Jump to content
Dogomania

Młoda, katowana sunia-sympatyczna Uszka || Ma dom w Niemczech - Uszka za TM.


Madzik93

Recommended Posts

Dzisiejszy mail od Dagmar:

"Witaj Izis,

dziś dobra wiadomość - Uszka nie ma już biegunki!! Właśnie zrobiła normalną kupę.
Teraz jest tu naprawdę szczęśliwa i już wcale nie płacze! Skacze całkiem często na mnie wysoko, kiedy wchodzę do pokoju... i cały czas jest szczęśliwa (zawsze macha ogonem)...

Właśnie dałam jej ryż, marchewkę i trochę mięsa - ucieszyła się... ona kocha świeże mięso! Daję jej zawsze małe porcje, lepiej częściej i mało.
Ona lubi też karmę Platinum. Możesz zajrzeć na [url]www.platinum-natural.com[/url]

Z Tavi rozumieją się coraz lepiej. Właśnie zaczęły się obie bawić trochę w ogrodzie!

Jestem bardzo szczęśliwa, że ona tutaj u mnie jest, nawet jeśli mam więcej pracy. Robię to chętnie. Oberwała prawie wszystkie liście z mego drzewa figowego, ponieważ zjadła je zamiast trawy aby zwymiotować... ale przecież bywają gorsze rzeczy.

To było na dziś,

Dagmar "

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Napisała Dagmar :
" Jestem bardzo szczęśliwa, że ona tutaj u mnie jest, nawet jeśli mam więcej pracy. Robię to chętnie. Oberwała prawie wszystkie liście z mego drzewa figowego, ponieważ zjadła je zamiast trawy aby zwymiotować... ale przecież bywają gorsze rzeczy. "

No nie wiem... czy bym jej wybaczyła to figowe drzewko ? :evil_lol:
[B]Dagmar [/B]to Anioł.

Moje dzieci każdego ranka wymieniają imiona psów, które "kosiamy" (czyt. kochamy).
Obowiązująca kolejność wg brzdąców :
[B]Meda[/B], [B]Tina[/B], [B]Uśka[/B] (Uszka), [B]Szela[/B] (Shilla), [B]Aza[/B] . Nie stymulujemy tego. One po prostu nie zapomniały. :lol:

Link to comment
Share on other sites

ELZA-mam cosik poblokowane-nie moge pisac ani dostawac P.M.-czekam na powrót T.Ż., on zrobi z tym porządek -w niedzielę powinno być O.K.:oops:
A co się dzieje???
Jeszcze przez tydzień jestem potwornie zajęta -potem juz oddetchnę, mam też kłopoty ( zdrowotne )z DOSIĄ, Antoś tez nieustajaco .....
Fajnie, że Uszata jest w kondycji..;)

Link to comment
Share on other sites

DOBRZE, podpiszę i roześlę po znajomych i uczniach,ale zajme sie tym w czwartek -do niego nie żyje ,zdam relacje jak poszło.Od wojewody mazowieckiego dostałam odpowiedz w sprawie Krzyczek, napisze pózniej:shake: :shake: ,cholera czas przestac gasić pożary a zacząc zmieniać ustawy:-(

Link to comment
Share on other sites

Dzisiejszy mail:

"Nie odpisałam wcześniej, bo mój komputer znów nie mógł połączyć się z internetem. Dziś znów działa dlatego zaraz do Ciebie piszę...

Uszce dobrze się powodzi!! Wczoraj zrobiłyśmy pierwszą naprawdę długą przechadzkę po lesie, to Uszka się cieszyła (ona się zawsze cieszy)! Razem z moją przyjaciółką i z Tavi byłyśmy całkiem same dwie długie godziny w lesie i było super! Uszka jest już w świetnej kondycji i wcale nie była zmęczona.

Niestety stwierdziłam przy tym, że [I][B]Uszka jest zupełnie głucha[/B][/I] - ona nie słyszy absolutnie nic!! W pewnym momencie spuściłam ją ze smyczy i ona poleciałą w zupełnie innym kierunku. Pobiegłam za nią a ona była zdumiona, że ją zawracam....

W domu i ogrodzie ciężko to zauważyć, myślałam, że ona tylko kiepsko słyszy - ale ona absolutnie nic nie słyszy. Spróbuję troszkę wspomóc ją homeopatią, może słuch chociaż odrobinkę powróci.

Tavi na całej przechadzce biegła bez smyczy, to jest bardzo rzadkie przy chartach. Ona bardzo mnie kocha i zawsze wraca do mnie jak zawołam. Wtedy dostaje nagródkę (coś smacznego do jedzenia).

A więc z Uszką wszystko w porządku, bardzo się z tego cieszę. Ona jest taka słodka!!

Przesyłam parę zdjęć, niektóre nie są niestety dobrej jakości, ale daje się zauważyć, że Uszka cieszy się życiem :-)

Moc pozdrowień,

Dagmar"
[IMG]http://strony.psy.pl/aura/uszka/uszka-pani-12-04-2008.jpg[/IMG]
[B]Uszka ze swoją Pańcią :-)

[IMG]http://strony.psy.pl/aura/uszka/uszka-wacha-12-04-2008.jpg[/IMG]

[IMG]http://strony.psy.pl/aura/uszka/uszka-wacha2-12-04-2008.jpg[/IMG]

[IMG]http://strony.psy.pl/aura/uszka/uszka-12-04-2008.jpg[/IMG]
[IMG]http://strony.psy.pl/aura/uszka/uszka-patrzy-12-04-2008.jpg[/IMG]
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Przekazałam i spytałam o apetyt Uszki.
[I]
Wydaje mi się, że ponieważ wycięto jej sutki to ona chyba będzie taka "podkasana" mocno zawsze wyglądała... Może się mylę, bo żadna z moich suk takiej operacji nie przeszła na szczęście więc nie mam porównania.
Ma ktoś takie doświadczenia?
[/I]

Link to comment
Share on other sites

[B]Nie, no jestem w szoku ![/B] To, że [B]Uszka[/B] słabo słyszała to prawda, ale, żeby była całkiem głucha ???:crazyeye:

Kiedy znajdowała się po drugiej stronie domu, nie mogła mnie widzieć a gdy ją wołałam przybiegała. To samo rankiem, gdy moje dzieci zaczynały kręcić się na łóżku od razu była przy nas.
To co, wyczuwała wibracje ?

Link to comment
Share on other sites

Wiesz to możliwe. Koleżanka miała kiedyś głuchego psa i jakbyś o tym nie wiedziała nigdy byś się nie domyśliła tak się przystosował. Reagował na ruchy dłoni i inne wizualne komendy i w domu było ok. Ale przywołać go na spacerze jak nie patrzył w stronę właścicielki to był problem.
Może jak ją wołałaś to ona po prostu przybiegła za innymi psami, bo one biegły. Albo one nasłuchiwały Twego wołania i ona postanowiła sprawdzić co się dzieje. Nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']
Może jak ją wołałaś to ona po prostu przybiegła za innymi psami, bo one biegły. Albo one nasłuchiwały Twego wołania i ona postanowiła sprawdzić co się dzieje. Nie wiem...[/quote]

[B]Nie[/B], Uszka czasami bywała na dworze całkiem sama i też przychodziła na wołanie. W tym coś musi być.

Nie zaprzeczam, że może być głucha, ale jeśli tak to mnie oszukała. :p

I dobra wiadomość: dużo się dzieje w sprawie tego Oświęcimia dla psów w Kamieńcu. Będę tam. Po wszystkim napiszę Wam jak było.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ElzaMilicz'][B]Nie[/B], Uszka czasami bywała na dworze całkiem sama i też przychodziła na wołanie. W tym coś musi być.

Nie zaprzeczam, że może być głucha, ale jeśli tak to mnie oszukała. :p

I dobra wiadomość: dużo się dzieje w sprawie tego Oświęcimia dla psów w Kamieńcu. Będę tam. Po wszystkim napiszę Wam jak było.[/quote]
O Matko Elza , powodzenia!
A Uszka, słodka:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Dzisiejszy mail:
"Uszka cieszy się zawsze gdy przynosze jedzenie! Uszka i Tavi jedza 3 razy dziennie. Rano i w południe sucha karmę Platinum a wieczorem mięso z warzywami, ryż, witaminy w tabletkach i olej na błyszczącą sierść. Sierść Uszki zaczęła już lekko błyszczeć. Myślę też, że Uszka przybrała na wadze. Waży ok. 15,8 kg...
Czasem daję rybę albo kurczaka zamiast mięsa. To wszystkie bardzo lubią.

Ona zawsze jadła z apatetem, tylko jak miała biegunkę i dawałam jej ryż z marchewką to zastrajkowała ;-) ... brakowało jej mięsa ...

Właśnie ją przytulałam i głaskałam. Najlepiej lubi drapanko po głowie, po prostu się tym delektuje ...

Teraz muszę iść zrobić kolację dla psiaków.

tysiąc buziaków do Polski :-) ... dla wszystkich fanów Uszki!

Wszystkiego Najlepszego,
Dagmar"

Link to comment
Share on other sites

Prawda, że Uszka trafiła do bardzo ładnej i kochanej "mamy" :)

Ale głucha.... :crazyeye: ja z nią na pewno nie spędziłamtyle czasu ile Elza czy Dagmar, ale ona na spacerach ze mną wyrażnie reagowała na dzwięki - np. na samochodu na ulicy, pamiętam że kiedyś coś gdzieś "walnęło" patarda czy coś innego (tego nie pamiętam) ale ona się przestraszyła...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...