Jump to content
Dogomania

POPCORN teraz Luna już w swoim domku <3 teraz szukamy domu Piance!


Ayam1980

Recommended Posts

Dzisiaj Popcorn na moj widok piszczała i merdała ogonem, dawała też swój pychol do głaskania i lizała mnie po rekach:) chcielismy nagrac krótki filmik ale niestety w obecności Pawła się nie udalo, stresowała się aparatem, moze uda sie gdzies kamerke ustawic i wtedy nagrac zachowanie Popcorn w mojej obecnosci..:) ale naprawde fajne uczucie kiedy psiak zaczyna reagowac i cieszyc sie moim widokiem:) Pozdrawiamy

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

uważam, że Popcorn jak najszybciej trzeba zacząć ogłaszać i szukać jej domku nowego. Jeżeli zaufała Papryczce, to oznacza, ze zaufa kolejnej osobie. Czekam aż zostaną zdjęte szwy. Bardzo proszę o zdjęcia, bo chciałabym zacząć ją ogłaszać. Im szybciej znajdzie dobry dom, tym lepiej dla niej. 

Link to comment
Share on other sites

Same dobre wiadomości!

To ja może tekścik zaproponuję ;)

Popcorn - daj jej szansę na normalność

Popcorn to sunia o zjawiskowej urodzie i przenikliwym spojrzeniu różnobarwnych oczu. Oczu, które przyglądają się światu i człowiekowi z pewną nieśmiałością, w których trudno się jeszcze dopatrzeć bezgranicznej ufności.

Do niedawna Popcorn nie wiedziała po co ludzka ręka wyciąga się w jej kierunku - z góry zakładała, że w złych zamiarach. Wolała unikać kontaktu z człowiekiem, jego wzroku, zainteresowania.

Odkąd z przepełnionego schroniska trafiła do psiego hotelu, z każdym dniem odkrywa, że człowiek pojawia się nie tylko po to, by napełnić miskę czy posprzątać boks, ale także po to, by pogłaskać, pogadać czy zabrać na spacer. Coraz częściej sama szuka szuka kontaktu, na opiekunów reaguje merdaniem ogona i podstawia łepek do głaskania.

Trzeba mieć jednak świadomość, że do psiej "normalności" Popcorn jeszcze trochę brakuje. Potrzeba jeszcze sporo czasu i cierpliwości, by do końca się przekonała, że człowiekowi można i warto zaufać. W pracy nad pozytywnymi relacjami z człowiekiem, bardzo pomaga Popcorn towarzystwo drugiego, pozytywnie nastawionego i bezproblemowego psiaka. Przy nim czuje się pewniej i stara się naśladować jego zachowania. Dlatego uważamy, że Popcorn najlepiej odnalazłaby się w domu z ogrodem, gdzie miałaby psiego kolegę lub koleżankę.

Popcorn jest jeszcze młodziutka, ma ok. [x] lat, jeszcze całe życie przed nią! Życie z i przy człowieku, który nigdy jej nie zawiedzie, zapewni poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.

Popcorn jest średniej wielkości - sięga do kolana, waży ok. [x] kg. Jest zdrowa, zaszczepiona i wysterylizowana.

Daj Popcorn szansę, a Twoje starania zostaną wynagrodzone w dwójnasób - zyskasz wspaniałego przyjaciela i ogromną satysfakcję z przywrócenia tego wspaniałego psa do normalności.

Warunkiem adopcji jest wyrażenie zgody na wizytę wolontariusza oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

Kontakt:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Masz rację, Nutusiu :). Ale, taka Blanche/Coco - też otworzyła się dzięki Marysi i przywiązała do Niej, a w swoim DS, nawiązała dobre kontakty z nowymi ludźmi :)

 

Ale chyba Blanche, była bardziej proludzka, niz Imcia - która jest propsia? Ale to już Marysia wie najlepiej. Mnie się wydaje(z tego, co czytam), że Popkorn bardziej w typie Coco, niz Imki - ale to takie gdybanie na odległość :)

 

Można powiedzieć, że Coco była proludzka ale "jednoludzka" ;) Tzn. interesowała ją tylko jedna, ukochana osoba a reszta ludzi mogłaby nie istnieć. I poniekąd taka została w DS. Dlatego rozstanie ze mną było dla niej trudne i zaakceptowanie nowej rodziny wymagało chwili czasu. Ale dała radę :)

 

Ja bym ogłaszała Popcorn. Szczególnie, że jeśli robi takie postępy w hotelu to w domu, gdzie będzie miała stały kontakt z człowiekiem będzie je robiła jeszcze szybciej :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Same dobre wiadomości!

To ja może tekścik zaproponuję ;)

Popcorn - daj jej szansę na normalność

Popcorn to sunia o zjawiskowej urodzie i przenikliwym spojrzeniu różnobarwnych oczu. Oczu, które przyglądają się światu i człowiekowi z pewną nieśmiałością, w których trudno się jeszcze dopatrzeć bezgranicznej ufności.

Do niedawna Popcorn nie wiedziała po co ludzka ręka wyciąga się w jej kierunku - z góry zakładała, że w złych zamiarach. Wolała unikać kontaktu z człowiekiem, jego wzroku, zainteresowania.

Odkąd z przepełnionego schroniska trafiła do psiego hotelu, z każdym dniem odkrywa, że człowiek pojawia się nie tylko po to, by napełnić miskę czy posprzątać boks, ale także po to, by pogłaskać, pogadać czy zabrać na spacer. Coraz częściej sama szuka szuka kontaktu, na opiekunów reaguje merdaniem ogona i podstawia łepek do głaskania.

Trzeba mieć jednak świadomość, że do psiej "normalności" Popcorn jeszcze trochę brakuje. Potrzeba jeszcze sporo czasu i cierpliwości, by do końca się przekonała, że człowiekowi można i warto zaufać. W pracy nad pozytywnymi relacjami z człowiekiem, bardzo pomaga Popcorn towarzystwo drugiego, pozytywnie nastawionego i bezproblemowego psiaka. Przy nim czuje się pewniej i stara się naśladować jego zachowania. Dlatego uważamy, że Popcorn najlepiej odnalazłaby się w domu z ogrodem, gdzie miałaby psiego kolegę lub koleżankę.

Popcorn jest jeszcze młodziutka, ma ok. [x] lat, jeszcze całe życie przed nią! Życie z i przy człowieku, który nigdy jej nie zawiedzie, zapewni poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.

Popcorn jest średniej wielkości - sięga do kolana, waży ok. [x] kg. Jest zdrowa, zaszczepiona i wysterylizowana.

Daj Popcorn szansę, a Twoje starania zostaną wynagrodzone w dwójnasób - zyskasz wspaniałego przyjaciela i ogromną satysfakcję z przywrócenia tego wspaniałego psa do normalności.

Warunkiem adopcji jest wyrażenie zgody na wizytę wolontariusza oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

Kontakt:

 

Piękny tekst :) wykorzystam go w ogłoszeniach :)

Link to comment
Share on other sites

Z tego co miałam okazję widzieć, to Popcorn dużo obserwuje. Choć myślę, że spuszczona ze smyczy hasałaby z psiakami. Ale nie chcemy na razie tego sprawdzać z wiadomych względów.
Jamor mówił, że na wolności, jak uciekła, to dokazywała na polu z psiakami. Biegała i bawiła się.

Ostatnio sobie myślałam o tym, ile mógłby trwać taki normalny spacer z Popcorn po Osiedlu - zakładając oczywiście, że dzikus będzie już mniej dziki - ile osób by przystanęło i gapiło się na tego zjawiskowego cudaka ;)

Link to comment
Share on other sites

Pianka terapeutka jak zwykle w pobliżu :)
Jak byłyśmy w hotelu to przyglądałam się Popcorn. Ona jest mega obserwatorką. Nie spuszcza z oka Pianki i naśladuje. Pianka położyła mi się na kolanach, Popcorn natychmiast do mnie podeszła i mnie wąchała. Jak Pianki nie było chwilę w kojcu, to położyła się na swoim posłaniu i mnie obserwowała.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...