Jump to content
Dogomania

Przygotowanie psa do wystawy-zachowanie


Robaczywka

Recommended Posts

Bardzo prosze o podpowiedź jak przygotować psa do wystawiania się? Ostatnio zaliczyłyśmy pierwszą wystawę, niestety w hali, gdzie wciąż ujadające psy wręcz sparaliżowały moją suczkę. Bała się stać, pokazać zęby i ogólnie miała strach w oczach, chociaz na codzień ćwiczymy wszystkie elementy wystawowe i nie ma z tym problemu. Co moge zrobić, żeby pomóc jej się lepiej zaprezentować?

Link to comment
Share on other sites

Aktualnie mogę dołączyć się do tematu.

W ubiegły weekend mieliśmy swój debiut z (prawie) 6-cio miesięcznym bassetem. Moja obawy były takie, że psa ogarnie panika - zbyt wiele ludzi, zbyt wiele psów oraz w dodatku wystawa na hali, która niestety moim skromnym zdaniem, powinna być zdecydowanie większa, ponieważ ścisk był okropny - psy na sobie, ludzie na sobie, ani przejść ani znaleźć dla siebie miejsca.

Szczeniak o dziwo mnie zaskoczył i był zainteresowany - wszystkim i wszystkimi. Nie przeszkadzał mu zgiełk, ilość przechodzących ludzi oraz psów zaraz obok jego nosa. Wydawał się wręcz zrelaksowany. Ustawiał się bez zarzutu przed wejściem na ring jednak przy swojej ocenie stwierdził, że nie będzie stał. Problemem u mojego szczeniaka jest to, że nie lubi być dotykany przez obce mu osoby, zwłaszcza mężczyzn, dlatego trzeba popracować nad socjalizacją, która uważam jest kluczowa przy takim zachowaniu, podobnym jak opisujesz i Ty. Niestety, ale rodzice rozpieścili psa do potęgi i takie są tego efekty. Nie mniej jednak będziemy wychodzić w głośniejsze, bardziej oblężane miejsca, zaczepiać ludzi i pytać, czy nie chcieli by pogłaskać psa, dając im dodatkowo nagrodę, aby psa nagrodziły i pokazały, że to nic złego. Trzeba ćwiczyć wystawianie przy ruchliwej ulicy, w parku oraz miejscach, które są dla psa nowe aby przyzwyczaił się do tego, co jest od niego wymagane w danej sytuacji.

Osobiście taki mam plan.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

hymmm tu się kłania socjal szczeniaka/psa
ja swoją od malucha prowadzałam na wystawy by zobaczyła taką ilość psów i hałas - pierwsza wycieczka była przerażająca ale z czasem suczce przeszło

Hala to odwieczny problem - ja odwiedzałam dworce kolejowe jeździliśmy pociągami tramwajami i inne chale gdzie dużo ludzi i szumu

i pierwsza wystawa odbyła się w hali z którą mój pies poradził sobie świetnie (pomimo wielu obaw)

:)

Psiak nie przyzwyczajony do takiego szumu jaki jest na halach, to nie lada stres dla niego :c

Link to comment
Share on other sites

Moja obecnie 9mc gordonka za tydzień ma swoją pierwszą halową wystawę. 

Od 3mc życia jeździ pociągami, zabieram ją w tłoczne miejsca, żadna z wystaw na razie nie zrobiła na niej większego wrażenia. Wszyscy jej się podobali, każdy sędzia dostał buziaka, z każdym psem chciała się bawić. 

Mam nadzieje, że halowe warunki tego nie zmienią. 

Link to comment
Share on other sites

Talia, jeśli Twoja lubi plenerowe wystawy to halówki też polubi.

 

Moja zaliczyła pierwszą w życiu halówkę 19 października 2014 r. w Poznaniu a więc ogromną międzynarodówkę oraz najważniejszą w roku w Polsce wystawę i podobało jej się tak samo jak na plenerowych wystawach :).

 

A na 2 w życiu halówce w naszym mieście Bydgoszczy to już był całkowity light, nawet z dogami niemieckimi chciała się bawić tak była wyluzowana a są od niej sporo większe (pinczer miniaturowy).

 

Teraz planujemy w lutym 3 halówkę też w Bydgoszczy (Wystawa Walentynkowa, na nocnej nie zostajemy, bo raczej nie będziemy miały już takiej potrzeby ;)) tyle, że już nie będzie Łuczniczce jak ta listopadowa a na Zawiszy a tam jest sporo ciaśniej, no ale myślę że nie będzie jej to przeszkadzało :).

 

Życzmy Wam wraz z moją suczką powodzenia i zapraszamy w lutym do Bydgoszczy :).

Link to comment
Share on other sites

Zapraszamy, zapraszamy nocna jest od 19:30 do 0:30.

 

PS.

 

Tak mi się wydaje, że widziałam Was w Sopocie i Wrocku a w Bydzi będzie okazja poznać się bliżej :).

 

Raz jeszcze życzymy powodzenia (jak się domyślam w Gdańsku) :).

 

Zobaczycie, że halówki są fajne, my je wolimy zawsze ciepło, nigdy nam nic na głowę nie nakapie itp. itd. :).

 

W tym roku mamy w planach 2 halówki oprócz Bydzi jeszcze Leszno Wystawę Champions of Champions, ponieważ mamy już tytuł MŁ. CH. PL :).

Link to comment
Share on other sites

Na następny raz proszę zagadaj do nas :) 
Tak w Gdańsku i nie dziękujemy! :)) Jestem ciekawa ile tam miejsca będzie. Napisali żeby ograniczyć sprzęt do minimum, więc pewnie mało. 

 

Tak, tam jest dość ciasno, zupełnie nie wiem dlaczego nie mogli zrobić w Łuczniczce tak jak tą listopadową, bo z tego co się orientuję innych imprez w tym terminie na Łucznicze nie ma.

 

Nie byłam pewna czy to Wy dlatego nie zagadywałam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...