Jump to content
Dogomania

Alergia na wszystkie karmy?


Delph

Recommended Posts

Rozumiem. No tak hypo ma soje i jak pies jej nie toleruje to kaplica. I teoretycznie ten skladnik wyszedl mi u milewskiej ale to mam w nosie :p

Z tymi testami faktycznie bywa roznie. A raczej z tym co mowia na ich temat. Jak popytam znajomych ktorzy robili ludzkie testy wiekszosc mowi - malo wiarygodne. Jednak po rozmowie z moja wetka zwatpilam czy slyszalam prawdziwe opinie. I juz mialam je robic, ale jak narazie mam karme ktora dziala. 

Stresujace jest tylko to, ze jesli mala cos dorwie albo dostanie extra to mam biegunke gratis. Ale z biegunka latwiej mi sobie poradzic niz u Ciebie. Z drugiej strony po przebadaniu psa okazuje sie, ze roczne problemy z ukladem pokarmowym odbily sie czkawka na trzustce i zoladku :( Wiec teraz lecze to...

Link to comment
Share on other sites

Dobra, jutro dowiem się dokładnie ile mnie będą kosztować te testy z krwi, może coś się zmieniło. Tylko nie wiem, czy robić tylko ten Sensitest pokarmowy, czy przesiewowy ogólny uwzględniający pyłki, roztocza, owady też. Chodzi mi o te wykonywane w Laboklinie, do których dcz wyżej dała linka. W artykułach się chwalą, że mają 80% skuteczności, tzn. jak będę karmiła tylko tym, co wyjdzie ujemnie w testach, to mam 80% szans na psa nie wyglądającego jak zombie.

Link to comment
Share on other sites

W Lublinie przyjmuje vetka dr. Pomorska  o specjalizacji dermatologia, ze słyszenie wiem, że akurat w tej dziedzinie jest bardzo skuteczna, znam jej męża jest chirurgiem zwierzęcym, jej już nie. Może jakieś konsultacje na telefon, no nie wiem czasem warto chociażby w ten sposób spróbować.

 

prof. dr hab. Zbigniew Pomorski, prof. emerytowany, ojciec dr. Pomorskiej uznany dermatolog, wykłada na Uniwersytecie Przyrodniczym  w Lublinie a czy konsultuje tego nie wiem.

 

 

Agnes, spojrzyj proszę na opakowanie i dawkę w mg tego kwasu foliowego, ten który kupiłam to acifolik jedna tabletka zawiera 0,4 mg Af, a nigdzie nie mogę znaleźć dawki dobowej dla psa na kg masy ciała w przeliczeniu na mg, jest w innej jednostce ale to już czarna magia :/

 

Fajne opracowanie dotyczy naszych psiaków bezpośrednio:

http://www.geulincx.pl/doctors.php?id=2&pod=32&typ=1

Link to comment
Share on other sites

dcz ja mam to - http://apteka-radix.pl/olimp-kwas-foliowy-30-tabl-planowanie-i-ciaza.html

 

a wetka przepisała nam Folik https://www.doz.pl/apteka/p5401-Folik_tabletki_04_mg_90_sztKupiłam jednak ten powyżej bo jest mniej tabletek bo mi bardziej pasowało. Z tego co piszesz u Was jest ta sama sytuacja. Trzustka i wit B12 w normie ale kwas foliowy nie? Moja wetka mówiła, że kwas foliowy idzie raczej w parze z wit. B12 i troszkę się zdziwiła Fanty wynikami

Link to comment
Share on other sites

Agnes, no właśnie również czytałam o B12 i kwasie foliowym, niski kwas to niska wit B12, nic z tego nie rozumiem, choć cieszę się, że B12 jest w normie, oszczędzimy w ten sposób psu stresu, w końcu zastrzyki nie należą do przyjemnych, a do tanich również, kwasy do których podałaś linki są w różnych jednostkach, nie potrafię sobie przeliczyć, mi vet kazał podawać tylko jedną tabletkę 0,4 mg, przeglądałam składy różnych karm i zawartości w nich kwasu foliowego i wychodzi mi w przeliczeniu jakbym karmiła suchą, że psiak otrzymałby 0=od 0,8 do 1,5 mg kwasu,  kurczę muszę jeszcze delikatnie pogadać z vetem na ten temat.

 

Z jedzenia kwas foliowy jest wchłaniany tylko w 50%, szybko ulega utlenianiu, podczas obróbki termicznej zmniejsza się jego ilość w pokarmie, ten w tabletce wchłania się w 100 %.

Agnes co mówiła Twoja vetka na temat wyniku i jak się ma do nietolerancji psa na pokarmy, jest jakieś światełko w tunelu na poprawę.

 

Delph, troszkę się dowiedziałam co do odczulania, najpierw trzeba zrobić testy, takie jak oferowane z Labokinu czy IDEEX, psiak dostaje zastrzyki co parę miesięcy kilka razy, można wykonać autoszczepionkę, znajoma nie korzystała w końcu z tej metody ponieważ pies ma za niski poziom antyciał, no i podobno czasem może się pogorszyć, rzadko ale się zdarza,  musisz znaleźć konkretnego veta i przemyśleć sprawę, współczuję Ci bardzo, mój problem z psem jest dużo mniejszy niż Twój psiak, co najwyżej będzie jadł wołowe, wypełniacz i ryż, zamówiłam koninę w puszkach i za tydzień spróbuję konia, jak się sprawdzi to kupię ten z aspolu i może jelenia.

http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/bio_karma_pies/herrmanns_bio/185544

Link to comment
Share on other sites

dcz własnie niewiele z nią rozmawiałam :( tylko via mail bo nie byłam po wynikach u niej - "Jest możliwe, ze niedobór kwasu foliowego powoduje czasowe trudności z trawieniem."

Na wizycie będę w grudniu dopiero. Na razie mam podawać tabletki potem kontrolne badanie krwi i zobaczymy pewnie co dalej. Ona przed badaniem - ja się uparłam, żeby zrobić - mówiła, że wit b12 i kwas foliowy na bank będzie dobrze bo przecież je karmę która dostarcza w dużej ilości te wit. Noo okazało się jednak inaczej. Akurat obecnie w miare jest unormowana, ale jak sobie pomyślę, że to miałoby nam pomóc chyba bym się posikała ze szczęścia a psu kupiła piękne mięcho :p

Link to comment
Share on other sites

Agnes, tej zasianej iskierki nadziei trzymaj się mocno, jeden miesiąc to nie tak długo w zasadzie mamy psy w bardzo zbliżonym stadium choroby, podamy ten kwas foliowy i oby stał się cud, czego Tobie i sobie samej życzę, a właściwie naszym psom :)

 

Mam ochotę kupić ten produkt, trochę dla siebie, trochę dla psa http://sklepwiesiolek.pl/pl/p/Swanson-Super-Stress-B-Complex-100-kaps/491

 

Kupiłam drożdże piwowarskie z Lunderland, miały być dobrym źródłem witamin z grupy B ale pies nie chce ich jeść, mają charakterystyczny ostry smak, próbowałam je sama jeść ale nie daję rady, brr są ochydne

Link to comment
Share on other sites

dcz tak przy okazji wklejonych przez Ciebie artykułów, polecam produkty Geulincx, są drogie, ale świetnie się sprawdzają u mojej suki. Płyn do uszu Otodine ratuje nas przed kolejnymi antybiotykami i stanami zapalnymi, a szampon Leniderm łagodzi swędzenie, nie uczula ani nie podrażnia. Przynajmniej mojego alergika.

 

Widziałam te puchy z koniną, daj znać jak się sprawdziły. Jakbyś chciała, to wyszperałam jeszcze kilka fajnych puszek z konia.

 

Co do testów, to już wszystko wiem. Znalazłam jeszcze trzecie laboratorium, które to robi, VetLab na Gagarina. Wszystkie trzy mają trochę inne zestawy testowanych substancji, różnią się ceną, nie wiem jak z jakością i skutecznością. Mam zamiar się zdecydować, bo już doszłam do ściany i nie mam innego pomysłu. Może ktoś ma jakieś doświadczenia?

 

Aha, i jeszcze się dowiedziałam, że najbardziej miarodajne są testy skórne. Ktoś coś o nich wie? I czy się robi alergeny pokarmowe testami skórnymi?

Link to comment
Share on other sites

IDEXX jest naj z tego co mi wiadomo. Jesli miałabym ładować taką kasę to u nich.

 

A od kogo słyszałaś że testy skórne są najlepsze? Miałam, wyszły głupoty. Nie mam pojęcia jak to u psów jest. Ale przynajmniej u ludzi o ile mi wiadomo to właśnie z krwi są lepsze.

Link to comment
Share on other sites

Od wetów, ale chyba mieli na myśli kontaktową i wziewną, tak mi się wydaje.

 

A ten VETLAB? To też gdzieś za granicę chyba wysyłają. Są tańsi, ale przede wszystkim zestaw alergenów mi trochę bardziej pasuje, bo te 30-40 zł w tę czy inną stronę to przy takiej kwocie i tak mała różnica.

Link to comment
Share on other sites

w Vet Lab kiedys robilam ot zwykle badania. Zmienilam i slyszalam negatywna opinie o Vet Labie, ale to byla jedna opinia. Troche malo zeby wyciagnac wnioski ;) To moze oni tez wysylaja do IDEXXu?

 

Ja mialam taka ze sie wstrzykuje alergen pod skore. I to podobno jest najmniej wiarygodne

Link to comment
Share on other sites

Delph, jutro konina powinna dotrzeć, zobaczę jaki będzie efekt, bardzo się boję, psiak się nieźle unormował, kupy zwarte, dwie dziennie, jedynie ten zielony kolor wskazuje, że nadal jest za dużo flory bakteryjnej, pomimo tego koloru dawno tak dobrze nie było.

 

Podrzuć proszę linki do puszek z konia, może będą tańsze o ile to czysta konina, bez dodatków.

 

Co do testów w przypadku ludzkich, miałam robione testy skórne i testy z krwi i wyszły rozbieżności, nowszym i bardziej wiarygodnym badaniem jest oznaczania  przeciwciał z krwi. Po drugie to po co psa narażać na stres, te skórne można przeżyć ale trochę szczypią i pies nie zrozumie dlaczego ma szarpniętą skórę kilkadziesiąt razy

 

A tak a pro po to mam uczulenie na sierść psa i kota ;) he, he a w domu obydwa futra, przytulane i głaskane, a co tam.

Link to comment
Share on other sites

Wprowadzaj tego konia stopniowo, ja bym najpierw dosłownie łyżeczkę karmy mieszała z dotychczasowym gotowanym. No i nie wiem czy nie jest za wcześnie na zmiany, może jak jest dobrze to daj mu kilka tygodni na obecnej diecie, po takich historiach niech się zregeneruje.

 

Puchy, które znalazłam tanie nie są, ale wyglądają ciekawie:

Lucky's Black Label

Healthy Doggie Wolfs Diet

MARP różne smaki, koń też jest

 

Moja już się nie okalecza, wróciłyśmy do Farminy. Trzeci dzień i właśnie odmówiła posiłku. Czyli nie wygryza się, ale teraz będzie chudła i zaraz znowu jej żebra i biodra wyjdą. Ehhh....

 

Jaka jest skuteczność tych testów alergicznych w praktyce? I czy ktoś mi może wytłumaczyć, co oni właściwie badają i na jakiej zasadzie?

 

Nic mi o tym nie wiadomo, żebym miała jakieś alergie. Dlatego nie ogarniam, że organizm sam sobie może taką krzywdę robić...

Link to comment
Share on other sites

Nie wyjaśnię swoimi słowami bo zagmatwam,dlatego jak zawsze mądra literatura do poczytania:

http://www.labtestsonline.pl/tests/AntibodyTests.html

 

Farmina, podobno niezbyt smaczna, przykro patrzeć jak psina chudnie, to oznacza, że karma jest tak paskudna w smaku, że nawet głodny psiak nie chce jej jeść.

Wyszła najnowsza karma, droga przeokrutnie, zapoznaj się ze składem, ja wiem, co pomyślisz o składzie i dokładnie rozumiem ale to jakaś alternatywa na pewien czas aby psiak choć trochę nabrał na siebie masy.

 

Aj, umieszczę jeszcze wpis aktualny po wizycie u veta, koninę odwołuję, jeszcze można cofnąć od przewoźnika, vet mi wytłumaczył, że końskie mięso ze względu na jakieś tam cukry czy dwucukry się nie nadaje :/ mam zostać przy wołowinie dłuższy czas, vet się zastanowi co by jeszcze można wprowadzić, psisko dostało jednak witaminę B12 w zastrzykach, jeden raz w tygodniu przez sześć tygodni na początek. Przy podawaniu kwasy foliowego podobno ma być wykorzystywana jakoś tam intensywniej wit B12 i pomimo, że jest w co prawda  niskiej ale wciąż normie to jednak za mało :( kurczę ciągle coś.

Dziś na spacerze jedno kupsko, ładne :)

Link to comment
Share on other sites

Podaj namiary na wetkę, gdzie przyjmuje? Tak naprawdę z wetami to jestem cały czas w kontakcie, znajomymi i nie tylko, w lecznicach jestem prawie codziennie ;) Sukę widziały już tabuny lekarzy, łącznie ze specjalistami od dermatologii ze świetną opinią i moimi zaprzyjaźnionymi magikami, którym bezgranicznie ufam. Myślę jeszcze, czy się nie przejechać do Wrocławia. Przypadek beznadziejny. O testach od wczoraj rozmawiałam już z pięcioma lekarzami z różnych miejsc. Tutaj zależy mi na opinii właścicieli, czy im się takie testy sprawdziły w codziennym życiu z psem i jak to w praktyce wyglądało, bo ze strony lekarzy zdania są mocno podzielone. Pytam tak od strony zwykłego zjadacza chleba, czy warto.

 

Ta Farmina z tego co zaobserwowałam jest całkiem smaczna, ma też moim zdaniem najlepszy skład ze wszystkich leczniczych hypoalergicznych, tylko młoda dostaje ją już około pół roku, gdy nie może nawet skubnąć niczego innego wtedy jej się nudzi. Ona w ogóle za suchymi nie przepada, to nie jest żarłoczny pies. Gdybym miała chociaż jedną karmę na zmianę, żeby dać co kilka dni, nie byłoby problemu. Albo gdyby to nie był młody aktywny pies w treningu, wtedy by wystarczyło to co zjada. Dlatego szukam i co jakiś czas próbuję.

Link to comment
Share on other sites

Moja dermatologiem nie jest ale jest magikiem ;) I robi badania w IDEXXie wiec masz 2 w 1.

Lecznica na Berensona, Białołęka, Canfelis - http://www.canfelis.pl

 

Ale TYLKO bo tylko do niej jeżdże :p dr Dominika Borkowska-Bąkała. Ja do niej jade od siebie a wiesz gdzie mieszkam. I nawet szczepiąc psa jadę do niej, bo ona przynajmniej tego psa przebada.

 

Bardzo dobry dermatolog to dr  Mikołaj Hohensee. Nie wiem tylko kiedy wróci do kraju :( 

Link to comment
Share on other sites

Możliwe, że to wina tłuszczu, dlatego ugotowane dziś żarło poszło na dwór, pod wpływem chłodu, zetnie się na wierzchu i go usunę, na wszelki wypadek jednak nie podam tauryny, mam czystą postać krystaliczną a podobno potrafi podrażnić jelita, mój pies i tak nadwrażliwy, martwi mnie ta jego dieta jest dość wysoko fosforowa, trzeba pomyśleć o suplementacji wapnia, aby nerek nie wykończyć na skutek leczenia jelit i odchudzania diety, trudno to ogarnąć.

 

Dzisiejszy dzień okazał się dobry, na spacerze dwa strzały i obydwa ładne :)

Link to comment
Share on other sites

dcz Fanta biegunki nie miała odkąd je weterynaryjną karmę. Minął rok. Tyle, że pies ma luźne kupy i miała zatkane gruczoły ciągle. Jedno i drugie nam mija. Coraz lepiej się załatwia a co za tym idzie gruczoły się same oczyszczają. Zanim wprowadziłam tą karmę, suka miała niedowagę teraz lepiej toleruje.

 

Ale ja na serio nie daje NIC poza karmą. Smakołyki na spacerze - royal, ćwiczymy - royal, jedziemy tropić - royal. Zawsze i tylko. Odstawiłam suplementy na stawy bo miałam przypuszczenia, że też szkodzą.

 

Przy takich problemach nie ma sensu testować. Każda porażka była leczona około tygodnia - w tym obsrane mieszkanie..Znajdzujesz karmę? Zostajesz na niej. Dlatego wolę kupować karmę, mam większą pewność że pies dostaje ciągle to samo. A mięso? Raz w 1 sklepie raz w 2 i już może być problem. Pomijam fakt, że mięsa jeść nie może ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...