Jump to content
Dogomania

Kącik koniarzy


Mi.

Masz swojego konia?  

186 members have voted

  1. 1. Masz swojego konia?

    • Mam :)
    • Niestety nie mam
    • Na razie nie mam, ale sądze, że już niedługo czterokopytny zagości w moim domu :)
    • Mam, ale chyba niedlugo będziemy musieli się rozstać...
    • Nie mam i mieć nie będe


Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='justys95'] a...patrzcie co za reklame zobaczyłam w sklepie jeździeckim :)
[URL]http://amigo-konie.pl/sklep/images/theme/ochraniacze.gif[/URL][/quote]widziałam je- śliczne :loveu: ale ja taka odważna nie jestem i mam niebieskie :eggface:

[URL]http://www.gnl.pl/kurtka-polarowa-destiny-p-331.html[/URL]

ja zawsze kupuję z odpinanymi rękawami, Tobie też polecam.

[URL="http://www.allegro.pl/item226442272_eleganckie_rekawiczki_zamsz_lycra_tattini.html#photo"]http://www.allegro.pl/item226442272_...ini.html#photo[/URL]
te rękawiczki to hmm... słaby stosunek ceny do jakości-szybko rozpruwają im się szwy na palcach. (ja w rękawiczkach jeżdżę tylko na czworoboku -głupie przepisy:shake: i przy 30* mrozie)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']widziałam je- śliczne :loveu: ale ja taka odważna nie jestem i mam niebieskie :eggface:

[URL]http://www.gnl.pl/kurtka-polarowa-destiny-p-331.html[/URL]

ja zawsze kupuję z odpinanymi rękawami, Tobie też polecam.

[URL="http://www.allegro.pl/item226442272_eleganckie_rekawiczki_zamsz_lycra_tattini.html#photo"]http://www.allegro.pl/item226442272_...ini.html#photo[/URL]
te rękawiczki to hmm... słaby stosunek ceny do jakości-szybko rozpruwają im się szwy na palcach. (ja w rękawiczkach jeżdżę tylko na czworoboku -głupie przepisy:shake: i przy 30* mrozie)[/quote]
Dziękuje bardzo za rady :) Będe szukała odpinanych rękawów ;)
Kiedyś planuje też bryczesy:evil_lol: Takie:
[url]http://www.allegro.pl/item226569615_mj_bryczesy_full_master_pelna_skora.html#photo[/url]
Te całkiem czarne ;)
Ale na razie jeszcze nie :):cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ja jeżdzę w rękawiczkach tylko jak jest super zimno, wtedy zakładam polarowe i jest git :lol: W lecie mam zwykłe materiałowe bo jednak jak jest gorąco to mi się obcierają ręce od wodzy... Ale nie cierpię rękawiczek, bez nich lepiej się czuje konia :)
Co do tego polarku to rzeczywiście najlepiej kup w takim kolorze , zeby Ci się nie brudził szybko. Ja po jednym dniu w stajni , mając na sobie czerwony polarek, muszę go gruntownie prać z róznych końskich rzeczy typu włosy i ślina :angryy: :lol:

A teraz planuje nowe bryczeski kupić ale ciągle nie mam czasu (tak wiem ze są wakacje ale ja jestem dziwna :P) na wybranie się do jeździeckiego a bryczesy przez internet się boję , ze mi przyjdą za małe, za duze , niewygodne itp :P Macanie i przymierzaine jednak robi swoje :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='goldenka245']
Kiedyś planuje też bryczesy:evil_lol: Takie:
[URL]http://www.allegro.pl/item226569615_mj_bryczesy_full_master_pelna_skora.html#photo[/URL]
Te całkiem czarne ;)
Ale na razie jeszcze nie :):cool3:[/quote]ładne te bryczesy, ale wyobraź sobie co będzie z tą skórą ekologiczną jak się spocisz i będziesz trzeć tyłkiem o siodło :diabloti: rozlew krwi będzie:cool1:
Ja osobiście uznaje tylko pełne leje ale z prawdziwej skóry. Sporo takich spodni bardzo tanich ma viki28 na allegro. Można do niej napisać jakie chcesz a ona poszuka w Niemczech i Ci wystawi na aukcji.
Chyba, że całe materiałowe-są tańsze ale nie "przyklejają" do siodła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']ładne te bryczesy, ale wyobraź sobie co będzie z tą skórą ekologiczną jak się spocisz i będziesz trzeć tyłkiem o siodło :diabloti: rozlew krwi będzie:cool1:
Ja osobiście uznaje tylko pełne leje ale z prawdziwej skóry. Sporo takich spodni bardzo tanich ma viki28 na allegro. Można do niej napisać jakie chcesz a ona poszuka w Niemczech i Ci wystawi na aukcji.[/quote]
Kolejny raz dziękuje, bo znów zostałam uratowana przed złym wyborem:evil_lol:
Jak coś sobie w końcu kupie (kiedy to będzie:evil_lol:) to dam fotki ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an_bzik']Ja jeżdzę w rękawiczkach tylko jak jest super zimno, wtedy zakładam polarowe i jest git :lol: W lecie mam zwykłe materiałowe bo jednak jak jest gorąco to mi się obcierają ręce od wodzy... Ale nie cierpię rękawiczek, bez nich lepiej się czuje konia :)
Co do tego polarku to rzeczywiście najlepiej kup w takim kolorze , zeby Ci się nie brudził szybko. Ja po jednym dniu w stajni , mając na sobie czerwony polarek, muszę go gruntownie prać z róznych końskich rzeczy typu włosy i ślina :angryy: :lol:

A teraz planuje nowe bryczeski kupić ale ciągle nie mam czasu (tak wiem ze są wakacje ale ja jestem dziwna :P) na wybranie się do jeździeckiego a bryczesy przez internet się boję , ze mi przyjdą za małe, za duze , niewygodne itp :P Macanie i przymierzaine jednak robi swoje :eviltong:[/quote]



Oj...a ja sie z rekawiczkami nie rozstaje...kocham rekawiczki...:) a to przez to ze ogier przy kryciu tak mnie pociagnał ze az mi dym poszed ł z rak...tak uwiaz pociagnał. Dlatego od tamtej pory jezdze i prowadze konie, nawet na padok w rekawiczkach...takich zwykłych szmaciakach z decathlonu:) kupuje ze 3 pary i na troche sa...bo mi sie dziury robia w kazdej parze:D tak uzywam:0 i zastanawiałam sie nad czyms lepszym...ale ja jak juz sie zapalne na rekawiczki to takie za 180 zł sobie upatrzyłam:)

A bryczeski...ja bym kupiła tylko kasy brak;/ a wogle jak dla mnie mogłabym nie miec zadnych innych spodni, tylko w brzyczeskach zasuwac:))

Link to comment
Share on other sites

Dziś byłam na jeździe z bratem, ale było średnio...znaczy na początku super! Ale potem koń przestał mnie słuchać, bo mi dominującego ogiera dali i ciągnął mnie przy każdej okazji do stajni...i w ogóle na końcu nie chciał kłusować (ledwo stepował)...ale ogólnie rzecz biorąc to każda przygoda z koniem jest dla mnie ciekawa i interesująca ;)

PS:Ja rękawiczek nie używam...a nawet jakbym chciała to mogę sobie tam w stajni pożyczyć, bo mają jakieś szmaciane...zawsze to jakieś :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta Baranowska']A ja wogóle zapomniałam powiedziec ze od 1 sierpnia mam juz dwa kopytniaki:))) kupiłam ogiera arabskiego:D

A dzis zaczełam szkolenie w kierunku handlingu konskiego:)

porozbijałam sie juz po pokazach i aukcjach to teraz czas na mnie na ringu:) nie tylko z aparatem, teraz z konmi:)))[/quote]
Gratulacje:loveu: Może wrzuć jakieś fotki swoich podopiecznych?:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta Baranowska']A ja wogóle zapomniałam powiedziec ze od 1 sierpnia mam juz dwa kopytniaki:))) kupiłam ogiera arabskiego:D

A dzis zaczełam szkolenie w kierunku handlingu konskiego:)

porozbijałam sie juz po pokazach i aukcjach to teraz czas na mnie na ringu:) nie tylko z aparatem, teraz z konmi:)))[/quote]

No to gratulujemu nowego "nabytku" i życzymy sukcesów na ringach! :razz: :lol:

Co do tych rękawiczek to ja właśnie takie szmaciaki decathlonowe nosze w lecie, szybko się psują, po jakimś miesiącu - dwóch mam już dziury w rękawiczkach :shake: Ale są jakoś śmiesznie tanie więc je kupuję, nie potrzebuję lepszych... :lol:

A teraz generalnie to od 2 tygodni na koniu nie siedziałam, i już mnie krew zaczyna zalewać :angryy: ale nie narzekam, nie chodzę do stajni, bo muszę psa pilnować, jest po operacji i trzeba ciągle mieć go na oku, zeby sobie szwów nie zdarł chociażby łapą albo tarzając sę po łóżku...
Może jutro się wyrwę na trochę pojeździć , jak ktoś będzie w domu...:multi:

A bryczesów nowych szukam i szukam i nie wiem na jakie się zdecydować.. ;)

Dobranoc psiarzo - koniarze! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja bez bryczesów i rękawiczek nie potrafie jeździć, jest mi bardzo niewygodnie. Aniu mnie krew zalewa bo nie siedzialam na koniu od roku bodajże ... :( Ale na szczęście mam do czynienia z końmi :)

Marta_Baranowska gratuluje nabytku :loveu: I dużo sukcesów w końskim handlingu życzę.. :) Bardzo widowiskowy jest, chciałabym się kiedyś wybrać na takowy :loveu:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Lika, ja też tylko w bryczesach, bez to się nie da :lol: Raz w życiu jeździłam w dżinach (nie spodziewałam się, ze będę wsiadać) i powiedziałam sobie - nigdy więcej ;)
A rękawiczki mi psują kontakt z kuniem jakoś :)

Ach, udało się, idę dziś do stajni nareszcie ! :D :loveu:
Lika, czemu od roku nie jeździsz a kontakt z końmi masz?

Link to comment
Share on other sites

No to współczuję :D wczoraj spełniło mi się takie b.małe marzenie to znaczy dosiadłam konia "Wielki Sybir", ale inaczej to sobie wyobrażałam...nie słuchał mnie :p pod koniec nawet nie kłusował, bo mu sie nie chciało :D na początku słuchał-potem robił co chciał ;) ale to było bardzo fajne doświadczenie-
po pierwsze: sama dosiadłam wielkiego konia (hehe :diabloti:).
po drugie: sama jeździłam na tym wielkim koniu (hehe :diabloti:) przy czym mam nadzieję lepiej będę się trzymać w siodle
po trzecie: miałam do czynienia z ogierem-zawsze musi być z przodu :D i nie słucha wszystkich...tylko wybrańców ;) jest uparty [jak osioł :hmmmm:? :evil_lol:]
no i po czwarte: chwila bo zapomniałam...

Link to comment
Share on other sites

[B] :roll:ogier leniwy?[/B]

[quote name='goldenka245']Haha, fajnie to musiało wyglądać:lol: Po prostu tęskniła za Tobą a ty nawet do niej nie ZADZWONIŁAŚ:evil_lol::evil_lol::eviltong::cool1:[/quote] [B]hahaha:evil_lol:[/B]

[quote name='justys95']A ona ma komórke? Daj numer! :evil_lol: Możliwe, że dziś pojadę! :multi: Tak mi braciszek powiedział...[/quote] [B]0 700.... :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/B]

[quote name='Visenna']Shitt, dlaczego ja nie dostaje powiadomien że mi ktoś odpisał ;/

A jaki masz na Qniu nick?
A koń wcale nie jest piekny, jest spasiony ;P[/quote]
[B]Z volty chyba tez Cię kojarze...[/B]
[B]kieeeedys kilka dobrych lat temu mialam ola, a teraz mam Candy, ale bez rzadnych postow. Na volcie mam Midnay i tylko tam pisze :)[/B]



[B]łaaa wrócilam ze stajnii. Wylonzowalam konia, poszlam z nia na lake sie popasc (wzielam ksiazke i to byl dobry wybor:cool1:). Przestala kulec wiec wsiadlam z nia na 2 jazdy. A jutro niestety wyjezdza:shake: a wraca chyba w poniedzialek dopiero. Eh... i na czym ja bede jezdzic:shake:[/B]

Link to comment
Share on other sites

an_bzik: a wiesz...ja chyba jednak wole te "małe",cichutkie koniki, które szaleństwo stawiają na drugim miejscu ;)

luthien:nie całkiem leniwy, a nie słuchający się początkujących jeźdźców...woli jeździć w teren i podobno uwielbia się ścigać...a że ja jeszcze nie galopuję, to miałam kłusować...a on nie chciał kłusować...stanął sobie na środku i nie chciał nawet iść...

Przy okazji chciałabym podziękować p.Ewelinie [która mnie uczy] za jej fachowość :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

luthien, nie przesadzasz przypadkiem? Przecież Justyś nie napisała nic o swojej instruktorce, tylko ,ze jest fachowa. A Ty przecież nie możesz nic wiedzieć:p ;)

Ogier nie = pędzi pod każdym jeźdzcem. :roll:
Po prostu jest charakterny i jak ktoś nie jest zbyt stanowczy to go sobie oleje. A początkującemu trudno o stanowczość. Każdy musi przejść ten etap :) Ale zapytaj Justyś swojej instr. czy to nie jest wałach przypadkiem ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...