Jump to content
Dogomania

Czy twoj pies ma czipa?


ARKA

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bonsai_88']Moja psina też jest zachipowana - po miedzy łopatkami, trochę bardziej z lewej strony. Dostałam ją już z chipem i nawet jakby go nie miała to bym jej fundnęła to cudo... dla jej bezpieczeństwa ;)[/QUOTE]
z tym bezpieczeństwem to duża ściema jest ;) Bo tak naprawdę to nie ma jednej i centralnej bazy w PL, która by psy z całego kraju miała w rejestrze :roll:
Czasami myślę, że identyfikator z danymi właściciela się lepiej sprawdza w tej kwestii ;)

Link to comment
Share on other sites

Tylko nie kupuj tej rozkręcanej, bo może się w trakcie użytkowania rozkręcić i kicha ;)
Na allegro jest dużo ofert identyfikatorów metalowych w formie blaszki z danymi (ja kupiłam jedną z masy grawerskiej i po prostu pękł zaczep, więc odradzam :roll: metalowe będą wytrzymalsze).

Link to comment
Share on other sites

Moje oba zachipowane, nie byłam pewna co do chipowania ze względu na to, że mało było czytników..
Teraz jest ich coraz więcej, a jeden z moich psów nie ma tatuażu, a adresówki.. :roll:, obroża moze się niestety zerwać..

Link to comment
Share on other sites

Kamila, skoro w moim miasteczku można, to w Bydgoszczy na pewno tez :)

Dada - jest różnica między adresówką a identyfikatorem. Fakt, jeśli obroża się zerwie to kicha, ale jeśli nie zarejestrujesz sobie SAMA psa [url=http://www.czipy.pl/nusite/]TU[/url] względnie [url=http://www.animalbase.eu/]TU[/url] to szanse, że po odczytaniu w Warszawie nr chipa psa zachipowanego np w Krakowie ktoś znajdzie Twoje dane są malutkie. Dużo się o tym na forach pisało i piszę.
Niemniej jednak może stanie się cud i kiedyś taka centralna baza powstanie. Baza, gdzie będą dodawane WSZYSTKIE psy, z CAŁEGO kraju, za DARMO i zaraz po zachipowaniu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamilka91']ja zachipowałabym chętnie, gdyby nie to że nie wiem czy w Bydgoszczy jest w ogóle taka możliwość... a moja Mika źle znosi podróże, więc jechać gdzie indziej nie mogę... :roll:[/quote]
W Bydgoszczy prawie każdy weterynarz czipuje psa. Z jakiego jesteś osiedla?
Ja niedługo wybieram się żeby zaczipować Lanę.
Z bazą danych to rzeczywiście jest problem. Co prawda są takie bazy ale nie każdy o tym wie i nie każdy zgłasza tam psa.

[U]Guciek[/U] stronka nie chce mi się wyświetlić (a chętnie bym poczytała o agility)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']Kamila, skoro w moim miasteczku można, to w Bydgoszczy na pewno tez :)

Dada - jest różnica między adresówką a identyfikatorem. Fakt, jeśli obroża się zerwie to kicha, ale jeśli nie zarejestrujesz sobie SAMA psa [URL="http://www.czipy.pl/nusite/"]TU[/URL] względnie [URL="http://www.animalbase.eu/"]TU[/URL] to szanse, że po odczytaniu w Warszawie nr chipa psa zachipowanego np w Krakowie ktoś znajdzie Twoje dane są malutkie. Dużo się o tym na forach pisało i piszę.
Niemniej jednak może stanie się cud i kiedyś taka centralna baza powstanie. Baza, gdzie będą dodawane WSZYSTKIE psy, z CAŁEGO kraju, za DARMO i zaraz po zachipowaniu ;)[/quote]
Wystarczy isc do lekarza który wspolpracuje z [url]www.identyfikacja.pl[/url] :) Wpis do bazy jest w cenie chipa i pojawia sie błyskawicznie. Moja dwa psy pojawily sie w bazie drugiego dnia od chipowania :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanika']W Bydgoszczy prawie każdy weterynarz czipuje psa. Z jakiego jesteś osiedla?
Ja niedługo wybieram się żeby zaczipować Lanę.
Z bazą danych to rzeczywiście jest problem. Co prawda są takie bazy ale nie każdy o tym wie i nie każdy zgłasza tam psa.
[/QUOTE]
Mój chyba akurat nie. :roll: Mieszkam na bartodziejach...
ale dowiem się ;)

Link to comment
Share on other sites

Joanika - na razie prędko strona nie zadziała ;)

MartaReksKiwi - łatwo Ci powiedzieć, że wystarczy :) Myślisz, że ludzie którzy nie mają internetu będą o tej współpracy wiedzieć? :) Pójdzie i będzie przekonany, że jego pies w razie zagubienia będzie łatwy do odnalezienia, jeśli ktoś go znajdzie i sprawdzi czy jest chipowany:eviltong:
Ja sobie zarejestruję psy "hurtem" jak zachipuję jeszcze Chilli (pomimo, że ma tatoo w uchu).

Link to comment
Share on other sites

Guciek :) Najlepiej z lekarzem porozmawiac i wszystkiego sie dowiedziec :) Internet do tego nie jest potrzebny. Ja muszę zawsze wszystko wiedziec na temat swoich psow- dlatego tez mamy swietną lekarkę która nigdy nie żałuje nam czasu :loveu::evil_lol::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MartaReksKiwi']Guciek :) Najlepiej z lekarzem porozmawiac i wszystkiego sie dowiedziec :) Internet do tego nie jest potrzebny. Ja muszę zawsze wszystko wiedziec na temat swoich psow- dlatego tez mamy swietną lekarkę która nigdy nie żałuje nam czasu :loveu::evil_lol::loveu:[/QUOTE]
Nie kazdy jest taki jak Ty :) Niektórzy po prostu z góry zakładają z góry, że gdzieś ten pies jest rejestrowany, skoro te chipy sa takie slynne.
A co do rozmów z wetami, to ja polecam lekture [url=http://www.fcr.fora.pl/o-wszystkim,1/chipowanie,619-30.html]TEGO[/url] wątku, ale dopstęp jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Link to comment
Share on other sites

I właśnie jest tak jak piszesz. Ludzie najczęściej czipują psa bo wyjeżdzają za granicę (teraz to już granic nie ma - teoretycznie;)). A jak pies nie daj Boże zginie to lamentują że przecież czip miał itp ale nie pomyśleli żeby się dowiedzieć gdzieś to zgłosić. Mentalność wielu weterynarzy też powinna się zmienić powinni dawać namiary na takie bazy danych (bo z tego co wiem jest kilka w necie).

Link to comment
Share on other sites

[U]Kamilka[/U] w Korze na bartodziejach czipują psa.
Ostatnio na dogo był artykuł - znaleźli psa z obrożą z napisem "mam czipa" czy "jestem zaczipowany" ale co z tego jak nie mogli znaleźć właściciela bo nie było pieniędzy na utworzenie bazy danej psów.
Dlatego oprócz czipa przyda się i adresówka

Nawet jeszcze jest ten artykuł [url]http://www.dogomania.pl/portal/node/574[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanika'][U]Kamilka[/U] w Korze na bartodziejach czipują psa.
Ostatnio na dogo był artykuł - znaleźli psa z obrożą z napisem "mam czipa" czy "jestem zaczipowany" ale co z tego jak nie mogli znaleźć właściciela bo nie było pieniędzy na utworzenie bazy danej psów.
Dlatego oprócz czipa przyda się i adresówka

Nawet jeszcze jest ten artykuł [url]http://www.dogomania.pl/portal/node/574[/url][/QUOTE]
No, ale do Kory też mam kawałek, a już pisałam, że Mika źle znosi jazdę samochodem, autobusem itp... :roll:
może jak będę mieć więcej czasu to pójdę z nią pieszo, ale to jakieś 1,5 godziny w jedną stronę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamilka91']No, ale do Kory też mam kawałek, a już pisałam, że Mika źle znosi jazdę samochodem, autobusem itp... :roll:
może jak będę mieć więcej czasu to pójdę z nią pieszo, ale to jakieś 1,5 godziny w jedną stronę...[/quote]

Może poczekamy na darmowe czipy :evil_lol: jeśli miasto w ogóle weźmie udział w akcji czipowania psów :shake:

Link to comment
Share on other sites

Wklejam dla zainteresowanych z Bydgoszczy treść maila:

Poniżej podajemy lecznice, które z nami współpracują i rejestrują oznakowane zwierzęta w Ogólnopolskiej Bazie Zwierząt Oznakowanych [URL="http://www.identyfikacja.pl/"]www.identyfikacja.pl[/URL] połączonej z europejskim systemem baz danych zwierząt oznakowanych:

GABINET WETERYNARYJNY LEK. WET. KATARZYNA GRYŃ - MAŚLIJ 85-793 BYDGOSZCZ UL. WYBUDOWANIA 2 TEL. 347-17-35//0-504-341-170

LECZNICA WETERYNARYJNA "FILA" LEK. WET. JAROSŁAW MICHALSKI 85-305 BYDGOSZCZ, UL. GROBLA 15 TEL. 052/373-04-91
Z poważaniem Administrator Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanika']Wklejam dla zainteresowanych z Bydgoszczy treść maila:

Poniżej podajemy lecznice, które z nami współpracują i rejestrują oznakowane zwierzęta w Ogólnopolskiej Bazie Zwierząt Oznakowanych [URL="http://www.identyfikacja.pl/"]www.identyfikacja.pl[/URL] połączonej z europejskim systemem baz danych zwierząt oznakowanych:

GABINET WETERYNARYJNY LEK. WET. KATARZYNA GRYŃ - MAŚLIJ 85-793 BYDGOSZCZ UL. WYBUDOWANIA 2 TEL. 347-17-35//0-504-341-170

LECZNICA WETERYNARYJNA "FILA" LEK. WET. JAROSŁAW MICHALSKI 85-305 BYDGOSZCZ, UL. GROBLA 15 TEL. 052/373-04-91
Z poważaniem Administrator Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt[/QUOTE]

O, słyszałam że Pan Michalski dobry jest ;) tylko że za diabła nie wiem gdzie to, na pewno kawałek ode mnie... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...