Jump to content
Dogomania

Psie mięso w Warszawie!


vicvictoria

Recommended Posts

Super Express jest tak wiarygodnym źródłem informacji, jak prostytutka mówiąca o wstrzemięźliwości (bez obrazy dla tych pań).
Jeśli otworzyłby taką pseudo-restaurację, to i tak ktoś miły doniósłby o serwowaniu takich dań. Głupia prowokacja ze strony wietnamskiego skandalisty i tyle, byłby totalnym idiotą nagłaśniając coś, co jest nielegalne.
Od strony prawnej:
- jeśli otworzyłby "restaurację", czyli lokal usługowy, musi mieć wszelkie potrzebne zgody wymagane do tego, tj:
* uzyskanie zgody Inspektora Sanitarnego (SANPID-u) na prowadzenie w danym lokalu małej gastronomii (który zdrowy inspektor wyda zgodę na prowadzenie takiego lokalu)
* lokal zgodny z przepisami przeciwpożarowymi (czyli wyjścia ewakuacyjne etc, a gdzie można takie znaleźć w apartamencie, przepraszam oknem mam zwiewać jak mu się wok zapali?)
* i inne
Teraz na weźmy to na logikę:
* gość chwali się w gazecie (nie pierwszy raz), że coś takiego otworzy. Wiadomo, że jeśli ktoś chce robić coś nielegalnie, nawet na własny użytek, to nie będzie szedł z tym do gazet (przykładzik? Codziennie palę liście tuż przy Parku Narodowym. Nie zgadzam się z ustawą dot. ochrony lasów państwowych, dlatego idę z tym do gazet i wstawiam tam kolekcję zdjęć jak te liście palę i nic złego się nie dzieje).
* wspomina o "klientach z Niemiec". To żaden geniusz z Niemiec nie wpadł już na taki pomysł tam?:shake: Ciężko mi w to uwierzyć. Z resztą po cholerę Niemcy mieliby przyjeżdżać do nas, na dania które legalnie i bez żadnych konsekwencji można zjeść w Azji? Poza tym (i chwała nam) w Polsce jest tylu obrońców zwierząt, że nie ma szans na to, by coś takiego przeszło.

Z innej beczki - pamiętam, że któraś ustawa wymienia zwierzęta, które mogą być przeznaczone na ubój. Zwierzęta te są wymienione z nazwy, a ew. psina i kocina na pewno tam nie gości. Podejrzewam jednak, że tuż po otworzeniu takiego "lokalu" zostałby natychmiast zamknięty ze względów sanitarnych.

To moje trzeźwe spojrzenie, a takie artykuły to jak walenie do mrówki z armaty. Jeśli nie będzie się pisać o takich oszołomach, to sami po jakimś czasie zgasną. A tak skandalista działa sobie wg. zasady "Nie ważne jak o mnie mówią, ważne żeby mówili". W ten sposób dodatkowo więcej osób dowie się o jego pozostałych restauracjach, które są legalnym biznesem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KawusiA']A tak skandalista działa sobie wg. zasady "Nie ważne jak o mnie mówią, ważne żeby mówili". W ten sposób dodatkowo więcej osób dowie się o jego pozostałych restauracjach, które są legalnym biznesem.[/QUOTE]
Za tę reklamę powinien mieć kontrole codziennie :diabloti:
Facet doskonale wie, jak się ma taki pomysł do polskiego prawa. Fragment o apartamencie i o niepodawaniu adresu mnie rozbawił.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']to jest odgrzewanie kotleta,ten sensacyjny wywiad jest w sieci od co najmniej 2010.serio.[/QUOTE]

Ale widać , że teraz może doczekać się realizacji [url]http://my21.pl/component/content/article/55/1596-w-kwietniu-pierwszy-lokal-z-psina-w-warszawie.html?category=55[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ten Wietnamczyk pisal, ze otwiera prywatna restauracje. To oznacza w praktyce, ze gdzies w blokowiskach urzadzi lokal i na zaproszenie beda przychodzic do niego ludzie, jako prywatni goscie placacy za swoje jedzenie. Na umowiona godzine i reklama ma byc z ust do ust.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...