Jump to content
Dogomania

wojna z allegro


jefta

Recommended Posts

[quote name='Chefrenek']Joasia, Anonimka usunęła post. Nie wiem w jakim celu? Trzeba było go nie pisać a nie później usuwać.

Po drugie za krótko jesteś na dogo. Poczytaj sobie troszkę to zobaczysz do jakich rzeczy zdolni są ludzie. I nie chodzi mi tylko o pozbywanie się psów ale także o oszustwa. Jakiś czas temu na dogo głośno było o osobie która doniosła pseudohodowcy o tym co dogomaniacy mają zrobić z nim i z jego psami. Normalnie ręcę opadają. ta sama osoba wyłudzała rasowe psy pod przykrywką dobroci. Zresztą poszukaj sobie postów użytkownika blejd1974. Gwarantuję, że zmienisz zdanie o ludziach.[/quote]
Chefrenko,pewnie masz racje bo i staz na dogo masz dłuzszy...poznałam wielu podłych ludzi i wiem ze takowi są ale tkwi we mnie taka dziecięca naiwnosc,wiara w człowieka mimo,ze dzieckiem nie jestem.Przykre to niesamowicie,ze tacy ludzie są bezkarni!!!Zycze nam samych lojalnych i dobrych ludzi,zło powraca ze zdwojoną siłą-powinni sobie to uświadomic wszyscy,którzy mają zbyt wiele na sumieniu!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='jefta']Aukcje informacyjne (ogłoszenia) o sprzedaży szczeniąt i ogłoszenia repów raportuję i zawsze zamykają.[/quote]
Hmm...aukcje informacyjne o sprzedaży rasowych szczeniąt?:roll: a możesz powiedzieć dlaczego?

Ogłoszenia pseudo-reproduktorów też zawsze zgłaszam...:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Edzina']Ja tez zglaszam. To nie jest portal informacyjny, tylko aukcyjny. I wszystkich obowiazuje regulamin.[/quote]
To jest pierwszy powód. A drugi jest taki, że Allegro jest serwisem na którym ludzie sprawdzają ceny różnych towarów, żeby nie przepłacić. I mamy dwa rodzaje ogłoszeń:

"piękne rasowe szczenięta odchowane w domu, zaszczepione, itd. bez rodowodu, cena 600 zł"
"piękne rasowe szczenięta odchowane w domu, zaszczepione, itd. z rodowodem, cena 1800 zł"

Co sugeruje, że te 1200 zł to cena papierka, bo innych różnic nie widać, więc po co przepłacać :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam wrażenie że mnie źle zrozumieliście;) Ja niemam nic przeciwko podawania cen tylko jestem przeciwna licytowaniu zwierząt. Niech hodowca napisze wprost ile chce za szczeniaka i tyle. A nie cena do licytacjii i najgorsze "zapraszam do licytacjii":angryy: Licytować morzna obraz a nie żywe zwierzę:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Melka94']Mam wrażenie że mnie źle zrozumieliście;) Ja niemam nic przeciwko podawania cen tylko jestem przeciwna licytowaniu zwierząt. Niech hodowca napisze wprost ile chce za szczeniaka i tyle. A nie cena do licytacjii i najgorsze "zapraszam do licytacjii":angryy: Licytować morzna obraz a nie żywe zwierzę:shake:[/quote]

Psy do licytacji mają pseudohodowcy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Psy do licytacji mają pseudohodowcy.[/quote]Ja myslę że nie można wrzucać wszystkich do jednego worka .Rodzaj aukcji zależy też od tego ile sprzedaje się szczeniąt.Np.:wystawiam aukcje na jednego szczeniaka z opcją "kup teraz".Następnego dnia jakiś dowcipniś,kolekcjoner negatywów czy też po prostu konkurencja klika sobie i wirtualnie kupuje szczenię a aukcja znika jako zakończona.Oczywiście można wystawic kolejną ale to też kosztuje.Wystawiając aukcję z licytacją ma się pewność że aukcja zakonczy sie w wyznaczonym terminie,nie wczesniej no i jest trochę czasu na sprawdzenie nabywcy.
Obserwuję czasami aukcje rasowych szczeniąt i zdaża się że są to aukcje z licytacją z tym owa licytacja zaczyna sie od 1000zł lub nawet wiecej,nigdy od złotówki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polarna Legenda']Ja myslę że nie można wrzucać wszystkich do jednego worka .Rodzaj aukcji zależy też od tego ile sprzedaje się szczeniąt.Np.:wystawiam aukcje na jednego szczeniaka z opcją "kup teraz".Następnego dnia jakiś dowcipniś,kolekcjoner negatywów czy też po prostu konkurencja klika sobie i wirtualnie kupuje szczenię a aukcja znika jako zakończona.Oczywiście można wystawic kolejną ale to też kosztuje.Wystawiając aukcję z licytacją ma się pewność że aukcja zakonczy sie w wyznaczonym terminie,nie wczesniej no i jest trochę czasu na sprawdzenie nabywcy.
Obserwuję czasami aukcje rasowych szczeniąt i zdaża się że są to aukcje z licytacją z tym owa licytacja zaczyna sie od 1000zł lub nawet wiecej,nigdy od złotówki.[/quote]

To cie ździwie:crazyeye: znalazłam kiedyś aukcję rodowodowych ON-ów gdzie cena wywoławcza była od 1zł i jeszcze było to co najbardzie mnie wkurza "gorąca zachęcam do licytacjii":angryy: Pozatym jeśli wystawimy aukcje z opcją "kup teraz" i po jednym dniu żartowniś kliknie to niedość że aukcja znika to trzeba zapłacić prowizje tj. odpowiednio :50,01-1000zł2 zł plus [B]3%[/B] kwoty powyżej 50 zł

1000,01-5000 zł
30,50 zł plus [B]1,5%[/B] kwoty powyżej 1000 zł
Każdy ma swoje zdanie i je szanuje. Jednak swojego niezmienie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Melka94']To cie ździwie:crazyeye: znalazłam kiedyś aukcję rodowodowych ON-ów gdzie cena wywoławcza była od 1zł i jeszcze było to co najbardzie mnie wkurza "gorąca zachęcam do licytacjii":angryy: Pozatym jeśli wystawimy aukcje z opcją "kup teraz" i po jednym dniu żartowniś kliknie to niedość że aukcja znika to trzeba zapłacić prowizje tj. odpowiednio :50,01-1000zł2 zł plus [B]3%[/B] kwoty powyżej 50 zł

1000,01-5000 zł
30,50 zł plus [B]1,5%[/B] kwoty powyżej 1000 zł
Każdy ma swoje zdanie i je szanuje. Jednak swojego niezmienie;)[/quote]

Nie udało Ci sie mnie zdziwic bo aukcji ogladam naprawdę sporo i doskonale wiem jak to wyglada.Mnie też wkurza kiedy zwierzęta traktuje się jak kubek czy płytę:kto da wiecej ten dostaje towar,nieważne co bedzie dalej z psem:mad:.
Co do wysokości prowizji to niespecjalnie mam pojęcie bo sama nigdy nie sprzedałam psa przez Allegro natomiast wiem ile kosztuje samo wystawienie "lepszej"aukcji.
Zwróć też uwage na to że psy do adopcji wystawiane są również na aukcjach z licytacją,dlaczego?Własnie dlatego żeby nikt nie mógł jej wczesniej zakończyć.
Uważam że nie wszystkie aukcje z licytacją są złe,wszystko zależy od podejścia hodowcy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polarna Legenda']Nie udało Ci sie mnie zdziwic bo aukcji ogladam naprawdę sporo i doskonale wiem jak to wyglada.Mnie też wkurza kiedy zwierzęta traktuje się jak kubek czy płytę:kto da wiecej ten dostaje towar,nieważne co bedzie dalej z psem:mad:.
Co do wysokości prowizji to niespecjalnie mam pojęcie bo sama nigdy nie sprzedałam psa przez Allegro natomiast wiem ile kosztuje samo wystawienie "lepszej"aukcji.
Zwróć też uwage na to że psy do adopcji wystawiane są również na aukcjach z licytacją,dlaczego?Własnie dlatego żeby nikt nie mógł jej wczesniej zakończyć.
Uważam że nie wszystkie aukcje z licytacją są złe,wszystko zależy od podejścia hodowcy.[/quote]

Cieszę się że mamy podobne zdanie na ten temat;). Tylko że te aukcje o adopcjii są od 1zł i nawet jeśli ktoś zalicytuje to od 2 czy 3zł się nie płaci prowizji. A jeśli ktoś sprzedaje szczenięta po np. 1200 i jakiś żartowniś sobie zalicytuje to trochę się zapłaci. Bo 30 pare złoty na ziemi nie leży.

Link to comment
Share on other sites

Słynny WHISKY zaprasza wszystkie czyste i gotowe na małe "co nieco" suczki. Pies ma 4 lata został przywieziony z USA. Wazy 1,8kg jest koloru stalowo-złotego, nie posiada żadnych wad wrodzonych ani nabytych. Świetnie sobie radzi z "trudnymi" w kryciu sukami. Krycie w 100% pewne. Gwarancja licznego miotu. Jego rekord to 11szt.!!!!!!!! SPRAWDŹ TO!!! WARTO , bo przeciez cieczka jest tylko 2 razy do roku! Tel. do właściciela:......

Oferta ważna do odwołania. Płatne jednorazowo w dniu pierwszego krycia 190zł,

:shake::shake::shake:
Ciekawe co rozumie w tym wypadku przez określenie "czyste" :evil_lol:.



Pekińczyk REPRODUKTOR - KRYCIE po RODOWODOWYCH RODZICACH. Piesek w październiku skończył rok. Jest zdrowy i energiczny- posiada wszystkie szczepienia oraz jest regularnie odrobaczany. Sprawdzony bo już są po nim szczeniaki.



Kryje dzieckiem :shake::shake::shake:


[CENTER][SIZE=3][COLOR=#1616ff]Tylko u nas nie musisz przepłacać za Shibę. [/COLOR][/SIZE][/CENTER]
[CENTER][SIZE=3][COLOR=#1616ff]Za Shibę z rodowodem zapłacisz 1800zł[/COLOR][/SIZE][/CENTER]
[CENTER][SIZE=6][COLOR=#1616ff][SIZE=3]Istnieje również możliwość kupna szczeniaczka za 1000zł bez rodowodu (te szczeniaczki są zdrowe, bez wad równie ładne, to ty wybierasz pieska z miotu bez względu na to czy kupujesz z rodowodem czy też bez)[/SIZE][/COLOR][/SIZE]

[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']
[CENTER][SIZE=3][COLOR=#1616ff]Tylko u nas nie musisz przepłacać za Shibę. [/COLOR][/SIZE][/CENTER]
[CENTER][SIZE=3][COLOR=#1616ff]Za Shibę z rodowodem zapłacisz 1800zł[/COLOR][/SIZE][/CENTER]
[CENTER][SIZE=6][COLOR=#1616ff][SIZE=3]Istnieje również możliwość kupna szczeniaczka za 1000zł bez rodowodu (te szczeniaczki są zdrowe, bez wad równie ładne, to ty wybierasz pieska z miotu bez względu na to czy kupujesz z rodowodem czy też bez)[/SIZE][/COLOR][/SIZE]
[/CENTER]
[/quote]
:crazyeye::crazyeye::crazyeye:
Po prostu nie mam słów....:mad::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']:crazyeye::crazyeye::crazyeye:
Po prostu nie mam słów....:mad::angryy:[/quote]
Dokładnie. Jak to znalazłam to szok. Nie wiedziałam co mam o tym myśleć bo ogłaszają się jako super hodowla po super championach :shake:.
Jak ktoś chce to mogę posłać link na PW.

Chefrenek tak Whisky to york.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']

[CENTER][SIZE=3][COLOR=#1616ff]Tylko u nas nie musisz przepłacać za Shibę. [/COLOR][/SIZE][/CENTER]
[CENTER][SIZE=3][COLOR=#1616ff]Za Shibę z rodowodem zapłacisz 1800zł[/COLOR][/SIZE][/CENTER]
[CENTER][SIZE=6][COLOR=#1616ff][SIZE=3]Istnieje również możliwość kupna szczeniaczka za 1000zł bez rodowodu (te szczeniaczki są zdrowe, bez wad równie ładne, to ty wybierasz pieska z miotu bez względu na to czy kupujesz z rodowodem czy też bez)[/SIZE][/COLOR][/SIZE]

[/CENTER][/QUOTE]

A tego to juz wcale nie rozumiem,kompletny kretyn:angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']
Co sugeruje, że te 1200 zł to cena papierka, bo innych różnic nie widać, więc po co przepłacać :roll:[/quote]

[B]Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja.[/B] :mad:
Ten problem nie dotyczy tylko psów. Czy się nam podoba, czy nie, to psy są towarem. Żywym, z uczuciami, ale towarem. (Nie dla mnie, nie dla Was, ale dla serwisu). To tak samo jak na targu - towar. Znikną z allegro, będą na placach... Jak się chce sprzedać, to się zawsze jakiś sposób znajdzie. Najważniejsze jest nie porównywanie cen w tym wymiarze, ale pokazanie dlaczego ten "droższy towar" jest faktycznie droższy. Po coś tworzy się takie akcje jak "rasowy=rodowodowy". To już powinno leżeć w gestii sprzedawcy - edukować kupujących! Koniecznie!

Link to comment
Share on other sites

A skąd się bierze "rasowy nierodowodowy" ? Od hodowcy. Od tego nieuczciwego, czy od tego co chce zarobić... Przecież nikt nie stoi przy suce i liczy ile się oszczeni... Po za tym hodowców z prawdziwego zdarzenia można policzyć na palcach jednej ręki w Polsce. Może zacząć od sedna, nie od końca.
Każdy szczeniak z wadą powinien być sterylizowany, a cena nie powinna być mniejsza niż 1500 zł. za szczeniaka. Może by się odwidziało.
I program jest do dupy. Każda fundacja sobie. A, skąd człowiek ma wiedzieć że istynieje coś takiego jak ochrona zwierząt? Może w końcu do środków masowego przekazu się udać.....................

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pietrobus'] A, skąd człowiek ma wiedzieć że istynieje coś takiego jak ochrona zwierząt? Może w końcu do środków masowego przekazu się udać.....................[/quote]

Z tym się zgadzam.
Bardzo łatwo jest krzyczeć o zakazanie sprzedaży psów na Allegro. Tylko wiecie, każdy kij ma dwa końce. Dzięki Allegro masa psów z PWP znalazła domy, ja sama ze swoich aukcji mam kilka udanych domków. To bardzo, bardzo dużo dla tych zwierząt. W lipcu (bądź sierpniu? już teraz sobie nie utnę ręki) przez Allegro znalazłam świetny domek jednej małej kotce.

Link to comment
Share on other sites

Ja tez na allegro znalazłem sobie pieska, nie z hodowli tylko takiego który nie mógł znaleźć domu dla siebie. Żeby nie allegro to pewnie o nim bym nie wiedział. Tak że nie do końca popieram zakaz aukcji zwierząt. Zgadzam sie że pseudo hodowle należy tępić. Można to jakoś na pewno uregulować.Pseudo hodowcy nie, psy w potrzebie na pewno tak. Link do wątki o piesku którego zaadoptowałem i jestem bardzo zadowolony.
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=66457[/URL]

Link to comment
Share on other sites

A ja dzis znalazlam ciekawe ogloszenie:

Ktos sprzedaje szczeniaki ON po suce wzietej ze schronu! (tak twierdzi wlasciciel, tylko dlaczego nie zostala wysterylizowana?)

[B][COLOR=SeaGreen]usunięte = patrz regulamin[/COLOR][/B]

Na allegro mozna tez znalezc 5-tygodniowe szczeniaki, a w jednym ogloszeniu znalazlam takie o to zdanie "na mejle nie odpowiadam". A ja myslalam ze hodowca zawsze sluzy dobra rada, no ale koncu tu o chodoffcach mowa...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...