Jump to content
Dogomania

wymioty i rozwolnienie! pomocy szkoda psa :(


iceboox

Recommended Posts

cześc,

w czwartek mój piesek został sam o godz. 14 i jak wróciłam po godzinie, niestety Mały zostawił mi kupkę na dywanie i dwa razy zwymiotował tego dnia.
Potem cisza i spokój...

Dziś już dwa razy zwymiotował, a na dworze ma bardzo luźną kupkę (prawie woda).

Karmy nie zmieniałam, stresu brak. Nie jest apatyczny ani osłabiony.

I co mam zobić?

Link to comment
Share on other sites

U młodych psów pasożyty żołądkowo-jelitowe to częsta przyczyna wymiotów i biegunek. Jest też szereg chorób, które mają tego typu objawy. Jeśli problem jest od czwartku, a dziś już jest sobota, to już dość długa zwłoka. Pies może się odwodnić. To nie jest błaha sprawa.

Link to comment
Share on other sites

no właśnie w tym rzecz że jadł tylko suchą karmę i wieczorem w czwartek, i cały pątek nic mu sie nie działo... dopiero dzis rano wymiotował. Co do apetytu to jak zawsze czyli bez problemu. a wymiotował juz dzis żółcią, a w czwartek strawionym pokarmem.

Link to comment
Share on other sites

No to "nieładnie "wymiotował . .Przy takich objawach na przyszłość nie karm psa sucha karmą .Skoro do weta pojedziesz dopiero w poniedziałek to ...powinno sie odstawic jedzenie ale możesz spróbować dać mu bardzo małe porcje gotowanego jedzenia (chude mięso z ryżem ) i dołączyć probiotyk (bardzo pomaga w trawieniu i wchłanianiu ) Pilnuj aby dużo pił . Jeśli po tych małych porcjach zwymiotuje to odstaw jedzenie , pilnuj nawodnienia .

Link to comment
Share on other sites

daj psu probiotyk,mokrą karmę,mięso[np.wołowinę,jest tłusta,odżywcza i działa delikatnie zatwardzająco,co przy biegunce może pomóc] i namawiaj go do picia.możesz kupić największą strzykawkę w aptece i poić psa na siłę.nie wiem jak wymioty,ale biegunka bardzo odwadnia,szczególnie małe,młode psy.u weterynarza musisz wymóc podanie psu kroplówki nawadniającej,jeśli sam tego nie zaordynuje.

Link to comment
Share on other sites

jedno i drugie bardzo odwadnia ...właścicielka postu powinna wnikliwie obserwowac psa bo tak na prawdę nie zna przyczyny opisanych objawów
a one mogą byc od bardzo błachych do bardzo poważnych . Dla spokojności zmierzyłabym temperaturę .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...