Jump to content
Dogomania

Monsieur Bieski :-}


Harika

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pięknie rośnie! Jak z jego charakterkiem?

 

Whippety to sprinterzy, fakt, ale pamiętajcie, że pies fizycznie regeneruje się bardzo szybko :) Moje mogą szaleć przez pełną godzinę za piłką i frisbee, ganiać się po polu, zrobią sobie przerwę i po 15 minutach znowu to samo. Twierdzę, że z każdego psa da się zrobić kanapowca i wychodzić raz w tygodniu na godzinny spacer. Pytanie tylko na ile szczęśliwy jest wtedy pies ;)

Link to comment
Share on other sites

Hej cioteczki, wczoraj bylismy na pierwszych zajeciach z agility tzw zajeciach oceniajacych predyspozycje szczeniat. Bieski po raz pierwszy mial do czynienia z hopkami i tunelem. Poczatkowo nie byl zbyt zachwycony i przechodzil przez przeszkody bez entuzjazmu, ale na koniec dal popis i ladnie przeskoczyl 3 hopki :D na szczescie moj TZ to uwiecznil :D Jestem z Biesia bardzo dumna, tym bardziej, ze pozniej przenieslismy sie na tunel i bal sie wejsc do srodka, musialam sie wczolgiwac i go przekonywac do wejscia, ale nie trwalo to dlugo :) Trenerka powiedziala, ze to swietny przyklad tego jak pies ufa swojemu panu :) Bieski przeszedl tunel, a potem juz poszlo i za kazdym razem wbiegal bez zawahania. Raz w miesiacu w naszym klubie organizowane sa takie zajecia odkrywajace talenty i nastepnym razem planujemy sprobowac czegos innego, moze flyball.
Wydaje mi sie, ze Bieski wszystkich zaskoczyl tym ostatnim popisem i malo kto dawal mu szanse na przeskoczenie 3 hopek (w tym takze moj TZ :)), szczegolnie, ze wczesniej zainteresowanie jego bylo marne (robil wszystko co chcialam, ale "z bolem"). Biegalo nam sie ciezko, bo ostatnio u nas znow po 30 stopni...

http://www.youtube.com/watch?v=J4FaLvrEeZQ&feature=youtu.be

A tymczasem 3 fotki z dzisiejszej wizyty u tesciow.

beau1_zpshskmtq8n.jpgbeau2_zpsdyzkueti.jpgbeau3_zpsiz72lnw3.jpg

Gezowa, charakterek haha... to pies o dwoch twarzach ;) Z jednej strony w domu nie daje nam zyc czasami, jest upierdliwy, testuje nasza cierpliwosc i konsekwencje. Mozna mu powtarzac 100 razy, zeby czegos nie robil, a i tak 101 raz sprobuje ;) Bywa strasznie uparty! Mam jednak to szczescie, ze mam u niego wiekszych posluch niz TZ i raczej nie mam problemu z doprowadzeniem go do porzadku. Straszna z niego przylepa i przytulak, kocham to w whippetach :) Uwielba aportowac, w zasadzie od poczatku przynosil pilke, oddawal w rece i czekal az mu znow rzucimy.
Z drugiej strony jak gdzies wychodzimy jest grzeczniutki jak baranek, wszyscy mowia "o jaki grzeczny piesek" i tylko my znamy prawde :D

Link to comment
Share on other sites

Jak piękny <3 , a z charakteru to przeciwieństwo Shadowa (może coś jest w datach urodzenia, bo Biesiu 06.04, a Shadow 04.06 ). Shadow w domu karny, usłuchany, a na dworze (nie powiem zawsze przybiega na zawołanie), ale jak kogoś zobaczy to włącza mu się adhd (dzisiaj z radości podsikał na mojego tatę). Będziemy stałymi gośćmi galerii (tylko proszę jej nie "olewać" heheh i regularnie pisać), no i mizianko dla Biesia :)

Link to comment
Share on other sites

U nas znow zastoj, a to za sprawa goscia, ktory nam sie trafil... 3 dni temu przyblakal nam sie do ogrodu malenki kotek, moze z 4 miesiace. No taki kochany, ze hoho, niestety Bieski to by sie z kotkiem chcial bawic, a kotek odbiera to jako atak i nieciekawie sie robi... ale musze przyznac, ze w ciagu tych 3 dni sie nawet zaprzyjaznili, kot daje sie Biesiowi lizac, podgryzac za ucho, ogon i nawet pod naporem jego lapy przewraca sie na plecy ;) Niestety Bieski sie bardzo szybko tym kudlatym stworzeniem ekscytuje i zaczyna swoja bieganine. Poza tym, gdy jest spokojny to az milo popatrzec jak kot sie o niego ociera, przybija mu czolko i lazi miedzy lapami ;) Na szczescie dzis znalazl sie wlasciciel kota i niedawno odstawilismy go do domu. Ale ciesze sie, ze Bieski sie troche do kotow przekonal, bo to jego pierwsze tak bliskie spotkanie z tym futrzakiem :)

12068915_10154468288257195_3807683554385

12074683_10154468292167195_8700434210882

Link to comment
Share on other sites

U nas znow zastoj, a to za sprawa goscia, ktory nam sie trafil... 3 dni temu przyblakal nam sie do ogrodu malenki kotek, moze z 4 miesiace. No taki kochany, ze hoho, niestety Bieski to by sie z kotkiem chcial bawic, a kotek odbiera to jako atak i nieciekawie sie robi... ale musze przyznac, ze w ciagu tych 3 dni sie nawet zaprzyjaznili, kot daje sie Biesiowi lizac, podgryzac za ucho, ogon i nawet pod naporem jego lapy przewraca sie na plecy ;) Niestety Bieski sie bardzo szybko tym kudlatym stworzeniem ekscytuje i zaczyna swoja bieganine. Poza tym, gdy jest spokojny to az milo popatrzec jak kot sie o niego ociera, przybija mu czolko i lazi miedzy lapami ;) Na szczescie dzis znalazl sie wlasciciel kota i niedawno odstawilismy go do domu. Ale ciesze sie, ze Bieski sie troche do kotow przekonal, bo to jego pierwsze tak bliskie spotkanie z tym futrzakiem :)

12068915_10154468288257195_3807683554385

uwielbiam rude koty,miałabyś jednego niebieskiego i jednego rudego w domu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Jestesmy i witamy sie w Nowym Roku!! 

Jak ten czas leci. Bieski za kilka dni konczy 10 miesiecy! To juz nie byle jaki podrostek, ale prawie dorosly pipet ;) Oczywiscie zaczal sie nasz ukochany bunt nastolatka i ciezko czasami z nim wspolpracowac. Dzis np. moj TZ stwierdzil, ze on juz z nim na zajecia edukacyjne nie bedzie chodzil, bo to bez sensu skoro Mlody sie nie potrafi w ogole skupic i caly czas mnie szuka wzrokiem. Takze ja juz na maxa przejmuje stery (do tej pory chodzilismy na zmiane). Bieski ma do mnie jakies upodobanie i nie powiem, zeby mnie to nie lechtalo ;) Nie wiem czy bedziemy kontynuowac agility - chcialabym, ale nie widze w Mlodym za grosz entuzjazmu na torze. Poza tym, caly czas nam chodzi po glowie drugi pies, ale jeszcze nie zdecydowalismy jaka rasa, no i kiedy... chyba dopiero w przyszlosci ;) Ja mysle, by sie dorobic wczesniej potomka z krwi i kosci, bo z 2 psami i dzieckiem chyba oszaleje.

Wrzucam kilka zdjec, mam nadzieje, ze sie uda, bo widze, ze forum znow sie zmienilo :/

 

12234934_10154548155442195_6150466085292076584_n.jpg

biesss.jpg

bandana2.JPG

12339308_10154594758012195_4099784518222174949_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jakie uszi :D Piękny kawaler się z niego zrobił, prosimy więcej zdjęć! :)

Ja też bym chciała najpierw dziecko, potem drugiego psa, ale jak się życie potoczy to sama nie wiem. Ostatnio w ogóle nie realizujemy naszych planów tylko los wymyśla swoje własne :)

Link to comment
Share on other sites

Dziekujemy za odwiedziny :)

Kurcze, no wlasnie. Te dylematy. Z jednej strony nie wyobrazam sobie isc na spacer z wozkiem oraz 2 psami, no i nie wyobrazam sobie w domu placzacego dziecka, a do tego 2 szalejacych psow ;) Z drugiej strony rozmawialam ze znajoma, ktora ma hodowle amstaffow i ona stwierdzila, ze jesli chcemy drugiego psa to wlasnie lepiej zeby to zrobic teraz, poki Bieski jeszcze jest mlody, no i ze wbrew pozorom 2 psy sa spokojniejsze w domu niz 1, mniej upierdliwe i wymagajace, bo maja siebie nawzajem. Marzy mi sie jakis maluszek, ktory bedzie mial troche wieksze predyspozycje do agility niz whippet. Mysle o papillonie, zawsze mi sie podobaly. Ale biore tez pod uwage chinskiego grzywacza z dlugim wlosem lub pudla miniaturowego, choc ten ostatni wymaga nieco zachodu w pielegnacji. Faktem jest, ze trzeba by sie bylo jakos niedlugo zdecydowac, bo im Bieski starszy, tym wieksza roznica wieku bedzie miedzy nim a Nowym. 

Wrzucam bardzo zadowolonego Biesia (chyba nie przepada za rozem) ;) oraz fotki z Halloween organizowanego w naszym klubie :) Bieski byl przebrany za Batmana,ale niestety Spiderdog wygral z nami w konkursie na stroj :D

12184289_10154527472242195_3392103917427

P1300038 (3).JPG

12194311_10156388227480413_1728626372_o (2).jpg

12375005_10154626224007195_7234586955699570386_o.jpg

12193427_10154527963712195_7936720712075672802_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście nie chciałabym, żeby moimi psami była jak najmniejsza różnica wieku. Wiadomo, że taka mega duża też nie jest dobra, ale mieć w domu 2 młode psy to masakra.

Poza tym, potem psy się razem starzeją, a według mnie, warto, żeby drugi pies był na tyle młodszy, żeby aktywizować tego starszego

Dlatego też w tej chwili nawet nie myślę o drugim psie, bo wiem, że zostawię sobie szczeniaka po Zayrze, wtedy między dwiema sukami będzie jakieś 2,5-3 lata różnicy i wydaje mi się, że to jest optymalna różnica wieku. Marzę też o chodskym kiedyśtam, ale to minimum za 5-6 lat :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
O 4/2/2016o19:22, Clavia napisał:

Ja osobiście nie chciałabym, żeby moimi psami była jak najmniejsza różnica wieku. Wiadomo, że taka mega duża też nie jest dobra, ale mieć w domu 2 młode psy to masakra.

Poza tym, potem psy się razem starzeją, a według mnie, warto, żeby drugi pies był na tyle młodszy, żeby aktywizować tego starszego

Dlatego też w tej chwili nawet nie myślę o drugim psie, bo wiem, że zostawię sobie szczeniaka po Zayrze, wtedy między dwiema sukami będzie jakieś 2,5-3 lata różnicy i wydaje mi się, że to jest optymalna różnica wieku. Marzę też o chodskym kiedyśtam, ale to minimum za 5-6 lat :D

Rozmawialam na ten temat z kolezanka, ktora ma hodowle. Powiedziala mi, ze wg niej max 2 lata roznicy, ale sugeruje nawet 1.5 roku. Potem juz roznica jest na tyle spora, ze psy moga sie nie dogadywac. Chociaz masz racje w tym, ze przy mlodszym psie starszy odzywa.
Bylismy wczoraj w hodowli odwiedzic rodzine Biesia i stwierdzilam, ze jednak chyba wole drugiego whippeta ;) Miot, ktory sie zapowiada teraz na wiosne bardzo by mi odpowiadal, ale chyba nie damy rady... realnie mysle o miocie jesiennym. Zobaczymy jak to bedzie. Bieski bardzo entuzjastycznie reaguje na psy swojej rasy, duzo lepiej niz na inne. 
W kwietniu jedziemy na piknik charciarzy i bedziemy po raz pierwszy probowac coursingu :D Biesiowi akurat w kwietniu mija rok :)
Wrzucam kilka foteczek z odwiedzin w hodowli :)

IMG_8665 (FILEminimizer).JPG

IMG_8669 (FILEminimizer).JPG

IMG_8693 (FILEminimizer).JPG

IMG_8698 (FILEminimizer).JPG

IMG_8703 (FILEminimizer).JPG

IMG_8706 (FILEminimizer).JPG

IMG_8707 (FILEminimizer).JPG

IMG_8710 (FILEminimizer).JPG

IMG_8712 (FILEminimizer).JPG

IMG_8702 (FILEminimizer) (2).JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...