Jump to content
Dogomania

Nasz kochany Nadinek


Nasza akitka

Recommended Posts

Witajcie :bye:

 

Razem z chłopakiem jesteśmy szczęśliwymi właścicielami szczeniaka Akity Amerykańskiej :fadein: 

Szczeniak ma na imię NADIN i ma prawie 5 miesięcy, waży już 23/24 kg  :eek2:

Mieszka z nami jeszcze nasza kotka o imieniu FIONKA i ma 3 latka.

Dogadują się jakoś jak narazie, chociaż zdarza mu się ją pogonić dla sportu.

Staramy się mu tłumaczyć, że Fionka była pierwsza w domku i musi to zrozumieć, ale w domku chodzą koło siebie i się tolerują co mnie bardzo cieszy. Nadin jak podejdzie do niej (o ile mu się to uda) to merda delikatnie ogonkiem i odchodzi spokojnie a ona nie zawsze pozwala mu podejść bo ucieka, wtedy właśnie ją goni a my zwracamy mu uwagę, że nie wolno gonić kotka :kociak: dla innych psów jest jak narazie miły, lubi się z nimi bawić, więc nie ma problemu z tym ;-)

Mamy mały problem bo warczy na chłopaka gdy mu powie, że ma np zejść z łóżka, albo iść do kuchni gdy jemy obiad, mnie słucha bo wie, że jestem uparta i nie odpuszcze póki nie zrobi tego, czego od niego oczekuję, na mnie nie warczy ani nic w tym stylu. Kiedyś stałam nad nim pół godz, bo koniecznie chciał wejść do salonu gdy mieliśmy gości, ale mu nie odpuściłam i dał sobie spokój.

Ma zapewniony ruch, mamy duży ogród, na spacerku chodzi luzem, bez smyczy, przychodzi na zawołanie, chociaż zdarzy mu się, że NIBY nie słyszy, albo przebiegnie obok nas dla zabawy, gdy chcemy mu przypiąć smycz :grin: nie gonie go wtedy, bo on sam ma do mnie przyjść :fadein:

Narazie to chyba będzie na tyle, liczę na pomoc z waszej strony w sprawie warczenia :fadein:

Odpowiem również na wasze pytania :fadein:

Serdecznie pozdrawiam :bye:

Link to comment
Share on other sites

Hej,

 

Waga jak najbardziej prawidłowa w tym wieku (bywają cięższe sztuki  :shiny: ). Zachowanie też typowe dla rasy. :shiny:

 

Co do warczenia - to Twój chłopak powinien być tak samo konsekwentny jak Ty, nieodpuszczać (nie wołać Ciebie na pomoc), też powinien wychowywać psa, karmić go, czesać, wyprowadzać na spacer. Z małym szczeniakiem łatwiej sobie poradzi, jak zrezygnuje i odda pole psu - to z ok. 50 kg, wyrośniętym samcem może mieć duże kłopoty.

 

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Witajcie :bye:

 

Jakiś czas temu byliśny w sklepie zoologicznym i naszą uwagę zwrócił gwizdek na psy, kupiliśmy go.

 

Zaczęliśmy nosić go na spacery wraz z przysmakami dla naszego psiaka i uczymy go żeby przychodził do nas na gwizdek, super sprawa bo działa za każdym razem :shiny: :

1. gwizdek

2. imię (naszego psiaka)

3. sygnał ręką (np klaśnięcie w nogę)

4. przysmak

5. głaskanie

Naprawde polecam ten sposób osobą które boją się spuszczać ze smyczy swojego ulubieńca,

na początek można robić to na długiej smyczy żeby się przyzwyczaił do gwizdka lub na ogrodzie przy domku :fadein:

 

Pozdrawiam :bye:

Link to comment
Share on other sites

Nie przywiązujcie się do tego, że maluch przychodzi na gwizdek. Oby tak zostało, ale pamiętajcie to jest akita - do pewnego wieku szczeniak będzie się pilnował właściciela, ale jak zacznie dorastać to już nie będzie tak różowo.

Te wszystkie ostrzeżenia o nie spuszczanie akity to nie są wymysły - to jest doświadczenie. Nawet najbadziej przywiązana do właściciela akita, słuchająca się itd. itp. - może wyciąć niespodziewanie jakiś "numer".

 

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Ja ze swoimi 2 maluchami (6 miesięcy) chodzę "luzem" na spacery. Nie wołam ich, czasami gwizdnę -  one się same pilnują. Ale przestaje już być tak kolorowo. Z tygodnia na tydzień widzę różnicę. Ze względu na to, że chodzimy do lasu i na łąki na spacery, widoczność czasami jest kiepska ( mam na myśli las). Maluchy oddalają się co raz bardziej odważnie. W lesie słyszę, że są gdzieś niedaleko... Ale im dalej od domu tym bliżej się mnie kręcą. Najgorzej jest jak wracamy do domu, im bardziej znany teren tym one bardziej są zuchwałe. Zasada - idziemy na spacer przed jedzeniem :) miska karmy to najlepszy jak na razie motywator do czekania pod bramką :) no i jakby nie było wiadro wody...

 1425502_10202701044476000_65339688774701

 

10557316_10202701044556002_5680496474928

 

 

Link to comment
Share on other sites

Witaj :bye:

Czyli nie polecasz żeby akita biegała luzem tak ?

Każdy mówi że nasz pies ma mordę zbója :shiny: ale póki co jest przyjacielski do innych psów.

Do ludzi to różnie bywa np wczoraj pewna starsza kobieta chciała go pogłaskać jak siedział w bagażniku w aucie to sobie tego nie życzył bo zawarczał, a czasami jest tak że sam aż się rwie do ludzi i jest bardzo miły. Sama nie wiem może on wyczuwa kto jest dobry a kto nie.

Na spacerku w parku jest bardzo grzeczny ale skoro każdy odradza żeby nie biegał luzem to zrobimy tak że kupimy mu smycz automatyczną najdłuższą jaka jest (już patrzyłam 8 metrów udało mi się znależć) i będzie chodził na smyczy a za miastem na łące czy w lesie będzie biegał sobie luzem :fadein:

 

Pozdrawiam :bye:

Link to comment
Share on other sites

MisiaM Twoja 'sygnaturka' nie przekierowuje niestety na Twoja stronke (nie wiem,moze celowo).

Tak czy inaczej bylam i widzialam zapowiedz .... Breeding Plans Winter 2014 !!!!

To jest/bedzie jeden z najbardziej przeze mnie oczekiwanych miotow!

Cudna para i az jestem ciekawa jakie umaszczenie beda mialy maluchy. :loveu: :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam :bye:

 

Mam dla was pytanie ......-

W jakim wieku psiak może spaś już na dworze ?

Nasz zbój do tej pory śpi jeszcze w domu ale całe dnie (od rana aż do wieczora) jest na dworze.

Jak myślicie czy na zimę powinien być już na dworze ? Dodam że budę ma bardzo dużą i ciepłą że sama spokojnie bym się w niej wyspała :bigcool:

Czy może lepiej poczekać z tym do wiosny ?

 

 

Pozdrawiam :bye:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nam chodziło o ładnego psiaka i takiego mamy,
nie oddalibyśmy go za żadne skarby świata :lookarou:


Z wlasnego doswiadczenia moge tylko powiedziec,ze charakter i zdrowie przodkow powinnio miec pierwszenstwo przy wyborze psa.
Jest tyle wspanialych Hodowli Am.akit pod patronatem ZKwP,bylo tyle pieknych miotow z umaszczeniem 'do wyboru/do koloru', ze az dziwi mnie i smuci,ze ludzie w dalszym ciagu kupuja 'niewiadomoskad'. :(

Hodowli skad zakupilas pieska nie znam i znac raczej nie chce i nie bede.
Szczeniak oczywiscie cudowny i mam nadzieje,ze bedzie mu zdrowko dopisywalo, a i ze grzeczny w miare bedzie i nie pisze tu o psotach/glupotach, ale o normalnym funkcjonowaniu w spoleczenstwie.
Chyba,ze zostanie psem podworkowym, ktory nosa zza plotu nie wystawi, bo i w ten sposob niestety wiele Akit konczy :(
Link to comment
Share on other sites

Nasza akitka spędza z nami dużo czasu, bardzo lubi jeżdzić samochodem, zabieramy go wszędzie gdzie tylko można.

Szybko się uczy, zna podstawowe komendy np siad, daj łapę (lewą i prawą) leżeć i na boku typu zdechł pies, pracujemy jeszcze nad paroma innymi jest chętny do nauki. Lubi się bawić z psem sąsiada (owczarkiem).

Tylko do obcych ludzi podchodzi z dystansem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witajcie :bye:

 

Mam dla was pytanie ;-)

 

Chcemy kupić naszemu psiakowi kaganiec, ale nie wiemy jaki :hmmmm:

Myślimy nad kagańcem fizjologicznym, żeby było mu wygodnie, ale czy napewno będzie ?

Co o nich myślicie .... Który byście nam radzili ..... itp. a może jednak inny ?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje :bye:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...