Jump to content
Dogomania

Erman-prawie doberman


Erykowa

Recommended Posts

Witajcie
2 razy wysmarowała piękne postu,nawet stawiałem zdjęcie i oczywiście mi nie wysłało :(
A ile odpowiedzi w Waszych galeriach... I to samo.
Chyba musze się przeprosić z telefonem ale ciężko to widzę.Czytać ok ale pisać nie cierpię.
W prawdzie zapytałam w tekacie "szczeianie" ale może nikt się nie obrazić jak tu też zapytam.Kiedy psy zaczynają szczekac/pilnować ?
Er na nic i nikogo nie szczeka.Jest szansa,że mu tak zostanie ? ;)
Ogólnie mi to pasuje,nie potrzebuje psa do pilnowania zwłaszcza że i tak się go boją "za wygląd".

Link to comment
Share on other sites

Możliwe, że tak mu zostanie. A może zacznie szczekać i pilnować, kiedy trochę dojrzeje - w sumie loteria ;) Moja dobermanka nie szczekała praktycznie wcale, tyle co na psy z balkonu. Raczej pilnowała i uważnie się wgapiała w kogoś, kto przychodził.

Mogę Ci wypożyczyć Raven, z niej byłby cudny pies "pilnujący", bo piłuje ryja basem aż dudni ilekroć uzna, że jest taka potrzeba... Oczywiście z tym walczę, bo mnie szlag trafia na japiące bez potrzeby kundliszcza :P

Link to comment
Share on other sites

Jari też w jego wieku był małą pierdołą, ale później mu przeszło :diabloti: Na początku nie reagował specjalnie na dzwonek do drzwi, wpuszczał każdego do mieszkania, był taki obojętny. Im dalej tym stawał się bardziej terytorialny... No i teraz wpuszcza tylko tych których zna i lubi ;) Co ważne, bo nawet jak zna, ale nie lubi, to życzę powodzenia :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Znowu mi zezarlo posta i di tego zmienia sobie literki.Nie cierpię pisać z tel.!

Evel in właśnie tak się zachowuje.Poobserwuje i tyle ale na przechodzące obce psy szczeka.
A wiesz Raven na pewno jest cudownym pieskiem ale za płotem mamy takiego mikro szczekacza który drze się 20 godzin na dobe i już kilka razy miałam ochotę zaopatrzyć się w wiatrówkę ;) albo liczyłam,ze Erman ją zezre ale on ją jak i wszystkich kocha :)

Edited by zuzaw
ort
Link to comment
Share on other sites

O Amber ,dzięki ! Właśnie bylam ciekawa jak Jari.Czyli wszystko może się zmienić choć on ( Er) wiadomo tylko pseudo także może być jeszcze inaczej.Najważniejsze żeby nie szczekal na wszystko ale po Waszych -Twojej i Evel odpowiedzi licze,że tak będzie.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, u mnie nie ma opcji, żeby psy darły pały - sama miałam u rodziców sąsiadów w domku z ogrodową spanielką, która dostawała spazmów, bo liść leciał, wiatr wiał, kot przechodził pół kilometra dalej itp. niezależnie od pory dnia czy nocy. Zu ją darzy nienawiścią dogłębną. Spanielka poza posesją (bo się sama wyprowadza a potem SURPRISE ma szczeniaki dwa razy do roku...) już tak nie chojraczy, zwiewa albo się kładzie a Zu jak myśli, że jej nie widzę, to jedzie jej wpierdzielić :mad: i czasem miałam jakąś taką myśl, żeby może jej z tej misji nie odwoływać :P

U mnie jak coś zaczyna się wydzierać to jest w sekundę uciszane i zabierane z działki/balkonu/skądkolwiek. Sąsiadka mająca dwa drące jadaczki yoreczki za każdym razem biadoli jakie te moje psy są biedne, nawet im poszczekać nie pozwalam :roll:

Link to comment
Share on other sites

[B]gorski_p89 [/B]dziękuję

Ja też mam za płotem takiego wrzaskuna i bałam się czy nie nauczy Ermana drzeć sie na wszystko ale na razie jest spokój.Myslę,ze to też kwestia tego,ze te małe-przynajmniej które znam obszczekują wszystko a większe jednak cichsze.
A odkąd skończyły sie upały Er zaczął wsuwać wszystko co mu się da,nawet znów jak nakładam do miski jedzenie to siada obok i niecierpliwie czeka :)

Link to comment
Share on other sites

agutka zimno na pewno u nas nie jest ale spadlo z 34 na 25 a to już luksus ;) di tego przez ost. dwa dni było zachmurzone i od razu wróciła chęć do życia
Kolorowydomek dzieki.My naszego znaleźliśmy e ogłoszeniach ,był do oddania także trzeba szukać choć nie wiem czy jest drugi taki wspaniały i z super chaeakterem ( na razie) ;)

Link to comment
Share on other sites

O tak dynamika,prędkość i niecierpliwość to jego kolejne imiona ;)

Ile mi sie uda wrzucam -może będzie dużo ale nie wiem kiedy znów tak będzie mi net działał :(

z "patyczkiem "
[IMG]http://i62.tinypic.com/2hfv054.jpg[/IMG]
portrecik
[IMG]http://i57.tinypic.com/21d1xdy.jpg[/IMG]

z córką
[IMG]http://i61.tinypic.com/2isk1lf.jpg[/IMG]

"nasze" pola
[IMG]http://i61.tinypic.com/2h58e85.jpg[/IMG]

Edited by zuzaw
Link to comment
Share on other sites

ale on aksamitny :loveu: a co do dobkowego charakterku - znajomi mają dobkę z adopcji (tzn. mieli, niestety na kretyńską współwłasność, wobec czego jedna z "współwłaścicielek" zabrała dobkę w cholerę do innego miasta...) i ta oto sucz nigdy nie przejawiała dobkowych zachowań, żadnego tam bronienia, stróżowania - kiedy mój pies, 13kg żywej wagi :D wyskoczył na nią z mordą, to schowała się za nogi swojego pana :cool3: i generalnie jest taką psią pipką, kocha cały świat i jest bardzo, bardzo spokojna.

Link to comment
Share on other sites

Piszę tą wiadomość 3 raz,teraz już z telefonu.Ci próbuje wyslac to mi neta rozlacza :(
Agutka czy bulle nie mają podobnych oczu ;) ?
Pani Profesor futerko ma jak krecik.Ja po wczesniejszych futrzakach jeszcze się nie przyzwyczailam.
A co do charakteru sama jestem ciekawa ale wolala bym żeby został taka 'ciapa' bo to mniej problemów niż z jakimś 'zadziorem/agresorem'.
Ale dziś mieliśmy ciekawą akcję na spacerze.Er biegł luzem polem które graniczy z rzeczka i laskiem.Coś w tym lasku wydawało dziwny dźwięk- jakis stuk- może siekiera? i Er stanął ,najezyl się jak punk ;) i zamiast jak zawsze zwiewac w drugą stronę to zaczął warczec i nawet szczeknal :) Aż bylam w szoku bi to pierwszy raz tak się zachował

Link to comment
Share on other sites

Już obczailam,że wieczorem to w ogóle klapa z internetem i szkoda mi,że ciężko coś odpisać albo nawet pogladac zdjecia więc chyba zacznę wstawać o świcie może będzie lepiej ;)
Ps a Er chyba przeżywa dzisiejszy spacer bo powarkuje przez sen ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...