Jump to content
Dogomania

Robaczywka

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

 1. Robaczywka

  Hodowla - wielkogłowe i miniaturowe

  Dziękuję. Ale jeżeli krycie miałoby miejsce załóżmy jak mała będzie mieć 16 czy 18 miesięcy to nadal funkcjonuje ta zasada?
 2. Chodzi mi o pomoc w interpretacji poniższego zapisu z Regulaminu ZKwP: Dopuszcza się do pierwszego krycia po ukończeniu 12 miesięcy suki niektórych ras np. miniaturowych i wielkogłowych (patrz załącznik nr 12), które w klasie młodzieży od minimum dwóch sędziów uzyskały trzy oceny co najmniej bardzo dobre w tym jedną na wystawie międzynarodowej lub klubowej, na podstawie adnotacji w rodowodzie i karcie sztywnej „Rasa wielkogłowa/Rasa miniaturowa”, jak w pkt. 1. Dalsze używanie suki do hodowli wymaga uzyskania ocen co najmniej bardzo dobrych po ukończeniu 15 miesięcy, jak w pkt. 1 c. Czy oznacza to, że raz mozna suczkę pokryc po ukończeniu 12 miesięcy ale pod warunkiem uzyskania przez nią ww.ocen, ale już kolejne krycia wymagaja uzyskania ocen bardzo dobrych po ukończeniu 15 m-ca życia?
 3. Robaczywka

  Krycie suczki psem z metryką PZKWP niewystawowym

  Psa do wystawienia trzeba przygotować, a on nigdy nie był uczony prezentowania się, pokazywania zębów itp. Piesek nie jest zrzeszony w związku typu P..a w Związku Kynologicznym! Poza tym nie wszyscy posiadacze psów mają czas i ochotę jeździć na wystawy. Tym bardziej, że z całym szacunkiem-obserwowanie psiaków lakierowanych, zawijanych w papiloty,tapirowanych, farbowanych i poddawanych szeregu innych działań robiących z psa marionetkę i narzędzie do zaspokajania ambicji właściciela nie każdemu może sie podobać.  I chociaż sama jeżdżę na wystawy to jestem w stanie zrozumieć zniesmaczenie posiadaczy psów rasowych ( nie zrzeszonych w dziwnych organizacjach), którzy pomimo często bardzo wysokiej ceny za szczeniaka w zasadzie nabywają kundla, który bez wystaw (czyt.wnoszenia opłat) niczym sie od takowego nie różni.
 4. Robaczywka

  Przygotowanie psa do wystawy-zachowanie

  No ja też postanowiłam "wypłynąć na szerokie wody" ;). Wystawy w halach są pomyłką. Jest straszny jazgot, psy sie denerwują. Nie mam tylko żadnej nieznanej psu osoby, która mogłaby ćwiczyć z nią otwieranie paszczy ;). Powodzenia życzę!
 5. Robaczywka

  Szczeniak na kolana, do hodowli?

  A nawet jeśli wpiszą to nie mogę sama jako właściciel psa decydować czy chcę go wystawić czy nie? ( oczywiście zakładam, że nie ma żadnych wad)
×