Jump to content
Dogomania

Szukam onkologa - pomocy


gusia0106

Recommended Posts

Hej,
weterynarz u mojego psiaka zdiagnozowała raka wątroby. Vario ma około 11 lat i generalnie czuje się dobrze - ma apetyt, nie ma problemów ze snem, z załatwianiem, aż się wierzyć nie chce, że jest taki chory....:-( Weterynarz powiedział, że guz jest nieoperacyjny bo jest wewnątrz miąższu wątrobowego i jest za duży. Vario dostał tylko sterydy, które mają mu chwilowo ograniczyć rozwój choroby. Ale ja się nie zgadzam na takie rozwiązanie. Czy znacie może jakiegoś godnego polecenia onkologa, który uratowałby mojego pieska??
Proszę Was o pomoc
Jestem z Warszawy

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Doktor Dariusz Jagielski - Klinika "Białobrzeska"
[URL]http://www.bialobrzeska.waw.pl/?modul=niusy&id=59[/URL]

trzeba zadzwonić i się umówić. Czasem jest też tak, że możesz przyjśc bez umówienia, i na miejscu poczekać - ale czasem baaardzo długo nawet do 23.00 (jeśli zadzwonisz, to się wszystkiego dowiesz, i gdyby termin wizyty był odległy zapytaj o której możesz najpóźniej przyjść, zarejestrować się i czekać na wizytę już na miejscu)

Link to comment
Share on other sites

Było tak - kiedyś dawno, dawno temu zachorował na krwotoczne zapalenie żołądka i jelit, od tamtej pory cały czaj jest na diecie (tylko kurczak, ryż i warzywa). Raz na jakiś czas z bliżej nieokreślonych przyczyn miał problemy od strony układu pokarmowego - wymiotował, rozwolnienie i bolał go brzuch. 3 tygodnie temu miał taki ostry atak niestarwaności - wymioty właśnie i brak apetytu. Oprócz standardowego leczenia antybiotykami i sterydami miał zrobione badanie krwi i usg. Po tym pierwszym usg bylo podejrzenie nowotworu - wynikające z obrazu, podwyższonych markerów wątrobowych i cholernie wysokiego ob. Wtedy dostał steryd w zastrzyku żeby zlikwidować stan zapalny, po tygodniu drugi zastrzyk i wczoraj kontrolne usg. I po tym usg właśnie i ponownym badaniu krwi powstała diagnoza.
Jego lekarz (który naprawdę bardzo dobrze go zna bo Vario nie należy do okazów zdrowia.....) powiedział, że guz nie jest naroślą tylko jest śródwątrobowy po pierwsze, a duży po drugie - dlatego jest nieoperacyjny.
Powiedział też, że on nie ma innego pomysłu niż te sterydy na powstrzymanie rozwoju choroby ale..................nie jest specjalistą onkologiem..........

Link to comment
Share on other sites

Aaaaaaa, słuchacie, i jeszcze jedno...Od swojego lekarza Vario dostał steryd - standardowy chyba w atkic przyakach Encorton, bierze jeszcze osłonowo na wątrobę Essentiale Forte i swoje leki na serce, które codziennie podaję mu już od kilkulat. Myślicie, że dawać mu te leki czy wstrzymać sie do wtorku właśnie - żeby np niezafałszowały wyników badań...?:roll:

Link to comment
Share on other sites

Nawet nie wiesz jak sie ucieszyłam, że pytasz.......
No więc....
Jest i dobrze i źle.
Dr Jagielski skierował nas na usg do guru od usg. I ten lekarz od wczoraj faktycznie jest moim guru. Sprawdził wszytsko bardzo dokłanie (BADANIE TRWAŁO PONAD 30 MIN!) i stwierdził, że to nowotwór złośliwy, Bardzo duży 8x6,6cm. I to jest zła informacja.:placz: Natomiast dobra jest taka, że to nie nowotwór wątroby tylko śledziony. Jakby taki był w wątrobie nic by się nie dało zrobić, natomiast śledzionę można usunąć w całośći i piesek może w spokoju życ bez niej dlugie, długie lata.
No i nie ma w jamie brzusznej żadnych przerzutów - wszystkie pozostałe narządy są zdrowe!:lol:

Wczoraj po tym usg rozmawiałam jeszcze z dr Jagielskim i generalnie przygotowujemy sie do wycięcia śledziony. Podobno z chirurgicznego punktu widzenia to jest bardzo prosta operacja. Problem polega na tym, że mój Vario jest chory na serce.....:roll: Idziemy więc dzisiaj na pełne badanie krwi, rtg klatki i do kardiologa. Jeśli on się zgodzi to operujemy, a jeśli nie..............to nie wiem co:(
Ale jestem dobrej myśli....

Link to comment
Share on other sites

Zapytałam , bo moja sunia ma takie zgrubienie na boku, podobno po kroplówce( ale to było dawno), może tłuszczak , ale dziwnie twardy, chyba szykuje się biopsja:shake: A Figa jest okropną panikarą..
Ciesze się ,że znalazłam wątek o dobrym onkologu.
Niestety miałam psa z rakiem:shake: , więc jestem uczulona na to.

Link to comment
Share on other sites

Chciałam pójść do tej lecznicy gdzie przyjmuje dr Jagielski bo robią tam wszystkie badania, które są mu potrzebne i mają tam trzech kardiologów na miejscu.
Niestety nazwisko dr Garncarz nic mi nie mowi...:oops:
Czy możesz napisac coś więcej? I jakiś namiar...?:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...