Jump to content
Dogomania

zaliczka na poczet szczeniaka


Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Filonku, to jest bardzo ciekawy temat. Troszkę może offnę w strone umowy ale koniecznie chciałabym tą sprawę poruszyć.
Czy masz zapisane w umowie formalne "kary" (nie wiem jak to nazwać) za nieprzestrzeganie wyżej wymienionych punktów?
Teoretycznie.
Sprzedaję sukę, mam zapis że zarówno suka jak i kryjący ją rep mają mieć uprawnienia FCI (ZKwP czy innej organizacji zrezszonej). A tu się dowiaduje, czy nowy właściciel mi nawet sam to oświadcza, że suka bez jednej wystawy została pokryta psem, który z kolei nie ma wymaganych 18 mcy (oceny ma) - czyli formalnie kryte 2 psy bez jakichkolwiek uprawnień (komisja hodowlana miot uznaje, bo to nie zgoda na warunkowe tylko post factum). Krycie, przynajmniej oficjalnie, przypadkowe święte "niedopilnowanie" :roll:
To nawet nie teoretycznie bo się zdarzyło w mojej rasie.
I co w takiej sytuacji?
Pomijając, że bym zawału dostała gdyby to dotyczylo mojego ... no mówmy szczerze - szczenięcia. Ale co wtedy mogę zrobić/ mam zrobić? Odebrać sukę? Ale jeśli "poza tym" wszystko ok (warunki, żywienie itp)?
Czy masz jakis konkretny zapis to regulujący? Co będzie kiedy własciciel zrobi coś wbrew umowie, nie pokaze ci nagle psa, gdy ten będzie miał 5 lat itd.?

Link to comment
Share on other sites

  • 13 years later...

Podłączam się pod temat, bo mam podobną sytuacje. Wpłaciłem zaliczke 1000zl - zaliczka jest zawsze zwrotna chyba, że inaczej mówi umowa ale tej nie dostałem - na drugi dzień od wpłaty zrezygnowalem z zakupu ze wzgledu na wątpliwosci odnosnie hodowcy i tak już tydzien jak dostaje wiadomosci, że przelew miala wyslac żona.. a ze sprawdzi jak znajdzie czas lub że został wysłany a nic nie przeychodzi. Moje pytanie jest proste - czy ktoś ma doświadczenia w procesowaniu się z takim hodowcą o zwrot pieniędzy? Mam zapisy z korespondencji mailowej/smsowej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...