Jump to content
Dogomania

Grafi - pies z łańcucha. Podaruj mu dom lub wspomóż finansowo jego utrzymanie w domu tymczasowym!


Recommended Posts

Koniecznie mu zbadaj mocz, bo może ma strowity w moczu, albo pęcherz.. na pewno to nie jest problem mieszkania, tylko jakiś chorobowy. Biegunki też nie są normalne. Badalas wątrobę i trzustke ? Może być zewnatrzwydzielnicza choroba trzustki. A może po lekach na łapę?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziękuję za rady i chęć niesienia pomocy. Niestety, nie wyrabiam się na tyle, by znaleźć czas na zajrzenie na wątek i wcześniejsze odpisanie. Wyszłam z założenia, że Grafiemu trzeba dać nieco czasu, by oswoił się emocjonalnie z nową sytuacją, zwłaszcza z tym, że w ciągu dnia przychodzę na krótko, by go wyprowadzić, chwilę pobyć i znowu wychodzę i znowu wracam i zostaję, najczęściej na długo, do następnego dnia. Rzeczywiście Grafi coraz mniej stresuje się i normalizują się jego funkcje. On nie popuszcza moczu. W mieszkaniu nie nabrudzi. Zdarzyło się raz, że niespełna 7 godzin mnie nie było i wytrzymał ale konsystencja odchodów natychmiast, chociaż tylko na ten jeden raz, przybrała postać niemal płynną. Na różne smakołyki typu wędzone lub impegnowane elementy zwierzęce do żucia, również reaguje rozwolnieniem. Najbardziej służy mu karma makaronowa "As Babuni" wzbogacona wkładką mięsną podana raz na dzień. Dodatkowo zjada troszkę Frolica ale nie zawsze. Zdarza się też, że po spacerze po północy przesypia do 6 rano, nie budząc na zabawę z pluszakami. Gdy nie ma mrozu, to spokojnie mogę dłużej z nim pospacerować i wytrzymuje do 13:40, gdy wracam z pracy. Nawet w dni świąteczne, których trochę było ostatnio, Grafi około 13 sygnalizował potrzeby wyjścia. Gorzej, gdy jest mróz, bo przy dłuższym spacerze drętwieją mu tylne łapy i nie potrafi iść, więc spacery ograniczają się do załatwienia potrzeb i szybkiego powrotu do ciepełka. Mam bardzo złe wspomnienia z lutego poprzedniego roku, kiedy taki skurcz dopadł mojego niemal 15 letniego pieska i musiałam go przynieść na rękach do domu. Tylko, że on ważył ok. 19 do 20 kg i był znacznie mniejszy. Grafiego z jego 27 kg nie byłabym w stanie ruszyć i to jest przedmiotem mojego wielkiego niepokoju. Tym bardziej, że w najbliższym otoczeniu nie ma osób chętnych i zdolnych pomóc mi w takiej lub podobnej sytuacji. Dlatego ponawiam apel o szukanie dla Grafiego lepszego miejsca. Najlepiej, gdyby znalazła się rodzina w składzie co najmniej 2 dorosłych osób, lub z dorastającymi dziećmi. Nie koniecznie z domem i ogrodem. Mieszkanie na parterze też świetnie rozwiązuje sytuację. Na wyższych piętrach tylko wtedy, gdy jest winda do dyspozycji, chociaż jej dłuższa awaria może być problemem. Grafi jest fantastycznym psiakiem ale może w każdej chwili, ze względu na swój wiek, potrzebować większej pomocy, niż ja sama jestem w stanie mu dostarczyć, dlatego trzeba szukać dla niego stale lepszego rozwiązania a nie pozostawiać wątku w zapomnieniu tylko dlatego, że nie starcza mi czasu na pisanie tutaj. Teraz, gdy po niezbędnej obserwacji mogę coś o Grafim mówić, wybieram się w najbliższych dniach do dobrze ocenianego weterynarza, przede wszystkim ze względu na tą chorą łapkę ale też ogólne badanie. Mam obawy, czy będące na stanie Grafiego środki okażą się wystarczające na pokrycie ewentualnych wydatków. Dotąd nie rozliczyłam zakupu Opokanu i Trolica, bo apteki nie chcą sprzedać leku na odroczoną płatność, więc sytuacja patowa. Mam nadzieję, że coraz łatwiej będzie z Grafim i z czasem, może udadzą się jakieś zdjęcia. Wiele razy próbowałam zrobić ale wychodziły bardzo nie udane. Pozdrawiam wszystkich wspierających oraz prowadzącą wątek mimo pozostawienia go w zapomnieniu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzwoniła dziś do mnie Ewana, i prosiła żebym w jej imieniu napisała kilka słów tutaj o Grafim, bo jej niestety czas na to nie pozwala.

Otóż Grafi był dziś na prześwietleniu łap, które wykazało wyrostek w stawie łokciowym w jednej z łap. To powoduje problemy z chodzeniem, czasem przysparza mu więcej bólu, czasem mniej. Nie ma sensu tego usuwać, ponieważ Grafi ma już swoje lata i mógłby tego nie przeżyć. Natomiast będzie przyjmował lek na stawy, którego nazwy niestety zapomniałam oraz odpowiednia karmę na takie schorzenia, prawdopodobnie z Royala. Ewana dostała próbkę od lekarza, zobaczymy czy Grafiemu zasmakuje.

Niestety po prześwietleniu nastąpiły jakieś komplikacje. Ewana mówiła, że bardzo go wzdęło i był bardzo słabiutki. Po telefonie około 17.30 nie miałam już żadnych wieści, także mam nadzieję, że wszystko się unormowało...

 

Teraz troszkę o finansach. Grafi ma na swoim koncie 262,78 zł. Jednak za wizytę, leki i prześwietlenie czeka nas opłacenie faktury na około 195,00 zł. Jak dostanę ją od Ewany, wstawię tutaj. Zatem pozostanie nam niecałe 70,00 zł. A należałoby kupić Grafiemu karmę, a leki też kiedyś się skończą. Dlatego bardzo proszę wszystkie osoby, które były chętne wspomóc Ewanę w utrzymaniu Grafiego o wpłaty na konto Fundacji:

 

Fundacja "PRZYSTANEK SCHRONISKO"
UL.RYMERA 1A LOK.26, 43-190 MIKOŁÓW
67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
z dopiskiem "darowizna na psa Grafiego"

Link to comment
Share on other sites

Grafi, nie choruj biedaku... Mam nadzieję, że już wszystko u niego ok

Mogło by być lepiej ale po telefonie do Weta i podaniu Espumisanu, zgodnie z jego sugestią jest zauważalna poprawa. Grafi nawet przespał na boku ponad 2 godziny. Wczesniej tylko dżemał i często wstawał; postał na chwiejących nogach i znów opadał na legowisko. Wzdęcie już nie jest tak duże. Wróciliśmy właśnie z krótkiego spaceru. Wydzieliny w normie. Dodam, że to kolejne wyjście, bo często pozbywa się moczu. Bardzo jest słaby i jakby nie do końca wiedział co się z nim dzieje. Poszedł teraz spać. Będę w miarę możliwości pisać lub przekazywać co będzie dalej się dziać.

Link to comment
Share on other sites

Grafi ciągle osłabiony, bardzo szybko się męczy, ciężko oddycha. Na spacerze porannym przed szóstą był w lepszej kondycji. Potem dałam mu - tak jak zalecił wet - 1/3 porcji jedzenia. Wczoraj nie jadł nic. Był głodny ale nie wyczyścił michy całkowicie. I znowu dało zauważyć się lekkie wzdęcie. Gdy zaczął ciężko oddychać podałam mu 1 kapsułkę espumisanu. Nieco mu ulżyło. Jest ciepło więc dużo czsu spędziliśmy dzisiaj na 3 spacerach, bardzo spokojnych w pobliżu budynku; za to obwąchanie było bez ograniczeń. Wczoraj przesłałam skan faktury i kilka zdjęć Pani Patrycji do zamieszczenia tutaj, może też na fb. Zrobiłam przez cały ten czas o wiele więcej, jednak najczęściej są poruszone - nieudane.

Link to comment
Share on other sites

Jak Grafi czuje się dziś?
Mam nadzieję, że lepiej.

Trzymam za niego mocno kciuki.

 

Jest poprawa. Już nie jest grubaskiem tylko coraz większym przystojniakiem. Ciągle szybciej się męczy ale samopoczucie coraz lepsze. Jeszcze dzisiaj jedzonko dostaje na 2 raty. Myślę, że od wtorku zacznę podawać mu lek. Kilka dni obserwacji, jakie będą skutki. Jeżeli nic nie będzie się działo to spróbuję podać mu tą karmę. Na 3 od góry zdjęciu Grafi jest po wyjściu z przychodni po prześwietleniu, pod znieczuleniem. Na 4 od góry na dodatkowym legowisku, gdzie pilnuje mnie, jak jestem w kuchni. Przed Świętami spędzałam tam więcej czasu, to uciął sobie spanko.
 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za nowe wpłaty dla Grafiego, bo - jak informowała mnie Patrycja - wpłynęły na jego konto.

 

Przesłałam dzisiaj do zamieszczenia, jedyne znośne zdjęcie z poniedziałku. Myślę, że poprawa stanu Grafiego jest widoczna. Wraca do formy, otrzymuje lek od wczoraj, nie ma sensacji żołądkowych, jedynie jeszcze szybko się męczy i nie prowokuje do bezustannej zabawy z pluszakami. Dzięki temu mam chwilkę na Dogo.

Link to comment
Share on other sites

Grafi otrzymał ostatnio dwie wpłaty:

150,00 zł Kamila Cz.
100,00 zł Joanna S.

 

Tym sposobem na koncie Grafiego widnieje kwota: 317,78 zł. Rozliczenie w pierwszym poście.

Bardzo dziękujemy za wpłaty!

 

Wiemy już, że Grafi musi brać lek ArtroFos, którego koszt wynosi 45,00 zł na 90 dni. Dodatkowo, jeżeli Grafi dobrze zareaguje na karmę, będzie jadł ROYAL CANIN MOBILITY LARGER DOGS, której koszt wynosi około 218,00 zł za 14 kg. Zatem bardzo prosimy o dalszą pomoc finansową dla Grafiego:

Fundacja "PRZYSTANEK SCHRONISKO"
67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
z dopiskiem "darowizna na psa Grafiego"
Dane do przelewu zagranicznego:
PL 67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
SWIFT: INGBPLPW

 

Na prośbę Pani Ewy wstawiam jeszcze zdjęcie, które mi przesłała (po prawej), w porównaniu ze zdjęciem Grafiego zaraz po prześwietleniu (po lewej)

 

Desktop2.jpg.

Link to comment
Share on other sites

Czy te tabletki na pewno są wystarczające dla niego? Mój pies kiedyś je brał, teraz tylko Arthroflex.?

 

Dopytałam weta i przestudiowałam wyczerpujące ulotki i bardziej wskazany wydaje się być ArthroFos. Napisz coś więcej, jak na przykładzie swoich doświadczeń to widzisz?

Grafi już "ochłonął" po prześwietleniu. Dostrzegam jednak pewne spowolnienie u niego. Mniej prowokuje do zabawy z pluszakami i szybciej się męczy w jej trakcie. Przedtem miał dużo więcej przestrzeni i ruchu. Gdybym mogła poświęcić mu więcej czasu lub gdybym miała ogród, gdzie mógłby poruszać się dłużej w tak ciepłe ostatnio dni. Co prawda zabieram mu pluszaki, tam gdzie jestem w mieszkaniu (łazienka, kuchnia) a on przychodzi, po jednym dostaje i zanosi na swoje posłanie na kupkę. Takie i inne zabawy wymyślam, by miał jak najwięcej ruchu. Stabilizuje się też kwestia spacerów. Coraz częściej wystarczają 4 w ciągu dnia. Właściwie tak raz na 3 dni jednak potrzebuje 5 razy wyjść, by dostosować się też do moich obowiązków zawodowych, nie skazując go na wydłużony czas czekania aż wrócę. Jest super przystojniakiem, lubi się czesać i pozwala spokojnie oczyścić oczy. Z czyszczeniem łap wciąż problem ale jak podrepta po mokrym ręczniku w przedpokoju, po powrocie z podwórka, to nie jest tak źle.

Link to comment
Share on other sites

Faktura VAT za karmę Royal Canin Mobility Larger Dogs 14 kg, na kwotę 212,23 zł. Stan konta Grafiego po odliczeniu kosztu karmy to 105,55 zł

osCommerce.jpg

Karma dotarła w czwarek po południu. Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Grafi ją lubi i zjada bez żadnych dodatków ale nie całe porcje. Może połowę jadł prawie pół godziny, dokładnie rozgryzając każdy kawałek. Nie chcę go uczyć, że jak nie zje karmy, to za chwilę dostanie "swoje" jedzonko. Dopiero wczoraj rano dałam mu trochę jego jedzonka. Wieczorem znowu zjadł ok. pół porcji karmy. Dzisiaj niczego nie przekąsza. Wieczorem spróbuję troszkę karmy polać rosołkiem - myślę, że zmięknie - to łatwiej, szybciej i może więcej zechce zjeść. Poza tym stabilnie. Ostatnio był śpiący, jak wychodziłam do pracy, to tylko lekko podniósł głowę i wygodniej się rozłożył. Zwykle przynosi jakiegoś pluszaka, by przed wyjściem mu rzucić.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Rozmawiałam wczoraj z Panią Ewą i niestety nie jest dobrze. Grafi złapał jakąś infekcję. Ma biegunkę, wymioty, gorączkę, jest osowiały i smutny. Był wczoraj u weterynarza, otrzymał leki i przez najbliższe dni będzie przyjmował zastrzyki. Całość za wizytę i leki wyniesie około 110,00 zł a Grafi ma na swoim koncie 105,55 zł.

Bardzo proszę w imieniu Pani Ewy i Grafiego o wsparcie finansowe.

 

Pani Ewa naprawdę robi co może, żeby pomóc Grafiemu. Ostatnio zarywa noce i ledwo daje rade połączyć obowiązki zawodowe z opieką nad Grafim. Najlepiej by było, żeby znalazł się nowy dom dla psiaka. Ja w najbliższym czasie postaram się stworzyć Grafiemu opis i trochę go rozgłosić. Tymczasem dopóki Grafi jest u Pani Ewy naprawdę jest potrzebne wsparcie finansowe... Pani Ewa sama nie da sobie ze wszystkim rady :(

 

Poniżej jeszcze aktualne zdjęcia Grafiego.

 

DSC00620.JPG

 

DSC00628.JPG

 

DSC00636.JPG

 

Misiu, którego Grafi otrzymał od Pani Ewy na walentynki :)

 

DSC00634.JPG

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję w imieniu Pani Ewy i swoim za wpłaty na Grafiego:
100,00 zł Joanna S.
10,00 zł Sylwia B.
20,00 zł Agnieszka W.
20,00 zł Ewa M.

 

Wstawiam fakturę za wizytę i leczenie na kwotę 110,00 zł
Stan konta Grafiego na tę chwilę wynosi 145,55 zł. Jeszcze raz bardzo dziękuję!

Mam informację od Pani Ewy, że Grafi czuje się już lepiej, a to najważniejsze :)

I jeszcze parę zdjęć Grafiego

 

FakturaGrafi%2520001.jpg

 

DSC00649.JPG

 

DSC00644.JPG

 

DSC00640.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdowienia dla Grafiego..

Przepraszam, że nie na temat, ale probuje znaleźć dom lub przynajmniej dom tymczasowy dla mixa bigla, suczka. Dalam ogłoszenie na olx i fb, ale bez odzewu, wiec może ta droga ktoś się znajdzie. Gdzie jeszcze można ja oglosic? Przepraszam, robie ogłoszenia pierwszy raz i dlatego proszę o pomoc. Mam zdjęcia, które mogę wyslac na maila

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kolejna porcja zdjęć Grafiego od Pani Ewy. U psiaka w miarę stabilnie. Jednak jak pisze Pani Ewa, dostrzega bardzo szybkie tempo jego starzenia się. Niemal każdego dnia kilka nowych siwych kudełków, pogarszanie się wzroku. Niestety wiek daje się Grafiemu we znaki :( Całe szczęście, że ma Panią Ewę i nie musi spędzać jesieni swego życia na łańcuchu pod gołym niebem...

 

DSC00662.JPG

 

Koleżanka Grafiego - Samba :)

 

KolezankaSamba.jpg

 

DSC00658.JPG

 

DSC00656.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...