Jump to content
Dogomania

"Majeczka-maleńka starowinka nie była shih-tzu, ale Lhasa apso!"


daisy

Recommended Posts

Zaraz podam. Trzeba jakoś pomagać tym biedakom w potrzebie. Ja największą ochotę bym miała na wzięcie takiej czy innej suni do dt, ale ...nie ma zgody rodziny. Zulka popsuła mi szyki :shake:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10630098#post10630098[/URL]
A dizś dostałam od siostry kilka ładnych broszek i zapinek, mozna puścić po 5 zł :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tomcug']To kubeczka już nie licytować? Będzie gratisem? Nie chciałabym wchodzić w paradę. :shake:[/quote]
Tomcug, jak najbardziej licytować :multi:
Do dziabąga dam inny gratis :cool3:
A ja mam juz dwa bocianki, drugi bardzo wygłodzony, ale zdrowy. Pierwszy chodzi luzem po ogrodzie i robi próbne loty :multi:

Link to comment
Share on other sites

obydwa dopiero sie uczą.
[B][IMG]http://upload.miau.pl/3/122402.jpg[/IMG][/B]

[B][IMG]http://upload.miau.pl/3/122406.jpg[/IMG][/B]

Ten "wczorajszy" jest nadal w wolierze, na dotuczaniu. Był tak chudy i zagłodzony, ze kawalki mięsa wcinał ze słomą, którą jest wysłama woliera. Jutro otworzymy klatkę, niech łazi sobie po sadzie. Teren duzy i ogrodzony, a są koniki polne i inne owady.

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcie przeurocze :loveu:.
Malagos, moje doświadczenie z bociankami jest równe zeru, wybacz, że zadam głupie pytanie, ale nie wiem. Te bocianki zostaną u Ciebie na zimę? Podchodzą do Ciebie, czy zachowują rezerwę. Swoją drogą są śliczne. :p

Link to comment
Share on other sites

mam nadzieję, zo zdążą odlecieć. Jeszcze po wsiach widzę młode w gniazdach, choć wiele już jest "na sejmikach" na polach.
Nie są oswojone, podchodza do jedzenia, jak sie odejdzie. Jak nie odlecą, przezimują u nas. Nie bardzo mam gdzie je chować na noc i na mróz, ale w razie czego zawiozę do zaprzyjaźnionego gospodarstwa ze stodołą.

Link to comment
Share on other sites

U nas do gniazda ciągle wraca jeden . Ja też nie miałam pojęcia o bocianich zwyczajach . Pierwszej nocy przestraszyły mnie dzwięki , jakie wydają pisklaki . Zdumiało mnie , że latają po zmroku . A jak pewnego dnia nie było ich w gnieżdzie , to obawiałam sie , że cos złego im sie przytrafiło . No i te nauki latania . Co i rusz jakis malec ladował w sadzie :evil_lol: Jeden wpadł na przewody elektryczne , ale nic mu sie nie stało .

Link to comment
Share on other sites

Bocian starszy dzis odleciał :crazyeye:
Najpierw przeleciał na plac przed domem i sobie chodził po chodniczku. Wiec my tyralierą próbowaliśmy go zapędzić spowrotem za dom i dalej do sadu. Ale bocian wbił sie w róg ogrodzenia przy bramie. Baliśmy sie że sie poderwie i przeleci na drogę.
ale po chwili bocian wział sie w garść i pofrunął na pole niedaleko nas. Za chwilę kołowały nad nim 2 inne boćki.
No cóż, dobrze, ze tak sie stało. Odkarmiony, silny, zdrowy.... Żeby tylko udało mu się...
Drugu bociek wyszedł sam z otworzonej woliery i teraz chodzi po sadzie. wskoczył zaraz na to prowizaryczne gniazdo. Jest nadal brudny, a nogi ma powalane kupskiem. Przyjdzie deszcz, to sie umyje.

Link to comment
Share on other sites

Nie wytrzymalam i poszłam na to pole. Ale to hektar skoszonego zyta, leży sloma, bocian widząc mnie spokojnie się oddalal. Pokazywalam mu białe pudełeczko, do którego zawsze wkładałam kawałki mięsa, ale nie zrobiło to na nim wrażenia. Zostawiłam na polu i wróciłam. Sam jak palec.... :-(

Link to comment
Share on other sites

Już miałam znów iść na pole, a tu z okna patrzę, a mój bocian coś zajada. Połknął kilka razy... Czy to z tej bialej miseczki? nie widzę z tej odległosci, ale chyba nie, bo zrobił kilka kroków i znów cos zjadł. Koniki polne? Myszki małe? Grunt, ze coś znalazł, hurra!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...