Jump to content
Dogomania

ACE - PKPR


agamblu

Recommended Posts

Ariel dziękuję za ważny głos w dyskusji i do tego tak przemyślany. Masz sporo racji pisząc o tym, że hodowcy nawet ci związkowi sprzedają drożej długowłose szczeniaki onków ponieważ sam o tym słyszałem od jednego zaprzyjaźnionego hodowcy. Wielka szkoda, że jest jak jest i ZKwP ani FCI nie dają szans wyboru co do tego gdzie rejestorwać psa aby był wystawiany i ewentualnie hodowlany a PKPR daje taką szanse i punklt dla PKPR.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Azawakh'] ZKwP ani FCI nie dają szans wyboru co do tego gdzie rejestorwać psa aby był wystawiany i ewentualnie hodowlany a PKPR daje taką szanse i punklt dla PKPR.[/quote]

Co nie daje wyboru? Jak nie daje wyboru? Kupujesz szczyla i rejestrujesz nawet w PKPR jak Ci sie podoba. A z wyboru, ktory rzekomo daje PKPR nic Ci nie przyjdzie, bo FCI nie uznaje ich rodowodow, wiec ani w ZK ani w KC itp psa z rodowodem PKPR nie zarejestrujesz. Wiec prosze Cie, odpusc sobie w koncu zamiast pisac glupoty i/ lub maslo maslane w co drugim poscie :shake:

Link to comment
Share on other sites

Biały ON wszedł do FCI drogą bardzo okrężną.

Jeżeli SV przeforsuje DONa, to z pewnością prawo do rejestracji rozrodu dostaną w ramach FCI tylko psy z rodowodami FCI. A jest ich sporo.
Psy zarejestrowane i hodowane w innych organizacjach uznane nie będą - tego jestem pewna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Biały ON wszedł do FCI drogą bardzo okrężną.

Jeżeli SV przeforsuje DONa, to z pewnością prawo do rejestracji rozrodu dostaną w ramach FCI tylko psy z rodowodami FCI. A jest ich sporo.
Psy zarejestrowane i hodowane w innych organizacjach uznane nie będą - tego jestem pewna.[/quote]

To chyba oczywiste. I co w tym zlego?

Link to comment
Share on other sites

bonusowa, no może nic ale jak wrócisz do poprzednich postów to przeczytasz że DONki w FCI to niehodowlane więc powiedź mi skąd niby oni wezmą dobre psy i suki skoro hodowcy takie pieski nie rozmnażali a tym bardziej starali się tą rasę udoskonalać bo po co skoro nie można ich było wystawiać i pochwalić się prawda!!!! A więc jeśli FCI uzna DONki to będzie miała problem z doskonałymi egzemplarzami, a przynajmniej u nas w ZK ponieważ te dobre suki i doskonali reproduktorzy już dawno będą w PKPR bo ile można liczyć na to że coś się zmieni w ZK a jeśli ktoś ma piękny egzemplarz DONka też ma prawo go pokazać dlaczego mu zabraniać. Nie chcę źle wróżyć ale jeśli to faktycznie przejdzie to minie wiele lat zanim w ZK hodowle dojdą do tego poziomu jaki obecnie mają hodowle PKPR. Co do genów długiego włosa to wystarczy aby jeden z psów miał w sobie ten gen i może się urodzić taki jeden szczeniak to wszystko zależy od tego jaki jest on silny i dominujący w danym miocie.

Link to comment
Share on other sites

Problemu ze znalezieniem pięknych DONów nie będzie. Tych psów rodzi się naprawdę sporo!

Poza tym DONy, hodowane przez różne niemieckie organizacje, różnią się od ONów FCIowskich. Sędziowie specjalnie dobierają psy o mniej głębokim kątowaniu tyłu! Oni preferują raczej starszy typ ONa! DONy po egzemplarzach krótkowłosych wprowadzają do swoich linii ostrożnie, łącząc je z psami z własnych linii.
To, o czym piszę, można znaleźć na niemieckich stronach pozaefceiowskich organizacji kynologicznych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ariel'] Co do genów długiego włosa to wystarczy aby jeden z psów miał w sobie ten gen i może się urodzić taki jeden szczeniak to wszystko zależy od tego jaki jest on silny i dominujący w danym miocie.[/quote]

Oj, nie. To recesyw.
Muszą się spotkać dwa recesywy.

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie! Recesyw to recesyw. Nie ma znaczenia jak silny jest szczyl :roll:

Poza tym, wydaje mi sie, ze FCI usowa z hodowli kazdego ONa z dluga sierscia nawet jesli ma dobry pigment i budowe no i charakter. Wiec moim zdaniem byloby ma czym bazowac. Ale ja na ONach sie nie znam :p

Link to comment
Share on other sites

U ONów ( no i pewnie niedługo DONów ) w ZK problemem są wymogi ktore wymogami nie są.
Chodzi o to, ze wymogi powinny byc takim 'sitem' przez ktore pzrejdą najlepsze osobniki, a tak naprawde nie am psa ktory by przez nie nie przeszedł.
W PKPR jest identycznie - tylko, ze z dwoja złego w ZK chociaz wymaga sie IPO-V dla psów.
W PKPR spotyka sie suczki ktore maja niespełna 2 lata i juz miot na koncie, a jak sie pyta o wyszkolenie ( bo ON niby rasa uzytkowa) to włascicielka odpowiada, ze sunia jest kochana i sie słucha wiec szkolona byc nie musi, bo i bez tego daje ŁADNE potomstwo.
To jest najgorsze, z tym walcze i to trzeba zmienic.
Jednak do puki przedstawicielom ZK i PKPR nie bedzie zalezało na zmianie tego ( w sumie po co zmieniac jak i tak sa chetni na takie byle jakie szczenieta ..:shake:) to wszystko bedzie sie coraz bardziej pograzac. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Axusiu - nie przesadzaj.
Ja tam znam sporo ONów, które nie przeszły przez sito. Bo eksterier, bo psychika. Wtedy są mnożone bez rodowodu...
A regulamin hodowlany dopuszcza suki z SG. Czasem to jest pogranicze G.
A na psy z klasy użytkowej to się patrzy przez palce.

I znam młodziutkie suzki z ZK które mają już na koncie miot.

A testy ONów... no... sama wiesz.

Link to comment
Share on other sites

No oto własnie chodzi, ze dla Nas kasa ma zasadnicze znaczenie - zarabiac chemy duzo, a wydawac malo. Prowadzimy lewe hodowle, a kupujemy jak najtaniej - lewe szczenieta.

O szastaniu oceniami DOSK na wystawach nie ma co się nawet wypowiadac.
Hodowcy - wymagajacy, hodujacy z głową - az krzycza i protestują przeciwko temu co sie dzieje - w Niemczech pies bez wyszkolenia nie dostanie oceny Doskonałej - w Polsce oczywiscie. Dla Nas wystep w klasie otwartej nie jest niczym złym, w Niemczech to wstyd dla doroslego psa.
Czasem jest tak, ze sedziowie SV jak przyjadą do Polski sedziują z kpiną i daja wszystkim psom - doslownie wszystkim oceny doskonale. To bardzo nie przyjemne, ze jestesmy tak traktowani, ale tak jest na codzien podczas wystaw, ze sedziuje sie prawie wszystkie psy na doskonale.
W Polsce wartosc swojego psa albo sie zna, albo nie.
W Niemczech mozna pojechac na wystawe i sie wartosc psa poznaje, w
PL kazdy jest doskonały - szkoda, ze zaden z nich nie ma szans na swiatówce.
My jestesmy doskonali, hodujemy doskonale i te nasze psy tez są wlasnie takie 'doskonale' ...

Dzieje sie cos na + w swiecie ON'a. Ponoc maja byc rozmowy i spotkania KON'u z Klubo komisją, zobaczymy czy dojdzie do takowych spotkan i rozmów. Jesli tak mniejmy nadzieje, ze beda z tego jakies korzysci.
Zmiana regulaminów, testów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']No oto własnie chodzi, ze dla Nas kasa ma zasadnicze znaczenie - zarabiac chemy duzo, a wydawac malo. .[/quote]
to chyba naturalne? wydawac duzo to tez raczej normalne, zastanawiałbym sie nad checia zarabiania mało, to chyba juz dziwne:diabloti:
a kasa niestety ma zasadnicze znaczenie, własnie wtedy kiedy jej nie ma.

Link to comment
Share on other sites

od dlugiego czasu szukam odpowiedniego malca dla nas. mial to byc ON. wiec czytam tu i owdzie pytam o hodowle.. no i zadzwonilam do hodowcy ktory hoduje pod pkpr. opowiedzialam po co mi pies i jaki ma byc. i co ? zostalam poinformowana ze to rodowod pkpr i co sie za tym kryje. a szczeniole jakie byly to niestety nie odpowiednie dla nas bo sa takie i takie i wiem ze ten hodowca mial racje.

potem zadzwonilam do innej hodowli, bardzo tutaj polecanej i kicha

bo co mi z tego ze suka ma zrobione hd ed / akurat to wazne/ i tam takie niemieckie licencje, ipo..
tego pana nie interesowalo co ja chce jaki pies do nas pasuje niewazne ze moze by nas zjadl jak urosnie, wazne bylo za ile i jakie maja piekne glowy:crazyeye:
piekne sa wszystkie a do ozdoby to se pudla kupie- tak bylo z tym hodowca jeszcze 2 razy bo dalam mu szanse, byc moze mial zly dzien...ale nic tylko ze za 2000 to on mi psa dowiezie:angryy:

czyli scheiß egal jaki zwiazek, jak chodzi o kase i tu i tu sa szuje, tylko te biedne psy

hodowcy powinni miec specjalne "wyszkolenie" ze wiedza co robia cos jak lekarz czy nauczyciel

Link to comment
Share on other sites

Axusiu, znowu przesadzasz.

A sędziów niemieckich powinniśmy zapraszać jak najczęściej. I nie jest prawdą, że rzucają Vg na prawo i lewo. Nasze psy im się niezbyt podobają... i racja...

Hulan - jestem ciekawa, czy już znalazłaś dla siebie szczeniaka?
Jakie wymagania stawiasz psince? Kładziesz nacisk na eksterier czy psychikę?

A swoją drogą podoba mi się ten ktoś z pkpr, o którym wspominasz. Uczciwy człowiek.

Link to comment
Share on other sites

Oj doskonale wiem co mowie, w ostatnich latach strasznie zmieniło sie podejscie niemców do Nas.
Jest kilku co fajnie Nas sedziuje, nie nasmiewa sie itp. ale jest tez kilku co traktuje Nas jak scierki do podłogi.
Pewnie myslisz, ze nie wiem co mowie.
Wejdź sobie na forum Hodowców i poczytaj, oni tam pisza to czego nie napisza gdzies indziej.
Niestety w PL wystawy nie są zadną wazną instytucją, same oceny psów czesto są smieszne, a opisy nie zgodne z prawdą - mamy w PL kilku sedziów od ONków, ale nie zawsze sedziują tak jakby mogli sedziowac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']Oj doskonale wiem co mowie, w ostatnich latach strasznie zmieniło sie podejscie niemców do Nas.
Jest kilku co fajnie Nas sedziuje, nie nasmiewa sie itp. ale jest tez kilku co traktuje Nas jak scierki do podłogi.
Pewnie myslisz, ze nie wiem co mowie.
Wejdź sobie na forum Hodowców i poczytaj, oni tam pisza to czego nie napisza gdzies indziej.
[B]Niestety w PL wystawy nie są zadną wazną instytucją,[/B] same oceny psów czesto są smieszne, a opisy nie zgodne z prawdą - mamy w PL kilku sedziów od ONków, ale nie zawsze sedziują tak jakby mogli sedziowac.[/quote]

Czytać nie muszę - ja sobie mogę z ludźmi pogadać.
Axusiu - ty krytykujesz bezlitośnie wszystkich i wszystko.
A czy wystawy są ważne? A jak inaczej twoje pieski zdobędą uprawnienia hodowlane?

Axusiu - spokojnie. Nie unoś się.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']Oj doskonale wiem co mowie, w ostatnich latach strasznie zmieniło sie podejscie niemców do Nas.
Jest kilku co fajnie Nas sedziuje, nie nasmiewa sie itp. ale jest tez kilku co traktuje Nas jak scierki do podłogi.[/quote]
No to chyba nie najlepiej [U]o nich[/U] świadczy? :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Czytać nie muszę - ja sobie mogę z ludźmi pogadać.
Axusiu - ty krytykujesz bezlitośnie wszystkich i wszystko.
A czy wystawy są ważne? A jak inaczej twoje pieski zdobędą uprawnienia hodowlane?

Axusiu - spokojnie. Nie unoś się.[/QUOTE]

Wiesz, ja widze jedyno wyjscie z tej sytuacji.
Ostatnio nawet dwa wyjscia - albo robic uprawnienia tylko w SV i pod SV albo wcale.

Masz racje krytykuje, ale tez chwale - jednak nie wazne czy chwale czy krytykuje zawsze ktos przyczepi sie, ze chwaląc robie źle - bo moze nie znam wcale sytuacji badź na odwrot krytykujac moge wcale nie znac sytuacji. No ale to juz inna sprawa ..
Poprostu jak mi sie cos nie podoba, widze, ze cos nie jest tak jak byc powinno pisze o tym, bo nie rozumiem czemu miałabym o tym rozmawiac tylko w gronie swoich znajomych skoro po to są fora zeby sie wymieniac poglądami, nawet tymi bardzo ostrymi an pewne tematy.

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego być członkiem SV?

A nasze normatywy są całkiem przyzwoite. Ale....

Dlaczego hodowlaną ocenę sg dostają suki, które są takie brzydkie?????
To już sprawa sędziów!
Żeby podratować rasę, wprowadziłabym na pewien czas ograniczenie - do rozrodu kwalifikujemy tylko suki Vg.
Bo korung by się nie przyjął.

Nieszczęściem rasy jest jej duża liczebność i duże zapotrzebowanie na szczeniaki. Mnoży się psy przeciętne i poniżej przeciętnej.

[B]Ale to nie ten temat...[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...