Jump to content
Dogomania

Sznauceromaniacy!!!!


Matt

Recommended Posts

  • Replies 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • orsini

    6588

  • Ka-Vanga

    2744

  • Elitesse

    2487

  • jostra

    2374

Sunia zaaklimatyzowała się od razu, teraz śpi razem z Berry, wtulone w siebie na kocyku pod kaloryferem, bo trochę pewnie zmarzły na spacerku. Foty będą za chwilę w galerii.
To taki mały słodziak, najważniejszą sprawą dla niej to władowanie się na kolana, wtedy jest najszczęśliwsza. :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzior_ka']
[quote name='M@d']Powiem ci, że po "przewrocie" znacznie mniej histerycznie reaguje na obce psy i znacznie łatwiej jest go odwołać.[/quote]
to by się Denisowi przydało, ale powiedz mi ogólnie co zmieniliśmcie w jej wycjhowaniu? chodzi mi o praktyke bo teorie to ja znam z dziesiątek przeczytanych ksiażek, bo Denis czasami głuchnie zawąchany w akieś trawy jak go spuszczam, dlategpo go nie spuszczam i ciągnie do pśów bardzo.... a wydaje mi się że jest traktowany jak pies i nie dominuje nami ani nic więc nie wiem....[/quote]

Wiesz, każdy przypadek jest inny.
W naszym przypadku problem leżał w tym, że ZA BARDZO zajmowaliśmy sie psem, poświęcając mu całą wolną uwagę i ciągle zwiększając nagradzanie w celu uzyskania pożadanych zachowań.
Tak więc rady "standardowe" nie dawały efektu, bo zagłaskany na śmierć i przekarmiony nagrodami pies "robił co chciał".
[Beksa - to samiec, tyle że kastrowany... :wink: ]

Kluczem było NIE zwiększanie atrakcyjności nagród, a odebranie mu sporej części naszej uwagi, aby zaczęło mu zależeć na naszej aprobacie...

To inteligentna bestia i gdy przestał być ciągle w centrum uwagi, zaczął się starać aby ją odzyskać ... :wink:

Genialne w swej prostocie :lol: :multi:

Link to comment
Share on other sites

No mam juz z powrotem aparat ;)

No i duzo sniegu napadalo :D

Bylismy juz dzis z Abim na łace, jak sniezek przestanie padac to moze jeszcze dzis zajdziemy zdjatka porobic :P Jesli nie to jutro bedziecie mogli sie ich spodziewac w galerii :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']No to super , cieszę sie Jostra, że tak bezproblemowo przeszła asocjacja.
Taraz trzymaj za moje suczki kciuki, żeby było tak, jak u Ciebie .
Jak białaska ma na imię , masz juz ją na stronie?[/quote]
Pracuję nad nową stroną, jak skończę to będzie napewno
W rodowodzie ma Iceflower, nazywali ją Fleur, ale wymawiali to tak przedziwnie, że dla przeciętnego Polaka jest to trudne i można się czasem opluć :P Coś jak Flyki ??? :-?
Więc nazwywam ją Fifi i od razu załapała o co chodzi :)
Mądraśna ta moja nowa córeczka jest :) Znowu dostanę opieprz :evilbat: , że się chwalę

Link to comment
Share on other sites

Ona jest z Holandii :)
Jest Mł Ch Luksemburga i Ch Holandii, na światówce zajęła 2 lokatę, została najlepszym szczeniakiem ISPU 2002, no i ma już 2 CACIBY i res CACIBA :D, więc już pół intera mamy :P
A Polski championat chcemy zacząć w Jarosławiu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jostra']Ona jest z Holandii :)
Jest Mł Ch Luksemburga i Ch Holandii, na światówce zajęła 2 lokatę, została najlepszym szczeniakiem ISPU 2002, no i ma już 2 CACIBY i res CACIBA :D, więc już pół intera mamy :P
A Polski championat chcemy zacząć w Jarosławiu[/quote]
Jostra zapomnialas jeszcze o nominacji na Cruftsa :D .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...