Jump to content
Dogomania

Cocker spaniel Drakkar + miaukunka Zorka[*]


Magot

Recommended Posts

[quote name='dogg']Chyba nie :placz: więc rozjaśnij mi, proszę..[/QUOTE]
po co rozmnażać psy nierodowodowe? to w rzeczywistości kundelki, tylko psa z rodowodem można nazwać rasowym. Lepiej udać się do schroniska, tak można spotkać wynik rozmnażania 'rasowych bez papierów', po co więcej cierpienia?
Skad wiesz, co ze szczeniakiem od koleżanki zrobi któryś z nabywców? może wykorzysta, i będzie rozmnażał dla kasy, tego chcesz dla psa? chyba nie....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To chyba się źle zrozumieliśmy.. Moja znajoma ma pragnienie rozmożyc pieski, a nie ja. Oczywiście żę ją o tym uświadomiłam, iż SPanielek bez rodowodu to poprostu kundelek, ale Ona nie daje za wygraną, Więć to nie moja decyzja..

Link to comment
Share on other sites

Już nie raz jej mówiłam, żę to zły pomysł rozmnażać Kundelka z Kundelkiem, ale dla Niej to nie są Kundelki tylko "SPaniele bez rodowodu" oczywiście będe próbowała dalej ją przekonywać, ale wątpie, żeby to coś pomogło.. Postwiła na swoim i koniec :placz:

Link to comment
Share on other sites

No i o to chodzi ^^ .. w Polsce to rasa rzadka, szlachetna, nie spotykasz jej na kazdym kroku.. Jakoś sobie umiłowałam rasy rzadkie, marzy mi się jeszcze Stabyhoun, w Polsce nie ma zarejestrowanej ani jednej hodowli tej rasy.
Szkoda, że wśród ras popularnych, coraz popularniejsze stają się także pseudohodowle, a ich hodofffcy nie mają o tym faktycznego pojęcia. Mogę tylko zgadywać, że ci 'rodzice' nawet badań nie mają, a o ich pochodzeniu raczej właścicielka większego pojęcia nie ma.. A co, jesli poza Tobą na szczenięta nie znajdą się chętni? Wtedy małe pseudospanielki zasiedlą miejscowe schronisko? To dopiero jest szkoła przetrwania, byłam kiedyś wolontariuszką jeszcze jak mieszkałam w starym mieście.. nie ma słów, by to opisać.. nie ma też pewności, że wyrosną z nich szczenięta faktycznie spanielopodobne, że nie będą miec wad i chorób genetycznych.. Nie lepiej kupić szczeniaka od hodowców, którzy są kompetentni, dążą w hodowli do postepu rasy, starają się u osobników eliminować choroby, a podkreślać zalety ???Przecież to oni ślęczą nocami nad sterta rodowodów i papierów, zanim pokryją ze sobą dwa psy.. a nie hop-siup z osiedlowym Pimpusiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dogg']Proszę bardzo :p Aisu Twój piesek też jest prześliczny, taka niewinna mordka, Kocham wszystkie Spanielki, ale zakohałam się najbardziej w czarnym podpalanym :) Twoja Gingera jest bardzo ładna, oglądałam fotki z zjazdów dogomaniaków, myśle, że kiedyś też tam się znajdę :p Marzę o takim wypadzie, tyle Dogomaniaków, tyle pieknych pupili, coś pieknego, pozdrawiam WSZYSTKICH serdecznie, buziaki ;)[/quote]
Dziękuję bardzo za komplementy pod adesem Gingerki. :p
I oczywiście zapraszam na zlocik. :cool3:
Skąd jesteś, może nas chociaż odwiedzisz, jeśli będziesz miała blisko? :cool3:


A jeśli chodzi o rozmnażanie nierodowodowych piesków, to przyznam się, że kiedyś też marzyłam o szczeniaczkach. Na szczęście w porę trafiłam na dogo i gdy zobaczyłam ile pięknych spanieli (i ogólnie wszelkich innych rasowych psiaków) jest w schroniskach :-o, to bardzo szybko mi się odwidziało. Wysterylizowałam Gingerkę i postanowiłam się zająć adopcjami spanieli.
Ciekawa jestem czym się kieruje Twoja znajoma? Może się nasłuchała, że suka chociaż raz musi mieć młode? Co oczywiście jest nieprawdą.
A może chce zarobić na psach? Szkoda, bo nie wiadomo do jakich ludzi trafią szczeniaki i czy w przyszłości nie trafią do schronisk. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Z Chęcią bym wpadła, tylko nie mam pojęcia gdzie to jest dokładnie, wpisywałam w necie ale niestety nie jedna jest miejscowosc "SIERAKÓW" także nie wiem. A jestem z Radomia

Asia, moja znajoma kieruję się dokładnie tym co napisałaś, chce aby suczka się oszczeniła, ponieważ powinna mieć chociaż raz miot :shake: Oczywiśćie też słyszałam o tym, że to nieprawda i absolutnie nie popieram rozmnażania piesków "raso-podobnych" czy zwykłych kundelków. Nie potrfaie jej przekonać, postawiła na swoim i koniec. :shake: Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dogg']Z Chęcią bym wpadła, tylko nie mam pojęcia gdzie to jest dokładnie, wpisywałam w necie ale niestety nie jedna jest miejscowosc "SIERAKÓW" także nie wiem. A jestem z Radomia[/quote]
No to kawałek jest. Sieraków leży ok 50. km na północ od Poznania. ;)

[quote name='dogg']Asia, moja znajoma kieruję się dokładnie tym co napisałaś, chce aby suczka się oszczeniła, ponieważ powinna mieć chociaż raz miot :shake: Oczywiśćie też słyszałam o tym, że to nieprawda i absolutnie nie popieram rozmnażania piesków "raso-podobnych" czy zwykłych kundelków. Nie potrfaie jej przekonać, postawiła na swoim i koniec. :shake: Pozdrawiam[/quote]
Niestety ta opinia jest bardzo zakorzeniona w naszym narodzie, a jej efekty mamy widoczne w schroniskach. :shake:
Nawet niektórzy weci powtarzają jeszcze te bzdury. :-o :shake:
Może pokaż koleżance to:
[URL]http://www.niechcianeizapomniane.org/index.php?id=12[/URL]
[URL]http://www.vetserwis.pl/sterylizacja_pies.html[/URL]
[URL]http://sterylizacje.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=37[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dogg']To chyba się źle zrozumieliśmy.. Moja znajoma ma pragnienie rozmożyc pieski, a nie ja. Oczywiście żę ją o tym uświadomiłam, iż SPanielek bez rodowodu to poprostu kundelek, ale Ona nie daje za wygraną, Więć to nie moja decyzja..[/quote]
:angryy: Pamiętam jak moja koleżanka chciała dopuścić swoja jamniczkę (sunia miała rodowód z wpisem niehodowlana - bo miała wadę ogona), chciała abym pomogła przy kryciu - wtedy dość czynnie działałam w sekcji jamnika. Oczywiście odmówiłam, to sie na mnie obraziła i co sie okazało? Z kryciem sobie poradzili, a jak szczeniaki zaczęły chodzić i wiecej brudzić to je szybko sprzedali - W WIEKU 4 TYGODNI ! ! ! :mad::angryy:
[quote name='McDzik']Leonbergera bym rasą rzadką nie nazwała :cool3:[/quote] Jak to nie? Ja jeszcze na ulicy żadnego nie widziałam :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jamnicze']
Jak to nie? Ja jeszcze na ulicy żadnego nie widziałam :shake:[/quote]

Raczej nie są gabarytów piesków, które można przy okazji zakupów na mieście zabrac do kieszonki :eviltong: Jedź na wystawe.. leonbergerów będzie 40, a tybetańczyków zero, w porywach jeden, dwa.. o, w Krakowie teraz 4, w tym jeden mój. W Sztokcholmie teraz prawie 300 leonów się wystawia.


[quote name='jamnicze']:angryy: Pamiętam jak moja koleżanka chciała dopuścić swoja jamniczkę (sunia miała rodowód z wpisem niehodowlana - bo miała wadę ogona), chciała abym pomogła przy kryciu - wtedy dość czynnie działałam w sekcji jamnika. Oczywiście odmówiłam, to sie na mnie obraziła i co sie okazało? Z kryciem sobie poradzili, a jak szczeniaki zaczęły chodzić i wiecej brudzić to je szybko sprzedali - W WIEKU 4 TYGODNI ! ! ! :mad::angryy:
[/quote]

idiotyzm..............

Link to comment
Share on other sites

Nie mam za dużo tych fotek, raptem 3, porobię mu jakieś po strzyżeniu, czyli pojutrze, bo na razie nie ma co zaroślaka pokazywać;):oops:

standardowy wygląd po spacerku:cool3:
[IMG]http://images32.fotosik.pl/295/7805bedbc7210d25med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images34.fotosik.pl/295/589eaa1e88531c2b.jpg[/IMG]

[IMG]http://images23.fotosik.pl/234/fbd4ea575ffbac7d.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...