Jump to content
Dogomania

Wyprawki czas!


Skyy

Recommended Posts

Dla whippeta to bym radzila obcinacz do pazurkow. Na poczatek moze byc "ludzki" taki maly, pazurki sa miekkie i przezroczyste. Pies sie przyzwyczaja do obcinania, a wlasciciel sie uczy - bo bedzie coraz trudniej.

Jak ma biegac w coursingach, to oznacza trawe. Czyli pazury krotkie, regularnie obcinane.

Na piasek moga byc nieco dluzsze, ale tez nie "szpony".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na temat wyprawki nagralam filmik, wiec zapraszam jesli ktos jest zainteresowany, tym co kupilam. Oczywiscie wiekszosc psiarzy moze sie nudzic na wyjasnieniach odnosnie niektorych produktow, ale musicie mi to wybaczyc ;) filmik stworzony dla laikow.

https://www.youtube.com/watch?v=TRcTH_0VFvI

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wyszło jak wyszło. Na zebranie wyprawki mam jeszcze tydzień. Co prawda szczeniak będzie dopiero u mnie w wrześniu, ale z wakacyjnym wyjazdem i powrotem "na styk", wolę być przygotowana już przed wyjazdem. 

 

Są zabawki (tona zabawek!), jest legowisko, koc, klatka. Są smycze, obroże (od koloru do wyboru) i moje pytanie, co jeszcze (po za miskami oraz karmą)? 

Link to comment
Share on other sites

Ja oprócz tego zaopatrzylam się jeszcze w te takie...podkłady? Maluch się uczy na nie sikac, póki nie może wychodzić z domu. Kong i wypełniacz do niego dla szczeniąt, szczotka do sierści, też dla szczeniąt, jako że będę miała spaniela, muszę go przyzwyczajać od samego początku do wzczotkowania i kąpieli. To chyba tyle...

Link to comment
Share on other sites

Jakieś suszone śmierdziuchy-gryzaki, przysmaki, szampon dla szczeniąt, kliker, spray do usuwania zapachu moczu, jakieś przyrządy do pielęgnacji (szczotka czy rękawica do wyczesywania) i adresówki. Chyba tyle, tak patrząc po półce ;)

Link to comment
Share on other sites

Monieq, suszone "śmierdziuchy-gryzaki" to trucizna dla psów. Są Kongi, więc Kongi będą służyły za gryzaki. ; -)

Do podkładów nie jestem przekonana. Pies przylatuje w wieku 4 miesiecy więc swobodnie będzie mogła wychodzić na spacery. Co prawda nie będzie w pełni nauczona czystości w domu, jednak ucząc się ostatnio na temat psiego rozumowania oraz szkolenia, podkłady to tylko i wyłącznie wygodna opcja dla człowieka. Najlepiej od razu nauczyć psa załatwiania się na zewnątrz niż najpierw na podkłady, a później dopiero na spacerach, dlatego raczej ich nie zakupię.

Szampony i wszelkie akcesoria do groomingu są (nawet i stół groomerski). Pozostaje mi zakupić adresówkę oraz ewentualnie klicker, chociaż dalej mam wrażenie, że zapomniałam o czymś bardzo sensownym. 

Link to comment
Share on other sites

Sądziłam, że chodzi Ci o jakieś wędzone/suszone kości i te psie "przysmaki" ze skóry, które możesz kupić w sklepach zoologicznych, najczęściej jeszcze pofarbowane na jakiś intensywny kolor. Wybacz. ; -) 

 

Dzisiaj zrobię listę, co jeszcze muszę dokupić. Chcę mieć chociaż większość przygotowaną przed moim wyjazdem na wakacje ponieważ przylatuję i na drugi dzień już lecę po szczeniaka. Także czasu w stylu zakupów "last minute" raczej nie będzie...

Link to comment
Share on other sites

Są bardzo zdrowe suszone przysmaki naturalne i każdy pies powinien je mieć.Racice, jelita itd. Nie zje mieszkania i zęby będzie mial zdrowe. Zdecydowanie gorsze jest podawanie konga z syfiasta pastą bądź marnym serem czy parowka. Mój pies olewa konga i woli suszone uszy itd.

Link to comment
Share on other sites

Julia., oczywiście, ale tylko i wyłącznie te naturalne z dobrego, sprawdzonego źródła a nie te, które są pakowane w plastikach i zafoliowane, które niby są "wędzone"...

 

Osobiście uważam, że nie ma nic złego w domowych pastach i serach podawane w Kongach. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...