na zachowania w domu - trzeba tego od nowa uczyć, tyle że wiadomo jak. Szczeniak na początku może rozumieć jakieś hasło tylko na placu treningowym albo tylko w obecności trenera.

Link to comment
Share on other sites

Mój pies ma rzadko styczność z dziećmi, a tak się zdarzyło że na weekend przyjechała pięcioletnia dziewczynka. Bardzo się tego obawiałam, pies od razu trafił na linkę - dla kontroli, bo oprócz ćwiczeń z dziećmi na spacerze - siad podczas głaskania i spokojne siedzenie, gdy dzieci biegają np. na placu zabaw, na podwórku nie było okazji na ćwiczenia. Ćwiczyłam z psinką przy małej, podobnie siad, mała głaskała psa i dawała smakołyki z ręki. Nauczyłam dziewczynkę, jak wydawać komendę siad, w mig załapała i sama wydawała psu komendę - początkowo nie reagował ale po ćwiczeniach tak. Psinka bawiła się z dziewczynką z zabawką na sznurku. Nawet mała prowadziła ja na spacerze na smyczy. Co prawda kilka razy na podwórku próbowała podskoczyć, ale linka pozwalała na szybką reakcję. Może też tak spróbuj ćwiczyć?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...