Jump to content
Dogomania

Erman-prawie doberman


Erykowa

Recommended Posts

Wydaje mi się,że z 1 mogą iśc 2osoby tzn tyle można zgłosić i dostaną dyplomy /choć trzeba bedzie sprawdzić w regulaminie jak się pojawi.W zesz.roku mnie to nie interesowało/ ale ja chyba jednak pójdę z dwoma córkami tzn pójdziemy we trzy jak się młoda zdecyduje.Nikt nas z trasy nie zgoni ;)

Link to comment
Share on other sites

O 31.05.2016 o 19:30, Erykowa napisał:

JolkaBlaszczyk dzięki.Ja w tym roku pierwszy raz brałam udział w Pucharze Pl i właśnie  róznica trasy w Lublińcu atu była kolosalna.

Angi ja właśnie  na trasie myślałam o Zabrzu,toż to było jak kilometrowy spacerek w porównaniu do tego ;)

Ale najwazniejsze to to,że w niedzielę ani  ja ani er nie odczuwaliśmy zadnych skutków po tym wysiłku.No jakbym całą sobotę na ogródku w leżaku spędziła :)

Chesti nie ma się z czego śmiać ;) ;)

A na pierwszy start bardzo polecam 10.09 Tychy.Super organizacja /na kilku zawodach była taka sobie i różnicę bardzo czuć/.Trasa prosta-tzn po płaskim,zaraz po wakacjach-łatwiej kondycję wyrobić a do tego już wrzesień czyli nie takie upały.I stosunkowo blisko "od nas".

Tyś ja to bym chciała taki dogtrekking z ludzmi z tego forum i poznać te  wszystkie  psy na zywca :)

Majoka dzięki.No nie powiem pod górę bardzo pomaga i zastanawiam się jak ludzie dają sobie radę bez takiego "parowozu" z przodu;)

 

Teraz niestety najbliższe zawody dopiero we wrzesniu :( ;( strasznie szkoda mi naszej kondycji bo bez mobilizacji-zbliżających się zawodów ciężko mi utrzymać taką formę.Ale Erman nie sprawdza się w upałach więc nie będe go meczyć.Za to jesień zapowiada się intensywnie -trzymajcie kciuki,żeby się udały wszystkie starty

 

A teraz rozpoczynamy letnie lenistwo...jak Erman je przezyje ;) bo właśnie zamówiliśmy dzieciom duży basen na stelażu.Niestety  albo na szczęscie nie wiem,nie głeboki (żeby mozna je było spokojnie tam same zostawić-choć muszę  się pochwalić,że gdy ja walczyłam w Sanoku dziewczyny na basenie zdały karty pływackie :) ),ijak on go rozwali/uszkodzi to obawiam się,że i przez męża i przez dziewczyny zostanie utopiony ;)

Wiesz to zależy,Oscar większość życia miał jeden basen taki dmuchany,gdzie dzikie harce wydziwiał,prawie 6 lat mu służył,oddałam go koleżance dla jej psa

Link to comment
Share on other sites

Hej

Zniknęłam,zniknełam bardzo przepraszam ale to nie z lenistwa tylko internet mi padł.Na tel działa ale za skarby nie chciało mnie tu zalogować

U nas cisza,spokój rozleniwienie :)

Basen stoi ijak na razie cały.Er w prawdzie lubi tam zaglądać ale na razie bez szkód.Tylko szczeka na dmuchaną orkę ;)

Zdjęc mi się uzbierało,że cho,cho

2016.06.01 004.jpg

2016.06.01 038.jpg

2016.06.01 039.jpg

2016.06.04 027.jpg

2016.06.04 032.jpg

Link to comment
Share on other sites

dzięki !

Nie miałam nigdy taśmy ale łatwo linkę się zwija i  niesie.Pewnie gorsza w trzymaniu w ręce ale ja mam przypiętą do pasa.Do tego Erman nauczył się bardzo dobrze na niej chodzić.Zawsze wie w którą str.się obrócić,żeby nie zaplątać więc u nas sprawdza się bardzo dobrze.Gdy wołam "powoli" wie,że linka się kończy.Mam 20m.

I powiem Wam,że marzy mi się spuścić go czasem.Ale kilka dni temu  pies pewnej dziewczyny super usłuchany,wyszkolony,pracujący został potracony przez samochód.Oczywiście był luzem.Tak przechodzi mi.Oczywiście nie neguje puszczania.Uważam,ze przy naszym wyszkoleniu i charakterze Eryka to zbyt ryzykowne :(

edit

Mam jeszcze zdj.z wczorajszego spaceru.Dziś tak wieje,że boję się dalej gdzieś iść,żeby czymś nie oberwać.Nie mówiąc,że wracałam ze szkoły z córką i Erykiem i tak nam dolało,ze w miss mokrego podkoszulka- i futerka ;) moglibyśmy brać udział

 

Pierwsze-z okazji Euro ;)

2016.06.16 018.jpg

2016.06.16 023.jpg

2016.06.16 049.jpg

2016.06.16 052.jpg

2016.06.16 058.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia mają piękne, soczyste kolorki! Super. Pełnia szczęścia maluje się na Erkowym pysku, to lubię ;).

Ja mam taśmę od ponad 7lat, wiele psów na niej chodziło, niejedno przeżyła, ale - strasznie jej nie lubię. Parzy w dłonie, jak ją łapię (bo pies leci jak szalony gdzieś) no i debil (ja) kupił czarną, więc często znika mi w gąszczu trawy lub po prostu na ciemnym tle. Kundel nie potrzebuje linki, bo ładnie się słucha i to ten typ, co trzyma się właściciela, rzadko odwali jakiś numer, zwłaszcza po wypracowaniu awaryjnego odwołania od zwierzyny, ale... używam linki dla innych psów. Te psy faktycznie mimo pracy nie osiągnęły tego, co przy mojej poczwarce: nie ufam im tak, jak Morusowi. Owszem, debil ma czasem swoje naloty, że zwiewa, że nie słucha, ale przez tyle lat nauczyłam się je czytać i reagować zanim go spuszczę albo on zareaguje (jednak w porównaniu np. z Azorem, Morus ma gorszy orient, wolniej pracują mu trybiki), więc zanim coś zrobi, zdążę zareagować i go powstrzymać. Poza tym czasy, kiedy miał mnie w dupie i gonił za każdym tropem już są za nami i teraz nastały czasy pełnego zaufania. Czasem jak się fajnie nam pracuje, chodzimy bez smyczy nawet po okolicy, a nie tylko na zadupiu.
Niemniej jednak wiem, że tak drugiego idealnego psa raczej nie znajdę i pewnie linka będzie nam potrzebna... a ona wygląda ładniej niż taśma. Niby do papisienia się jeszcze daleko (co najmniej 5lat), ale powoli sporządzam listę MUST HAVE :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Też korzystam z linki. Tż zrobił mi na końcu pętelkę i dopinam do niej smycz. Jest idealnie. 

Mój pieseczek z racji swoich predyspozycji nigdy nie będzie biegał luzem. I nie mam już pod tym względem żadnych obiekcji. Tak jest bezpieczniej (dla niego i dla zwierzyny), tak jest wygodniej (dla mojej psychiki) i w ogóle... lepiej ;) Był czas kiedy linka mnie mocno wkurzała, pies się zaplątywał w chaszczach, jak się rozpędził i w końcu naprężył linkę to po czasie miałam uszkodzony bark. Teraz  mamy już wypracowane komendy "stop" i "obejdź" - linka jest naszym przyjacielem :D 

 

Super foty i bossski Er :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hej !

Chesti u mnie dokładnie tak samo z linką :)

Sezon ogórkowy,chyba z 2 tyg.nie odpalałam kompa Albo my jesteśmy na wyjeździe,albo ktoś nas odwiedza albo robię ogórki ;) Pocztę,wiadomości i pogodę na komórce tylko sprawdzam ;) A tu zdjęc się nazbierało,że ho :) Do tego za kilka dni wyjeżdzamy tym razem na dłużej więc postanowiłam coś wrzucić po po pobycie w wlkp pewni znów setki przywiozę ;)

Nasze okoliczne,plus ost .autorstwa Anny Sroki-byliśmy z grupą "psie spacery Kraków" na wspólnym spacerze i było fantasycznie :)

2016.06.27 022.jpg

2016.06.27 047.jpg

2016.06.28 026.jpg

2016.06.29 041.jpg

2016.07.02 psi spacer kraków 003.jpg

Link to comment
Share on other sites

fajnie u was. Od razu widać, że wakcyjnie sielsko i anielsko :)

co do linki, ja zawsze mam zakodowane, że moj pies musi być odwolywalny. I jest. Moje psy staram sie spuszczać od poczatku (jak tylko je trochę wyczuje) i to mi sie sprawdza. Psy bez smyczy nie miewają odpałów bo są do spuszczania przyzywyczajone, są spuszczane praktycznie na każdym spacerze. Ze względu na lękliwość Hirka musze tylko wybierać miejsca mało zaludzione, żeby nie stresować siebie, innych i psa. Masza ze wzgledu na wiek i tak zachowuje się jak owczarek (idzie przy nodze) więc jej smycz to tylko proforma. Staram sie zawsze tworzyć z psami stado i wtedy nic mi sie nie rozbiega, nie znika z pola widzenia. A wiadomo widok beztrosko wolnego psa jest bezcenny nie zamieniłabym tego na żadnej długościu linkę. Póki co psy miałam takie, które dało się nauczyć odwoływalności i trzymania się blisko przewodnika. Mam nadzieję, że dobra passa mnie nie opuści :)

Link to comment
Share on other sites

Jola, ja również nie wyobrażam sobie trzymac psa na lince. Mój niemal non stop chodzi bez smyczy, ale niestety też wiem, że są psy takie, jak Er które za nic bym nie spuściła. Mam jednak nadzieję, że moje psy będę mogła spuszczać bezgrzesznie i bez obaw. Dla mnie to ważne jest i też od początku kładę nacisk na odwoływalność - ale wiadomo, z niektórymi psami się nie da i już.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...