Jump to content
Dogomania

kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


kela

Recommended Posts

  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Właśnie sobie przejrzałam program sędziowania jednej z ich "międzynarodowych" wystaw. Wszyscy sędziowie oprócz trzech są z Czech. A ta trójka obcokrajowców - ze Słowacji. Całe szczęście, że Chechosłowacja na dwa kraje się podzieliła, bo gdyby nie to, to dopiero by była "międzynarodówka"!

A nasz Poznań?

chyba raczej wyrusze na wschod..., tam raczej niczego ciekawego (a moze same ciekawe rzeczy sie przytrafia?)nie mozna sie spodziewac

Jak to? A Volkova?

Ja to na wschód co prawda na wystawy jeszcze nigdy nie jeździłam ale sama to doradzałabym Belgię, Francję. Tam zobaczyć kerraka rzadka rzecz, dwa w rasie to już ho,ho. A na Słowacji z osiem.

BTW Jak w prosty sposób w jednym poscie umieścić dwa cytaty?

Link to comment
Share on other sites

Właśnie sobie przejrzałam program sędziowania jednej z ich "międzynarodowych" wystaw. Wszyscy sędziowie oprócz trzech są z Czech. A ta trójka obcokrajowców - ze Słowacji. Całe szczęście, że Chechosłowacja na dwa kraje się podzieliła, bo gdyby nie to, to dopiero by była "międzynarodówka"!

A nasz Poznań?

sortis, ja nigdzie nie twierdzę, że u nas zawsze lepiej, a szczególnie na temat Poznania już się wypowiadałam w innym topiku. Ale na tych polskich wystawach, na których byłam (Warszawa, Łodź, Sopot), było zdecydowanie lepiej. W ogóle bez porównania.
Link to comment
Share on other sites

Ale na tych polskich wystawach, na których byłam (Warszawa, Łodź, Sopot), było zdecydowanie lepiej. W ogóle bez porównania.
W tym roku w Warszawie, wybór Angielki jako sędziny PONów był szczególnie ciekawy :lol: :lol: :lol: . Już za brakło im ras dla tych zagranicznych sędziów, czy co??? :wink:
Link to comment
Share on other sites

Dziekuje w imieniu Niunia za zyczenia urodzinowe :D - wysciskalam brudasa mocno, dostal fajne zabawki (kawal liny i kolejna pilke - juz jest dziurawa :lol: )no i calkiem sluszna porcyjke wolowinki.

Lana tez obskoczyla, zeby jej przykro nie bylo - w koncu jak przyjecie, to przyjecie! :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Czapla! Uściskaj urodzinowo od nas Niunia!!!!!

Życzymy mu długich, długich lat i samych przyjemności w życiu

!!!

Lanusię też ucałuj tak, aby nie było jej przykro!!

POZDROWIENIA ELA, SZON, AMANDA!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Bede wiec wypatrywac bialej marynarki. Ja jeszcze nie wiem jakie ubranko zaloze, ale mam nieco wiecej niz przecietna kobieta wzrostu i okulary na nosie :D

kela - a ty nie namowisz swojej drugiej polowki na zwiedzanie Sopotu?

KIRI - mam nadzieje, ze tez uda nam sie spotkac i koniecznie zabierz ze soba syna :D

Link to comment
Share on other sites

A jeszcze mi sie przypomnialo - wczoraj przyszli do mnie ludzie, ktorzy maja kerraka w wieku Niunka, ale nie wystawiali go wogole. Powiedzieli, ze jest strasznie zapuszczony i poprosili o pomoc - beda u mnie w sobote, az jestem ciekawa co to za potwor! Postaram sie zrobic pokazowke pielegnacji na moja strone - takiego modela wlasnie szukalam :D , bo na moich to efekt jest malo spektakularny :lol:

Z tego co pamietam to Larrego ma w rodowodzie.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo prawdopodbne, że jest z hodowli. P.Andrzej wspominał mi jak to psy od nich chociaż dobre eksterierowo są nieco zapuszczone i nie wystawiene. W sumie rozumiem go - szkoda jak ładny pies nie jest pokazywany :wink:

Co do strzyżenia - widzę że jesteś profesjonalistką :wink: Ja narazie głównie przygotowywam psy ze strony kosmetycznej. Chociaż od września prawdopodobnie będę 'doskonalić się' w salonie;)

Link to comment
Share on other sites

Nie robilam zdjec temu piechowi, bo bym musiala zatytulowac - "tak nie powinien wygladac kerry blue" :-? Jak go zobaczylam, to zalamalam rece :o Nie wiem, czy jest ktos w stanie wyobrazic sobie kerraka nie strzyzonego przez dwa lata, biegajacego po podworku w trakcie budowy - caly byl w ok.30 cm dredach...Odchlewilam go gruntownie i nawet nie jest calkiem lysy! Nie bylo to jednak ani dla niego ani dla mnie mile przezycie. Byla to ciezka pieciogodzinna praca uf, ale nawet przypomina kerraka i jesli beda o niego dbali, to po jakichs 3 strzyzeniach powinien wygladac niezle. Jego rodzice to: Larry z Piwolandu i Jessi Lady Vaksam. Pies jest calkiem ladny, mocny i proporcjonalny, ale na moj gust nieco za jasny. Jednak to tylko kwestia gustu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

WITAM WSZYSTKICH SYMPATYKÓW KERRY BLUE TERRIERA TEZ WRAZ Z ŻONĄ JESTEŚMY SZCZĘŚLIWYMI POSIADACZAMI JAGI TYLKO KUPIONEJ U "KONKURENCYJNEJ FIRMY" MAMY JEDNĄ PASJE I POWINNIŚMY TRZYMAĆ SIE RAZEM CO W PRAKTYCE NIE WYGLĄDA NAJLEPIEJ JESTEM CIEKAWY JAK POSZŁO W SOPOCIE JA NIE POJECHAŁEM BO JAGA MA KOBIECĄ CHOROBE ALE JEŻDZIMY DUŻO I PEWNIE GDZIEŚ SIĘ SPOTKAMY POZDRAWIAM

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Myślę, że w Sopocie Camry wziął rase, tylko nie wiem jak na BOG. Akurat w sobotę byłam krócej niż w niedz. Miałam okazję zobaczyć Camrego na tej wystawie i przedewszystkim jestem ciekawa jak poszło w Bratysławie :)

A póki co wrzucam fotki z Ustronia z Larrym. Mam nadzieje, że od marca będę miała okazje najczęsciej prezentować swojego psa.

_318765_n.jpg

_318772_n.jpg

Staram się nie traktować hodowli jak konkurencyjne firmy. Zawsze jest troszkę rywalizacji, ale masz racje Kerry - to przedewszystkim powinna być pasja, która łączy a nie dzieli. I tak nie jest źle, bo wśród hodowców kerry blue nie ma takiej zawiści co w innych rasach.

Link to comment
Share on other sites

No juz jestem :D W Sopocie bylo calkiem fajnie - piekne miejsce, pogoda nawet dopisala, tylko konkurencji praktycznie zadnej :( Niunio jak KaSiAs mowila wzial rase, ale na grupie juz nie powalczyl.

Spotkalam paru dogomaniakow, ale KIRI wsrod nich nie bylo :(

A do Bratyslawy w koncu nie pojechalam... Przyjechala moja przyjaciolka z dalekiego swiata i byla w kraju tylko tydzien, wiec chcialam sie nia nacieszyc, bo teraz nie wiadomo kiedy sie spotkamy...

I teraz znow musze poszukac jakiejs fajnej wystawy, zebrac sie do kupy i wyruszyc.

kerry - napisz cos wiecej o swojej Jadze :D

Link to comment
Share on other sites

Czapla - szkoda troche tej Bratysławy - może wreszcie coś polskiego by zabłysnęło zagranicą. Mimo wszystko gratuluję kolejnego Caciba do int.championatu;) W Sopocie w niedz. wystawiałam pudla, zdobyliśmy res.Caciba. Potem pomagałam troche przy naszych konkurentach - pies dostał BoB, BoG III i Naj Para III :wink: Ale jakiekolwiek gratulacje należą się właścielom :wink:

W piątek dzwoniłam do Braudagu i zostałam 'mile' zaskoczona że po suke nie jestem pierwsza na liście:-? Teraz się o tym dowiaduje - nie wiem jak to będzie.

Podkusiłam się napisać maila do Dinnyesvarosi. Mają aktualnie szczeniaki z fajnego skojarzenia po Enniskeen(podobnie jak Jacquelline) i po ICh, HCh TERCIOPELO AZUL De La Cadiera - jest ona matka m.in. Dinnyesvarosi Bad-Boya - zdobywcy res.Caciba w zeszłym roku na europejskiej.

Link to comment
Share on other sites

No coz, nie wszystko sie w zyciu uklada, tak jak sie planuje. Tez zaluje tej Bratyslawy, ale bardziej bym zalowala, gdybym sie nie spotkala z przyjaciolka. Niunia mam na codzien i wiem, ze jest sliczny i kochany i nie musze nikomu udowadniac, ze jest najlepszy - wystawy to tylko ekscytujacy dodatek do mojego zycia :D

A w sobote bylismy w Bydgoszczy na pokazach agility! Odbyl sie tam piknik na zakonczenie lata i byly pokazane rozne uzytkowosci psow, a wiec i pies policyjny, dogoterapia i agility - bylo bardzo milo i sympatycznie - nasze psy pobiegaly na obcym torze i przy publicznosci, a to bardzo wazna sprawa :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...