Jump to content
Dogomania

Maszynka do strzyżenia


Maron86

Recommended Posts

Witam
W zeszłym roku kupiłam prowizoryczną maszynkę do golenia 'ludzką' philipsa, sprzedawca zapewniał że psie futro chwyci. No cóż za pierwszym razem chwyciło chociaż golenie było udręką, 2gie golenie już był problem, no a teraz 3cie golenie zaczęła się przegrzewać i ostrze totalnie tępe niby samo-ostrzące się :angryy:.
Chciałabym kupić jakąś tanią golarkę tak do 150zł, która wytrzyma mi jakieś 5-6goleń na jednym ostrzu (pies wyczesany, wykąpany, zadbany - żadne schroniskowe, wiem że przy takim idzie ostrze)...
Tu moje pytanie czy ma ktoś może taką golarkę i jest w stanie się wypowiedzieć na jej temat:
[url]http://allegro.pl/maszynka-do-strzyzenia-psow-zwierzat-35w-akceso-i4094275752.html[/url]

Lub czy ktoś ma jakąś właśnie w podobnej cenie gdzie golarka nie będzie się przegrzewać, a ostrze po jednym goleniu do śmieci (gdzie pies golony na 2-3mm i tak naprawdę golone jest pół psa)?

Link to comment
Share on other sites

Wejdź sobie na stronę Germapol'u a najlepiej zadzwoń do nich i pogadaj. Do 150zł porządnej maszynki chyba nie kupisz, ale warto wydać więcej i się nie wkurzać i nie musieć co rusz szukać nowej.

A jak często potrzebujesz golić? Bo może taniej Ci wyjdzie wizyta u groomera raz na jakiś czas.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie golę tak z 2-3x do roku, jednorazowa wizyta u groomera z goleniem to 140+zł (zależy jak zarośnięty). Jeśli taka golarka by mi starczyła na 3golenia na jednym ostrzu to już się zwróci, jednocześnie kupno drogiej golarki u nas mija się z celem bo tylko jeden pies jest golony i tylko na lato (okres kleszczy to istna masakra mimo środków...).
Dodam również że te wszystkie nakładki regulacyjne mało mnie interesują ponieważ pies jest golony na ~2mm gdyż w miejscach gdzie jest golony bardzo szybko odrasta.

Link to comment
Share on other sites

Ta ludzka wytrzymała, teoretycznie działa jednak ostrza są drogie i po jednym użyciu już tępe. Dlatego zakładam że mimo wszystko powinna jakaś 'zwierzęca' o większej mocy dać radę (philipsa ma 10W) tylko zastanawia mnie też jak często trzeba ostrza wymieniać i czy nie skończy się to jak w philipsie (tam muszę co przejechanie maszynką ostrze czyścić bo między 'ząbki' futro się wbija i nie ścina).

Link to comment
Share on other sites

Czy ostrza w bardziej znanych maszynkach tak jak piszesz np Moser w różnych modelach pasują do siebie, czy jest tak że jeden model ma dane ostrza i koniec?
Na co zwracać uwagę przy kupnie maszynki? Tak jak pisałam mi ta maszynka ma służyć do golenia 2-3x w roku dosłownie, do tego jednego psa dlatego nie uśmiech mi się wydawać 300zł na maszynkę która się zwróci po 5latach :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczy zew']Takiego futra nie wytrzyma żadna maszynka za 150zł.[/QUOTE]
Nie zgodzę się....
Z konieczności od 1,5 roku pracuję na GTSach. Mnie bardziej odpowiada GTS888,bo jest cichszy niż ten z podanego linku GTS888B.
Ale nie ma co liczyć na to,że dołączone ostrze będzie ciąć ;) Najlepiej by było w Germapolu dokupić porządne ostrze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']ta maszynka ma służyć do golenia [B]2-3x w roku[/B] dosłownie, do tego jednego psa dlatego nie uśmiech mi się wydawać 300zł na maszynkę która się zwróci po 5latach :eviltong:[/QUOTE]

Nie wiem jak liczysz te 5 lat. Piszesz, że "jednorazowa wizyta u groomera z goleniem to 140+zł", więc maszynka za 3 stówki wyjdzie Ci na zero w niecały rok :eviltong:

Na temat szczegółów technicznych najlepiej porozmawiaj z obsługą Germapola.

Edited by rozi
Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']N[B]ie zgodzę się....[/B]
Z konieczności od 1,5 roku pracuję na GTSach. Mnie bardziej odpowiada GTS888,bo jest cichszy niż ten z podanego linku GTS888B.
[B]Ale nie ma co liczyć na to,że dołączone ostrze będzie ciąć[/B] ;) [B]Najlepiej by było w Germapolu dokupić porządne ostrze[/B].[/QUOTE]

No to sama sobie przeczysz, bo proponujesz maszynkę za 150 plus ostrze za ponad 100, czyli sama maszynka za 150 nie wytrzyma :D

Link to comment
Share on other sites

Sama kąpiel z oporządzeniem jest po 90-110zł, z cięciem po około 140zł. Więc teoretycznie różnica kwoty małą, ale praktycznie na samo golenie go dać się nie da i dla mnie to już jest pewien finansowy problem.
Muszę go zgolić bo inaczej jest tragedia z kleszczami, na niego się czepiają niezależnie co nosi... Jak jest zgolony na te 1-2mm to wszystko widać jak na dłoni.


Czy zawsze ostrze dodane do maszynki jest ... beznadziejne?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Sama kąpiel z oporządzeniem jest po 90-110zł, z cięciem po około 140zł. Więc teoretycznie różnica kwoty małą, ale praktycznie na samo golenie go dać się nie da i dla mnie to już jest pewien finansowy problem.
Muszę go zgolić bo inaczej jest tragedia z kleszczami, na niego się czepiają niezależnie co nosi... Jak jest zgolony na te 1-2mm to wszystko widać jak na dłoni.


Czy zawsze ostrze dodane do maszynki jest ... beznadziejne?[/QUOTE]


Dobre ostrze jest w cenie ok.150zł,więc odpowiedz sobie sama.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Owszem, ale jak kupię maszynkę za 300-400zł to czy ostrze jest dobre czy również do niczego i na wstępie muszę dokupić kolejne nowe?[/QUOTE]


jak kupisz markową maszynkę do strzyżenia[B] psów[/B],to ostrze wytrzyma,tylko podczas strzyżenia co 15min się oliwi

Link to comment
Share on other sites

Jak kupisz np. Mosera MAX45 to on ma ostrze 8,5 - jeśli na lato, to spokojnie psa całego zrobisz - wystarczy - tzn. chodzi mi o długość.
Maszynka ma moc 45 watt, to powinna długo posłużyć.

To chyba najtańsza obecnie markowa mocna maszynka - czasem można znaleźć na allegro w cenie poniżej 400 zł.

Link to comment
Share on other sites

Z powodu sporych wydatków (kupno samochodu) stwierdziłam że nie stać mnie na maszynkę za ~500zł. Umówiłam golenie u fryzjera psiego na piątek, wyjdzie mi jakieś 60-70zł.

Dzięki wielkie za pomoc, przynajmniej byle czego nie kupię ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kupiłam taką maluśką, niezwykle wygodną wykończeniówkę, Wahl Stylique, i chcę powiedzieć, że jest bardzo głośna, a w dodatku made in China, więc trzeba uważać. Na ostrzu nie ma graweru, jest no-name, co prawda tnie i nie zapłaciłam dużo, no ale ja lubię porządne rzeczy i nie kupiłabym jej mając te informacje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...